Вчені зможуть діагностувати шизофренію за аналізом крові

Дослідники запропонували звертати увагу на пошкодження клітини в результаті окислення.

Шизофренію можна буде діагностувати по крові

Вчені зі США запропонували спосіб діагностування шизофренії з аналізу крові. Результати роботи дослідників опубліковані в журналі Analytical Chemistry.

При діагностуванні шизофренії дослідники запропонували звертати увагу на оксидативний стрес – пошкодження клітини в результаті окислення. Цей механізм пов’язаний з багатьма захворюваннями, включаючи розлади психіки.

У ході дослідження вчені перевірили новий підхід на групі, яка включала здорових людей та хворих на шизофренію. Для виявлення оксидативного стресу використовувалися солі іридію – як і для оцінки цього процесу в продуктах харчування. В результаті дослідникам вдалося відокремити кров хворих людей від крові здорових.

Вчені сподіваються, що їх підхід допоможе діагностувати шизофренію на ранніх стадіях: чим раніше вдається виявити хворобу, тим успішніше вона лікується. На даний момент постановка діагнозу може розтягнутися на рік.

Раніше вчені встановили, що імунні клітини мозку людей, хворих на шизофренію, які є більш активними, ніж у людей без захворювання, і ця активність з’являється ще до того, як розлад починає розвиватися.

Читайте также:
Sega повідомила дату виходу ретро-консолі Mega Drive Mini

Источник: zn.ua

Понравилось
( No ratings yet )
Igor / автор статьи
Ігор, Головний редактор. Молодий, креативний фахівець, налаштований на розвиток, і вірний принципам. "Втілює мрію створення інтернет-ресурсу, захоплюючого для всіх поколінь, з пізнавальною і актуальною інформацією."
Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: