Що писали в романтичних посланнях історичні особистості своїм коханим

Культура

Что писали в романтических посланиях исторические личности своим возлюбленным

В сучасному світі люди досить рідко пишуть листи, хіба що електронні, швидко стукаючи пальцями про клавіші і відправляючи короткі послання своїм коханим і близьким. Але раніше, тоді, коли епоха Інтернету ще не настала, саме паперові листи були головним способом зв’язку між двома закоханими серцями. Вашій увазі – сім найяскравіших, ніжних і романтичних листів, написаних відомими особистостями.

1. Абігейл Адамс – Джону Адамсу

Что писали в романтических посланиях исторические личности своим возлюбленным
Лист Абігейл Адамс – Джону Адамсу. Фото: google.com.ua.

Пара Джона і Абігейл – одна з найбільш романтичних, яка представлена в історії. Дівчина була родом із невеликий, скромною і дуже релігійній сім’ї, яка насилу благословила їхній шлюб в 1764 році. Джон був видатним юристом і незабаром зумів зайняти кілька важливих посад, починаючи з крісла віце-президента США, а потім і зовсім переїхавши в Білий дім.
Джон не просто любив свою обраницю, він обожнював її. І навіть найскладніші політичні питання вони вирішували разом, за що журналісти причепили до Абігейл глузливе прізвисько «Місіс Президент». Втім, її характер і вдача не дозволяли їй озиратися назад: вона сміливо йшла вперед разом зі своїм чоловіком, залишаючись вірною йому до самого кінця.

Что писали в романтических посланиях исторические личности своим возлюбленным
Зліва: Абігейл Адамс. Праворуч: Джон Адамс. Фото: fastcompany.com.

Пара протягом багатьох років вела інтимну і романтичну переписку, перебуваючи один від одного на великій відстані, і ось, що дружина писала своєму чоловікові:

«Мій дорогий друже, якби я могла намалювати тобі картину свого серця – то навряд чи на ній щось змінилося б, адже ти знаєш його краще, ніж хто-небудь ще. Те місце, яке ти обійняв там, і та влада, яку ти маєш над ним, не залишила там жодного вільного місця.е

Озираючись назад, на перші дні нашого знайомства, і невинні моменти близькості і дружби, я з невимовним задоволенням бачу, що навіть через десятки років ми все ще сповнені любові. І вона анітрохи не згасла, ставши сильніше і яскравіше. І навіть минулі роки далеко один від одного не змогли стерти дорогоцінний образ мого дорогого людини, якій я віддала своє серце».

2. Людвіг Ван Бетховен – Безсмертної коханої

Что писали в романтических посланиях исторические личности своим возлюбленным
Лист Бетховен – Безсмертної коханої. Фото: danielle-daniellesweets.blogspot.com.

Ці листи великого генія були знайдені в його письмовому столі вже після його загибелі. Вони супроводжувалися маленькими портретами кількох жінок, а тому і донині невідомо, кому саме він хотів їх відправити. Існує думка, що серед адресатів могла бути юна і чарівна графиня Джульєтта Гвіччарді, яка полонила серце генія з першого погляду.
Сам Бетховен ніколи не був одружений. Це пов’язують як з його поганим характером, так і з любов’ю до жінки, якої він ніколи б не зміг володіти. Ймовірно, нею і була Джульєтта. Коли вони зустрілися вперше, дівчині було всього сімнадцять років – юний квітка, який був недоступний видатному композитору.

Читайте также:
«Пробуджений сором»: Символи гріха й каяття на картині

Однак, навіть якщо б Бетховен спробував завести з нею відносини – цього роману не призначено було б здійснитися, адже Джульєтта належала до знатного роду, не залишивши Людвігу вибору, окрім як захоплюватися і мріяти про неї здалеку.

Что писали в романтических посланиях исторические личности своим возлюбленным
Зліва: Джульєтта Гвіччарді. Праворуч: Людвіг Ван Бетховен. Фото: thetimes.co.uk.

