МВС перевірить муніципальну охорону після журналістського розслідування

Місцеві влади використовують муніципальну охорону у власних цілях

Міністерство внутрішніх справ України перевірить комунальні структури Муніципальна варта на предмет дотримання вимог ліцензійних умов провадження охоронної діяльності.

Як повідомили Радіо Свобода в МВС, в 2019 році під перевірку потраплять муніципальні варти (охорони) 14 міст: Києва, Одеси, Кременчука, Дніпра, Чернігова, Білгород-Дністровського, Вінниці, Білої Церкви, Олександрії, Ірпеня, Івано-Франківська, Козельця Чернігівської області та Сергіївки Одеської області.

Зазначені правоохоронці отримали від МВС ліцензію на охоронну діяльність, завдяки якій мають право за гроші охороняти фізичних осіб та об’єкти. У разі, якщо МВС виявить порушення, то підприємство може бути позбавлений ліцензії.

Представник МВС Артем Шевченко зазначив, що видача ліцензій здійснюється за спрощеною процедурою, однак анулювати ліцензію “дуже нелегко”.

Згідно з розслідування журналістів програми Схеми, варти в Кременчуці, Вінниці та Олександрії досі використовують слово “поліція” в назві, незважаючи на заборону на законодавчому рівні.

Крім того, муніципальна варта виконує невластиві їй функції правоохоронних органів, а місцеві чиновники використовують її у власних або політичних цілях. Зокрема, в Харкові, Одесі та Дніпрі такі комунальні охоронці блокують будівлі міськради, не пускаючи активістів і журналістів, беруть участь у силових сутичках з місцевими підприємцями, виявляючи надмірну жорстокість з використанням спецзасобів.

Читайте также:
Конфлікт у ЛЕП в Крим: полковника поранили ножем

Источник

Понравилось
( No ratings yet )
Igor / автор статьи
Ігор, Головний редактор. Молодий, креативний фахівець, налаштований на розвиток, і вірний принципам. "Втілює мрію створення інтернет-ресурсу, захоплюючого для всіх поколінь, з пізнавальною і актуальною інформацією."
Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.

Thanks!

Our editors are notified.