Групи смерті в Україні. Як “кити” вбивають детейСюжет

Українських дітей у соцмережах схиляють до самогубства.

Так звані “групи смерті”, що доводять дітей до самогубства, тепер стали популярні в Україні.

В лютому різко зросла кількість пошукових запитів на тему “ігор”, фіналом яких стає самогубство. Українська Киберполиция попереджає, що у ВКонтакте такі спільноти ведуть кваліфіковані психологи, які схиляють дітей до суїциду.

Минулої весни в Росії розгорівся скандал навколо груп в соцмережах з суїцидальної тематикою. На той момент ЗМІ повідомили про самогубства 130 підлітків, підписаних на такі паблики.

Корреспондент.net розбирався в масштабах загрози для українських дітей.

 

Правила “гри”

За даними Кіберполіції, адміністратори суїцидальних пабликов, такі, як “Кити пливуть вгору”, “Розбуди мене о 4.20”, f57, f58, “Тихий дім”, “Ріна”, “Няпока”, “Море китів”, “50 днів до мого…”, часто самі знаходять депресивних підлітків.

Перед тим, як втягнути дитину в квест модератори вивчають його особистість і якщо той має схильності до суїциду, надсилають йому завдання.

Найчастіше вони полягає в нанесенні собі ушкоджень, наприклад, вирізати на своєму тілі кита або напис, і все це повинно зніматися на фото або відео.

Читайте также:
Європейський суд продовжив заборону на доступ до даних з телефону журналістки Седлецькою

Гра в синіх китів

“Гра” триває 50 днів і повинна закінчитися самогубством дитини, яке також повинно бути зафіксовано на відео. За даними поліції, запису потім продаються в Darknet.

В Україні першою офіційно зареєстрованою жертвою “груп смерті” стала 15-річна Вілена, яка 6 грудня зістрибнувши з 13-го поверху в Маріуполі.

 

Чому кити

Кити ставляться до того малому числу ссавців, які можуть добровільно вчинити самогубство. Ці тварини асоціюються у ідеологів “груп смерті” зі свободою, в тому числі, з свідомим вибором піти з життя.

Підлітки порівнюють себе з китами, яких відкидав океан, під яким мається на увазі суспільство, сім’я або близька людина.

Згідно з описами з “груп смерті”, кити прокидаються або помирають у 4.20 ранку. В цей час підлітки встають, щоб отримати нове завдання.

З чого почалося

Нова газета 16 травня минулого року опублікувала статтю, в якій йдеться про існування серії закритих груп у ВКонтакте, організовують самогубства російських підлітків за допомогою психологічного тиску і квестів.

Читайте также:
Масова бійка в Харкові: шестеро госпіталізовані

Публікація викликала резонанс як в медійній сфері, так і серед користувачів соцмереж. Багато ЗМІ провели власні розслідування і передали свої матеріали у відповідні органи.

З’ясувалося, що після самогубства дівчинки Ріни поповзли чутки про існування містичної секти, видає учасникам порядкові номери і закликає до “самовыпилу”. Стверджувалося, що Ріна стала першою жертвою секти.

Після цього з’явилося безліч пабликов, основною метою яких не були заклики до масових самогубств або організація секти f35, а спроба привернути більше передплатників і прославитися на просторах мережі .

 

Як уберегти дітей

У поліції опублікували список назв передбачуваних “груп смерті” в соцсетях: “Кити пливуть вгору”, “Розбуди мене о 4.20”, f57, f58, “Тихийдом”, “Ріна”, “Няпока”, “Море китів”, “50 днів до мого…”.

Також має насторожити такі хештегі, як #домкитов, #морекитов, #млечныйпуть, #150звезд, #ff33, #d28, #хочувигру, #бегиилиумри і запису в обліковому соцмереж цифр, починаючи від 50 і менше, а також зображення китів, на особливості політ, метеликів і єдинорогів.

Варто також звернути увагу на використання у спілкуванні з друзями фраз “розбуди мене о 4.20” та “я у грі”.

Читайте также:
На Херсонщині Jaguar влетів у стовп: троє загиблих

 

Крім того, киберполиция опублікувала , які є учасниками суїцидальних груп, і рекомендації для батьків.

– перевіряти шкірні покриви і якщо на них є неприродні пошкодження постаратися з’ясувати причину їх появи;

– перевірити, в яких пабликах складається дитина;

– звернути увагу на коло спілкування;

– зайняти вільний час дитини спортивними або творчими секціями;

– обов’язково контролювати фото і відео в гаджетах.

Зазначимо, що найважливішим для кожної дитини є увага батьків і турбота. Необхідно як можна частіше говорити з дитиною про її проблеми та думках.

Источник

Понравилось
( No ratings yet )
Igor / автор статьи
Ігор, Головний редактор. Молодий, креативний фахівець, налаштований на розвиток, і вірний принципам. "Втілює мрію створення інтернет-ресурсу, захоплюючого для всіх поколінь, з пізнавальною і актуальною інформацією."
Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: