Діти в темі. Що пропонують літні табори

Тренд нинішнього літнього сезону – тематичні дитячі табори.

Там молоде покоління не тільки відпочиває, але й танцює, вишиває, знімає кіно і навіть ходить в розвідку, пишуть Любов Чигир і Олена Романюк у №17-18 журналу Корреспондент від 1 травня 2015 року.

Ринок дитячого відпочинку заворушився ще з ранньої весни. Інтернет буквально рясніє оголошеннями про знижки на раннє бронювання, пропозиціями відпочити у спортивних, патріотичних, ігрових, освітніх, мовних таборах. Пропозиція місць відпочинку також різноманітно — від бюджетних таборів під Києвом до елітних в рідних Карпатах чи Греції.

Політ фантазії

«Сьогодні організатори дитячого відпочинку в більшості своїй орендують місця розміщення на базах відпочинку, в пансіонатах або в готелях. Збирають команду педагогів та спеціалістів з модних творчих сфер, придумують програми і чекають літа. Так що табори тепер суцільно тематичні — спортивні, творчі, мовні, кіношні і т. д.», – озвучує тенденції Євгена Любомудрова, маркетолог туристичної компанії Паритет.

Особливо актуальна тематична спрямованість для «сухопутних» таборів, розташованих в околицях Києва або поза курортних регіонів

За її словами, батькам така спеціалізація доводиться по душі. Особливо актуальна тематична спрямованість для «сухопутних» таборів, розташованих в околицях Києва або поза курортних регіонів. Наприклад, Майстерня успіху, яка розташовується в Пущі-Водиці на базі дитячого табору Дніпро, позиціонує себе як авторська педагогічна майстерня. Діти тут знімають кіно і тренуються бути успішними. 15 днів творчої табірної зміни обійдуться батькам близько 7 тис. грн. – порівняно з минулим роком вартість програми піднялася на 30%.

Набір майстерень у таборі Jamm в Конча-Заспі взагалі викликає заздрість: відеопродакшен, рок-бенд, ТВ-шоу, танці, програмування. Вартість відпочинку в цьому таборі – від 4.590 грн за тиждень. У минулому році вона становила від 4.600 грн за десять днів.

Табори з авторськими програмами і командами педагогів-новаторів будуть чекати дітвору і в інших столичних передмістях – Бучі та Ірпені.

Залишаються в тренді і табори, які просувають військово-париотическую тематику. У них діти живуть в умовах суворої дисципліни

Залишаються в тренді і табори, які просувають військово-париотическую тематику. У них діти живуть в умовах суворої дисципліни — сплять у наметах, ходять у військовій формі, отримують військові звання (рядовий, єфрейтор тощо), вивчають стройові прийоми і бойові мистецтва, беруть участь у спортивних турнірах. Наприклад, в дитячому таборі ” Козацька фортеця (Черкаська обл.) дітей виховують у дусі Запорізької січі.

«Діти в таборі вивчають козацьке бойове мистецтво гопак, верхову їзду, стрільбу з лука, лодочное справа, беруть участь у різних козацьких забавах на силу, швидкість, витривалість. Дівчатка вишивають, плетуть коси, роблять іграшки», – розповіла киянка Дарина Кутецька, чия дочка кілька років поспіль відпочивала в цьому таборі.

Ціна на відпочинок у такому таборі стартує від 3 тис. грн за 11 днів. На 1 тис. грн дешевше обійдеться відпочинок у пригодницькому таборі Фортіс в Кам’янці-Подільському (Хмельницька обл.). Тут дітворі обіцяють курс молодого бійця, присягу і блискавицю, а особливо відзначилися – нагороди і звання.

Карпати – в фаворі

Але найбільше батьки цікавляться таборами в Карпатах. Благо там тематичних таборів також вистачає.

Наприклад, Андрій Стрельбицький, інструктор пішохідного та гірського туризму (туркомпанія Ростра), в цьому році традиційно веде набір в табори Слідопит, Розвідник і Велика гра, які базуються у Верховинському районі. У програмі – походи, уроки виживання, військові ігри. Зміна триває 11 днів і обійдеться батькам у 2,5 тис. грн – всього на 100 грн дорожче, ніж у минулому році.