Він писав:

«Навіть коли я в ліжку – я сумую за тобою, моя Безсмертна Кохана, і звертаюся до тебе подумки, то з журбою, то з великою радістю, задаючись питанням, благоволить нам пані Доля. Я можу жити, тільки будучи поруч з тобою, або ж і зовсім ніяк. Я вирішив поневірятися далеко, мріючи про те, щоб прилетіти в твої ніжні обійми, знайшовши тобі завжди рідний та затишний вогнище, де я можу, з’єднавшись з тобою душами, поплисти в царство снів. Я шкодую, але нічого не можу з цим вдіяти. Ти впораєшся, і будеш впевнена в тому, що я тільки твій, адже жодна інша не зможе заволодіти мною і моїми думками. Бог мій, чому людина змушений залишати те, що він любить, змушуючи його жити цю жалюгідну життя?

Твоя любов зробила мене неймовірно щасливим і одночасно таким нещасним. У такому віці мені потрібна рівна і розмірене життя, одноманітність. Воно може бути в наших з тобою стосунках?

Ангел, я дізнався, що тепер пошта відправляється щодня, а тому я повинен ставити крапку, щоб ти отримала лист як можна швидше. Бережи себе і люби мене – сьогодні і вчора.
Тужу за тобою. Для мене ти – все, більше, ніж саме життя.
Прощай і продовжуй любити мене, і не думай сумніватися в міцності почуттів твого коханого.
Назавжди твій, назавжди мій, *назавжди наш»
.

* В оригіналі «ewig uns». Як зазначив Фріммель, поєднання цих слів – повна несподіванка для знавців німецької літературної і розмовної мови. Тому всі спроби осмисленого перекладу цієї фрази на іншу мову – даремні і безглузді.

3. Принц Альберт – королеві Вікторії

Что писали в романтических посланиях исторические личности своим возлюбленным
Принц Альберт, королева Вікторія і їх діти. Фото: cs.m.wikipedia.org.

Королева Вікторія і принц Альберт – унікальна по своїй суті пара, адже саме Вікторія запропонувала Альберту, який доводився їй кузеном, поєднуватися з нею шлюбом. Перший час чоловік не справив на нього належного враження, однак, коли вони зустрілися вдруге, в 1839 році, молода королева зрозуміла, що безпросвітно потонула в любові до нього.
Заміжжя з Альбертом перетворило королеву. Наближені до неї особи стверджували, що вона стала м’якше, стриманіше, а її запальний і грізний характер більше не турбував придворних і аристократів. Вікторія, будучи жорсткою і принциповою, боялася втратити свого чоловіка, ті почуття, які панували між ними, і ту атмосферу, яку багато хто б назвали подружнього ідилією. Вона чула і слухала його, в той час, як Альберт давав їй слушні поради, був її вірним другом і соратником, тим, на кого вона могла покластися в будь-якій ситуації.

Читайте также:
Неоднозначна Катерина Фурцева: Чому міністр культури СРСР так рано пішла з життя

Їхні стосунки лише стали ще міцнішими, коли пара познайомилась з дітьми, після чого Альберт став називати Вікторію «моє дитя». А листування, знайдена між королівської подружжям, і зовсім підтвердила, що між ними були пристрасні і ніжні, повні інтимності і довіри відносини.

Что писали в романтических посланиях исторические личности своим возлюбленным
Королева Вікторія і принц Альберт. Фото: pinterest.com.

В одному з листів писав Альберт:

«Дорога і незмінно улюблена Вікторія! Мені не потрібно писати про це, адже ти знаєш, що з того моменту, як ми виїхали, я не можу припинити думати про нас у Віндзорі. Ці спогади, рівно, як і твій образ, наповнюють і гріють мою душу.
Навіть уві сні я ніколи не міг би припустити, що зможу відшукати стільки любові. Цей момент досі віддається теплотою всередині, момент, коли я був поряд з тобою, тримаючи твою руку в своїй. Ці дні пролетіли так швидко, і я сподіваюся, що наша розлука закінчиться як можна швидше.
Ернст, мій брат хоче, щоб я сказав тобі тисячу приємних речей.
З обіцянками безмежній любові і відданості, вічно твій, Альберт»
.

4. Марк Твен – Олівії Ленгдон

Что писали в романтических посланиях исторические личности своим возлюбленным
Сім’я Клеменс на ґанку. Зліва направо: Клара, Олівія Ленгдон Клеменс, Жан, Семюел Клеменс (Марк Твен) і Сьюзі. Фото: buffalonews.cps.

Пара письменника і дочки вугільного магната відома, як одна з найбільш щасливих. Вони прожили в шлюбі понад тридцять років, кожен з днів наповнивши щастям, радістю та ніжністю. Ліві, зустрівшись зі своєю долею, стала не тільки вірною соратницею і дружиною, але і суворим редактором, завдяки якому світ побачив безліч таких улюблених сьогодні книг.
Їхнє знайомство було подібно казці: Марк, побачивши її портрет, був зачарований і не відмовив своєму знайомому, який попросив його приїхати і скрасити вечір його хворий і крихкою сестриці. Письменник настільки вражений не тільки розумом, але і красою юної дівчини, що проболтал з нею до самого ранку, після чого твердо вирішив, що вона буде його.

Все їх спільне життя він називав її ніжно – Ліві, вважаючи, що вона, подібно до ангела – ніжна, повітряна і дуже тендітна. Вихована в кращих рисах капіталізму, суворої, але справедливої сім’ї, освічена дівчина мала гарний смак і, за словами друзів Твена, справила на нього виключно позитивний вплив.

Что писали в романтических посланиях исторические личности своим возлюбленным
Зліва: Ліві. Праворуч: Марк Твен. Фото: publishing.cdlib.org.

В одному з листів він написав:

«В глибині мого серця протікає велика любов і молитва за той скарб, яке було передано мені і що я зобов’язуюся зберігати до кінця своїх днів. Ти не зможеш побачити хвилі цієї любові, моя дорога, однак вони течуть до тебе, і ти зможеш почути їх, подібно легкому шуму прибою далеко».

Читайте также:
10 зіркових пар, які не стали реєструвати свої стосунки навіть після народження дітей

5. Зельда Сейр – Френсіса Скотта Фітцджеральда

Что писали в романтических посланиях исторические личности своим возлюбленным
Зельда Сейр. Фото: faz.net.

Френсіс і Зельда познайомилися в маленькому барі в 1918 році. Тоді ще молодший лейтенант закохався з першого погляду в чарівну представницю так званої золотої молоді. І з того моменту почалась бурхлива історія їх відносин.
Зельда, яка незабаром погодилася прийняти руку і серце молодого письменника, зовсім не збиралася кидати свій богемний спосіб життя. Кокетство, світські раути і багато іншого, із-за чого їх відносини з Фицджеральдом тріщали по швах задовго до дня їх весілля. Втім, навіть після неї не стало краще: Зельда періодично сходила з розуму, а після і зовсім кілька разів намагалася покінчити життя самогубством чи то із-за психічного розладу, то з-за складних любовних відносин.

Любов на межі божевілля – так описували відносини подружжя Фітцджеральд, які стали емблемою так званої епохи джазу в Америці. Повні ревнощів і сліз, вони, все ж, мали і що-те хороше, що залишилося на паперових сторінках.

Что писали в романтических посланиях исторические личности своим возлюбленным
Зельда Сейр і Френсіс Скотт Фіцджеральд. Фото: thesun.ie.

Зельда писала:

«Я дивлюся на сліди і бачу, як ти наближаєшся: крізь тумани і негаразди твої дорогі, пом’яті штани все одно поспішають до мене. Без тебе, мій любий і коханий, я б не змогла бачити, чути, відчувати, думати і навіть жити. Я так люблю тебе, що ніколи в житті не дозволю нам розлучитися хоча б на ще одну ніч. Це як молити бурю про помилування і старіти однієї, без тебе.

Я хочу поцілувати тебе ззаду, там, де на шиї починаються твої волосся, а після – засипати поцілунками твої груди. Я люблю тебе, і я навіть не можу передати словами, як сильно. Боляче думати, що я помру без твого відома. Ти повинен спробувати відчути, як багато всього я роблю, який втраченої і нещасною я стала, коли ти пішов. У мене навіть не залишилося сил ненавидіти цих проклятих людей навколо.

Ніхто не має права жити, крім нас. Вони забруднюють світ навколо, наш з тобою світ, але я не можу їх ненавидіти, тому що шалено хочу, щоб ти повернувся, як можна швидше, мій улюблений».

