Звіт про конференції «Cryptospace» в Сколково

Отчет о конференции «Cryptospace» в Сколково

8 грудня 2017 року на майданчику в Кампусі Московської школи управління «Сколково» пройшла найбільша глобальна конференція з блокчейну і криптовалютам – «Cryptospace». Серед запрошених спікерів виступили крипто-підприємці та лідери думок з Америки, Азії і Європи: Вільям Могайяр, відомий канадський автор декількох книг про блокчейне, Ерік Гу, засновник Metaverse, Брент Нільсон, директор Блокчейн Академії Нью-Йорка, Крістоф ван де Річок, керівник європейського офісу NEM Foundation, Річард Кастеляйн, творець Blockchain News, Міко Мацумара – партнер Pantera Capital.

Виступи проводилися одночасно в чотирьох залах. В рамках конференції були висунуті на обговорення такі глобальні питання і теми:

  1. Впровадження блокчейна (про нього розповіли директор Ощадбанк CIB Сергій Поликанов, а також запрошені спікери Марк Окс-Войси, Брайан Нільсен);

  2. Due diligence ICO проектів (серед спікерів виступили CEO Kick ICO Анти Данилевський і віце-президент Tokenmarket Райан Хенлі);

  3. Криптотрейдинг (цю тему обговорили Пітер Сін, співзасновник Digital Currency Sub-Committee в Сінгапурі, Філіп Янг, засновник Gibraltar Stock Exchange);

  4. Кріптовалюти (зі своїми доповідями виступили Роэль Вольф, засновник Bancor Гай Бенарци, Хартедж Соні);

  5. Як підготуватися до ICO (тему розкрили Артем Толкачов, Райан Хенлі, Адам С. Фильд);

  6. Блокчейн і ЗМІ (на секції виступили журналісти з Bitcoin Magazine, американської версії Forbes та інших видань).

Також, на майданчику проведення конференції була присутня велика кількість потенційних інвесторів і кілька команд стартапів, які представляють свої проекти.

Конференцію відкрив один з найавторитетніших лідерів думок в сфері блокчейн – Вільям Могайяр. На його погляд, блокчейн – технологія зберігання і обробки даних, яка здатна перетворити весь світ навколо нас. Також, на заході відбулася презентація російського видання книги «Блокчейн для бізнесу».

Впровадження блокчейна

Про практику впровадження блокчейна в Росії розповів радник голови Внешэкономанка Володимир Дьомін, який є експертом робочої групи з питань застосування блокчейна у сфері державного управління. У рамках виступу був представлений проект «Росреестр», що дозволяє реалізувати: децентралізоване зберігання даних, зовнішній аудит, забезпечення цілісності і незмінності інформації, формування нової процесної моделі.

«Якщо ми перекладемо всю інформацію про країні на блокчейн, то її ніяк не можна буде видалити або переписати. Ми отримаємо систему з захищеною інформацією» – Володимир Дьомін. Не виключено, що в майбутньому на блокчейн переведуть Росреестр, оподаткування і навіть вибори.

Крістоф ван де Річок, голова NEM Foundation в Європі, діяльність якого пов’язана з впровадженням блокчейна NEM в бізнес, державні структури, а також розвиток освітньої діяльності, розповів про створення додатків на блокчейне і смарт-контрактах і підтримання діяльності розробників у цій області, тому що інтернаціональну криптоплатформу NEM будують всім світом.

«Блокчейн – це не тільки революція у фінансовій області, це революція у всьому світі». Команда проекту працює над двома основними продуктами – це NIS (NEM Infrastructure Server, сервер інфраструктури NEM) і NCC (NEM Community Client клієнт спільноти NEM). Як тільки вони будуть розроблені, з’явиться один з найсучасніших децентралізованих блокчейнов в світі. Код пишеться з нуля на мовах Java і Javacript (NCC) і має передові інновації в серверній технології блокчейна, такі як алгоритм докази значущості (POI), правила акаунтів і список Eigentrust ++.

Якщо говорити про можливості, які відкривають подібні додатки, наприклад, модульна система Smart Asset від NEM дозволяє компаніям створювати неймовірні можливості використання програм в реальному світі. Використовуючи вбудовані функції NEM для визначення ваших інтелектуальних активів та їх об’єднань, ви можете представляти практично будь-яку систему бізнес-транзакцій на блокчейне.

