Підсумки 12 травня: Відставка Шкіряка, візит Керрі в РФ, землетрус в НепалеСюжет

Корреспондент.net виділяє головні події вчорашнього дня.

Рада прийняла закон Порошенка про військовому становищі

Верховна Рада ухвалила у другому читанні внесений президентом України Петром Порошенком . За законопроект проголосували 254 народних депутата.

Згідно з новим законом, військові і цивільні влади зможуть забороняти мирні зібрання, запроваджувати комендантську годину, обмежувати пересування громадян і піднімати питання про заборону політичних партій.

У Непалі стався потужний землетрус

у вівторок в 40 км на схід Бхактапура.По інтенсивності струсів в епіцентрі землетрус оцінили як “спустошливий”.

За даними американських сейсмологів, епіцентр землетрусу знаходився на північний схід від столиці країни Катманду, неподалік від Евересту. За останніми даними, жертвами землетрусу стали 53 людини.

Почалася робота місії МВФ в Україні

Місія Міжнародного валютного фонду у вівторок . Робота місії триватиме протягом двох-трьох тижнів. МВФ підтвердив свій прогноз падіння валового внутрішнього продукту (ВВП) України на 5,5% в 2015 році.

Шкіряк подав у відставку з посади в. о. голови Держнс

В. о. голови служби з надзвичайних ситуацій (Держнс) Зорян .

“Моє перебування на посаді було тимчасовим, вважаю, що на цьому етапі моя місія завершена… Хочу повідомити, що я звернувся до прем’єр-міністра Арсенія Яценюка з заявою про звільнення мене з посади тимчасово виконуючого голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій”, – сказав він.

За словами Шкіряка, на пост глави Держнс вже є гідна кандидатура.

На , за словами Шкіряка, Держнс витратила 128 тисяч гривень.

Укрзалізниця оголосила про технічний дефолт

Укрзалізниця, об’єднує всі залізниці, повідомила кредиторам , повідомив в.о. глави відомства Максим Бланк на брифінгу в Києві. “Сьогодні ми повідомляли наших кредиторів про факт настання технічного дефолту по ряду боргових зобов’язань Укрзалізниці”, – заявив він.

За його словами, вже розпочато переговори, зокрема, з внутрішнім боргом, після чого будуть проведені переговори за зовнішнім боргом, у тому числі щодо $500 млн за єврооблігаціями.

Порошенко попросив Цукерберга відкрити офіс Facebook в Україні

Президент України Петро Порошенко запропонував автору соціальної мережі Facebook Марку Цукербергу .

“Необхідно використовувати всі наявні канали, щоб отримати реакцію глобальних офісів. Україна повинна отримати українське представництво Фейсбук”, – написав він у своєму Facebook.

Депутати скасували військовий податок на обмін валют

Народні депутати підтримали за основу та в цілому законопроект №2436, яким . Закон підтримали 249 депутатів. Як говориться в пояснювальній записці до документа, цей збір надав негативний вплив на ринок операцій з іноземною валютою.

У Сочі пройшли переговори Керрри і Путіним і Лавровим

Держсекретар США Джон Керрі зустрівся в Сочі з президентом РФ Володимиром Путіним і главою МЗС РФ Сергієм Лавровим. На зустрічі обговорювалися подальші кроки з врегулювання кризи в Україні. Керрі назвав серед невідкладних кроків щодо врегулювання конфлікту на сході України Донецької області. Крім того, від спроби відбити у ДНР аеропорт Донецька.

Керрі зазначив, що “необхідно, щоб мала місце справжній діалог у рамках робочих груп мінського угоди щодо виборів на Донбасі, а також з питання децентралізації”.

У мережі з’явилися раніше невідомі фото з розстрілів на Майдані

12 травня у мережі з’явилися нові, раніше не публікувалися . Знімки розмістили в співтоваристві “Майдан 18-20 лютого. Як все було” в соцмережі Facebook. Автор – фотограф з Будапешта Алан Тургутоглу (Alan Turgutoglu).

ПОПЕРЕДЖЕННЯ! Деякі кадри містять сцени вбивств і не рекомендуються для перегляду особам до 18 років, вагітним та людям із психічними розладами.

Рада попросила Нідерланди повернути в Україну скіфське золото

Верховна Рада України підтримала звернення до парламенту Нідерландів з проханням .

Рішення підтримали 249 нардепів.Мова йде про частини виставки “Крим. Золотий острів в Чорному морі”.В даний час, наголошується у зверненні, закінчилися терміни дії всіх документів, які дозволяли вважати знаходження музейних цінностей на території Нідерландів законним.

Російські опозиціонери опублікували доповідь Нємцова про війну на Донбасі

У вівторок соратники вбитого російського опозиціонера Бориса Нємцова представили його останній . Також випущений тестовий тираж доповіді, автори якого мають намір збирати гроші на друк великого тиражу і безкоштовне його поширення.

“Путін. Війна” представляє собою 64-сторінкове дослідження, що об’єднало в собі свідоцтва, що публікувалися раніше в ЗМІ, і власні дані Нємцова про втручання Москви в українську політику і присутності російських збройних сил на сході України. Дослідження розбито на 11 голів.

Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що .

Кабмін вирішив продати Одеський припортовий, морпорти і обленерго

у 2015 році держчастки в Одеському припортовому заводі (ОПЗ, 99,567%), Сумихімпромі (99,995%), Центренерго (78,29%).

Згідно з документом, на приватизацію будуть виставлені і всі інші залишилися у держави держчастки в підприємствах теплової генерації і обласних енергопостачальних компаній (обленерго).

До переліку також включені державні вугільні підприємства шахти, концерн ” Укрторф, НВП Електронмаш, Президент-Готель і морські порти, однак на продаж останніх необхідно отримати дозвіл Верховної Ради.

Источник:     korrespondent.net


Leave a Reply

Your email address will not be published.