6. Річард Ніксон – Пет Ніксон

Что писали в романтических посланиях исторические личности своим возлюбленным
Перша леді Пет Ніксон, Туреччина, 1971 рік. Фото: commons.wikimedia.org.

Відносини 37-го президента Америки і юної, простої вчительки увійшли в історію. Познайомилася пара в 1938 році, а одружилися через два роки після цього дня. Ніксон буквально втратив голову від молодої і чарівної Тельми Пет Райан, і почав переслідувати її, запрошуючи на побачення, прийшовши до неї додому, щоб врешті-решт домогтися її розташування. У той час вона була ще зовсім юною, однак незабаром їй належало стати справжньою Першою леді, з чим вона впоралася більш ніж успішно і допомогла своєму чоловікові у його кар’єрі.

Читайте также:
Жінка з мечем, козел і кіт: Кого боялися зимовими ночами різні народи

Пара ніколи не знала горя, а Пет завжди супроводжувала свого чоловіка, підтримувала його політичні амбіції, а також сама не забувала займатися благодійністю і іншими, не менш важливими справами.

Что писали в романтических посланиях исторические личности своим возлюбленным
Президент Річард Ніксон і перша леді Пет Ніксон з актрисами Деббі Рейнольдс і Керрі Фішер, 10 лютого 1974 рік. Фото: pinterest.es.

Річард писав своїй дружині:

«Дороге Серце,
Коли дме вітер і ллють дощі, а сонце світить крізь перисті хмари, як зараз, він все ще думає і знає, що з ним [вітром] ніколи більше не траплялося нічого більш прекрасного, ніж любов до тебе.
З любов’ю, Дік»
.

7. Фріда Кало – Дієго Рівері

Что писали в романтических посланиях исторические личности своим возлюбленным
Фріда Кало і Дієго Рівера. Фото: widewalls.ch.

Відома всьому світу екзотична художниця Фріда перебувала у шлюбі з Дієго Рівера, якого називала своєю автомобільною катастрофою. І не дивно, адже Дієго був талановитий, а тому користувався шаленим успіхом у жінок.
Їх відносини сміливо можна було назвати ураганом, адже вони, подібно шторму, змітали все на своєму шляху. Колючий, така ж, як і її обранець, Фріда мала жорстким і принциповим характером, а також не могла винести відсутності уваги і самотності, що позначалося на її любовні пригоди.

Тендітна і маленька, Фріда була болючою дівчиною, а тому її батьки були строго проти шлюбу з огрядним Ріверою, що до того ж був старший за неї на двадцять один рік. Але, захоплений юною красунею, яка, до того ж, любила мистецтво нітрохи не менше його самого, він пообіцяв, що буде піклуватися про неї у що б то не стало.

Втім, після весілля їх відносини пішли під укіс: божевільні сварки закінчувалися купою подарунків – намистом, намистом та іншими прикрасами, які Кало нескінченно любила. Вона ставилася до нього як до дитини, виплескуючи на нього весь свій нерозтрачений материнський інстинкт, який після нещасного випадку не міг бути реалізований повною мірою.
Ніщо не заважало Фріду безмежно любити Дієго, якому вона присвятила не одне, не два і навіть не десяток листів, незважаючи на їх суперечки, сварки і непорозуміння.

Что писали в романтических посланиях исторические личности своим возлюбленным
Фріда і Дієго. Фото: twitter.com.

Ось одне з них:

«Дієго, любов моя, пам’ятай, що, коли ти закінчиш фреску – ми будемо назавжди разом, без аргументів та перешкод, тільки ми вдвох, люблячі один одного.
Веди себе добре і роби все, що скаже Еммі Лу.
Я обожнюю тебе більше, ніж коли-небудь.
Твоя дівчина, Фріда.
Напиши мені»
.

У кожної людини – свої слабкості. І монарки х несключение. Сьогодні дуже цікаво дізнаватися, чим були одержимі історичні особистості, і як це відбилося на долі держав, які відчували особливу любов до різного роду захоплень. І поки одні з них грали в солдатиків, інші, як одержимі носилися з тілом покійного, а треті і зовсім обожнювали своїх коней…

Source
Оцініть статтю
Популярний портал | Proexpress.com.ua | все найцікавіше в Україні

Thanks!

Our editors are notified.