В пріоритеті у батьків, які зупиняють свій вибір на Карпатах, і звичайні активні програми, такі як Карпатська робінзонада, Країна Лумшория, Freestyle Camp. Вартість зміни в таборах, де їх пропонують, від 4 тис. до 7 тис. грн за 12-14 днів.

Ну а якщо дитину хочуть оздоровити по першому розряду, до послуг батьків табір Артек-Карпати-Буковель на базі п’ятизіркового готелю Radisson Blu Курорт в Буковелі. Правда, і ціна тут кусається – 18 тис. грн за 13 днів. А ось у ще одному Артек, Артек-Прикарпаття-Трускавець при spa-Женева готелі в Трускавці, вартість відпочинку значно демократичніший – всього 2.700 грн за сім днів.

У самого синього моря

Трохи менше цікавляться батьки морськими курортами. І це незважаючи на те, що оздоровити дітей їм дуже хочеться. По-перше, таборів на материковому узбережжі не так вже багато: у Криму залишилися 120 дитячих закладів. По-друге, відпускати від себе дітей на південь багато батьків досі бояться, ну і по-третє, з соціальними путівками на оздоровлення у цьому році очевидний «напряг».

На південному узбережжі працюють близько 100 установ дитячого відпочинку, і велика частина з них знаходяться в Скадовську і Залізному Порту

У той же час Тетяна Волинець, директор Асоціації туризму Півдня України, повідомила, що табори в курортних районах Причорномор’я до прийому відпочиваючих давно готові. Зараз, за її словами, на узбережжі працюють близько 100 установ дитячого відпочинку, і велика частина з них знаходяться в Скадовську і Залізному Порту. Ціна відпочинку у таких таборах стартує від 200 грн на добу.

Настільки низькою вартістю, за словами Володимира Царука, директора Центру туристичної інформації, таборів вдалося досягти за рахунок недавнього переходу на сонячні батареї, в результаті чого вони перестали бути залежні від цін на газ та електроенергію.

«В таборах, які досі не перейшли на сонячну енергію, ціна на відпочинок досягає 270 грн на добу», – розповів експерт.

На курорті Коблево Миколаївської області дитячих таборів значно менше, і ціна на них варіюється від 250 до 500 грн за добу в залежності від умов проживання і зміни. При цьому у всіх таборах обіцяють п’ятиразове харчування, ну і, звісно, розваги.

Правда, до таких глибоко продуманих тематичних програм, якими можуть похвалитися «сухопутні» табору, морським колегам ще далеко. Все-таки приморські об’єкти відпочинку і раніше роблять ставку на оздоровлення дитини.

Куди подалі

Дитячий відпочинок за кордоном обійдеться набагато дорожче українського

Асортимент літнього відпочинку за кордоном мало чим відрізняється від пропозицій для дорослих – все ті ж Болгарія, Туреччина, Греція, цілодобове харчування, басейн, спортивні, освітні та мистецькі програми. При цьому два тижні, наприклад, табори по-турецьки, будуть коштувати від $ 1 тис. У стільки ж, тільки в перерахунку на євро, обійдеться дитячий відпочинок в Греції та Чорногорії.

Дешевше відправити дитину в Болгарію, куди можна доїхати автобусом. Такий відпочинок обійдеться батькам у середньому Є 410 за 14 днів.

Словаччина, Чехія і Польща також запрошують українських дітей в табори, особливо з вивченням англійської та програмами активного розвитку. При цьому вартість відпочинку в двотижневому мовному таборі, наприклад, недалеко від Праги, варто Є 950. Ще 2 тис. грн – проїзд автобусом.

В Угорщині українських дітей чекають табори на термальному курорті Хайдусобосло або на озері Балатон. Строк перебування в них – 12 днів, вартість – від € 299 плюс 690 грн на проїзд залізницею Київ — Ужгород — Київ.

***

Цей матеріал опублікований у №17-18 журналу Корреспондент від 1 травня 2015 року. Передрук публікацій журналу Корреспондент в повному обсязі заборонено. З правилами використання матеріалів журналу Корреспондент, опублікованих на сайті Корреспондент.net, можна ознайомитися .

Источник:     korrespondent.net


Leave a Reply

Your email address will not be published.