Подібні додатки можуть зробити багато сфер діяльності безпечніше, простіше і швидше. На даний момент опрацьовуються on-chain, off-chain і одночасні транзакції.

«Не варто переоцінювати блокчейн, потрібно ще розробити стандартизацію по протоколах, і напевно, це займе кілька років, але вже зараз зрозуміло, які величезні можливості за цим підуть», – зазначив Крістоф ван де Річок.

Читайте также:
В результаті хардфорка Bitcoin Cash з'явилися дві окремі мережі

Запрошений спікер з Гібралтару Марк Окс-Войси розповів про активне проведення робіт по впровадженню нових технологій у країні, а також про проведення ICO на території Гібралтару компанією Group Limited, яка на даний момент займається 30тью проектами. Із виступ стало зрозуміло, що уряд Гібралтару дуже зацікавлено в криптовалютами і блокчейн, і опрацьовує найбільш сприятливі умови для розробників.

Далі було порушено питання про цифрової ідентифікації в блокчейне. Як для початку прокоментував один з найбільших ICO і крипто-інвесторів Китаю, генеральний директор Metaverse Foundation Ерік Гу:

«Я впевнений, що об’єднавши зусилля ми зможемо значним чином прискорити і навіть революціонізувати розвиток індустрії».

На даний момент урядом Китаю заборонені будь-які операції з криптовалютами для організацій і проведення ICO, але, за словами Еріка Гу, це тимчасове явище, поки не будуть розроблені чіткі правила регулювання, контролюючі розвивається область. Також, спікер розповів про розробку і реалізацію проекту Metaverse. Мета якого – створення інфраструктури “Системи цінностей” шляхом об’єднання цифрових активів, цифрових посвідчень на децентралізованої відкритої платформи з інтелектуальними характеристиками і цифровими посвідченнями, яка розробляє концепт Smart property. Вся платформа грунтується на публічній технології блокчейна. Проект Metaverse очолюється ViewFin.com, китайською компанією, що спеціалізується на цифрових блокчейн-активи та новини в Китаї.

Зі своєю позицією виступив і Едуард Гуринович, CEO і засновник MyTime, пропонуючи більше часу приділити навчанню людей і позначивши перспективу переведення освіти у систему, засновану на блокчейн: «Блокчейн не є революцією сам по собі, тому не потрібно впроваджувати його скрізь. Головний актив, який завжди був і залишається — це люди. Значить, треба міняти людей, а технологія блокчейн – з допомогою якої можна це втілити в життя. Якщо реалізувати децентралізоване освіта на блокчейне, то ми отримаємо об’єктивні рейтинги Внз, оцінки студентів, єдині освітні курси та багато іншого».

Позиція Ощадбанку, яку позначив генеральний директор Ощадбанк CIB Сергій Поликанов, в аспекті впровадження блокчейна на даний момент не зовсім зрозуміла. З одного боку ведуться активні дослідження в цій області, так як на базі блокчейна можливо побудувати безліч проектів інноваційного характеру, але з іншого – не до кінця ясно, що стане кінцевим продуктом. Сергій Поликанов пояснив, що планується прискорити процес всіх здійснюваних транзакцій, а також вивести безпека на новий рівень, використовуючи блокчейн. Весь обсяг інформації про учасників і самих операціях буде контролюватися банком.

Про ефект від появи блокчейна на фінансовому ринку у своєму виступі розповів провідний експерт фінансових додатків блокчейна та комп’ютеризованого трейдингу Антон Голуб. На даний момент, коли мова стосується операцій, що проводяться на фінансовому ринку, то немає прозорості та повної достовірності. При виконанні будь-якої фінансової операції присутня велика кількість посередників, а найважливіші учасники знаходяться в кутку і майже не впливають на ситуацію.

«Чому, коли я відправляю гроші мого батька, то він повинен чекати 2 дні, поки банк обробить проведення транзакції, і в цей термін не надається ніякої інформації про статус операції?». Ідея, яку реалізує Lykke Corp – усунути посередників з ланцюжка операцій на фінансовому ринку.

Панельна дискусія про політичні аспекти впровадження блокчейна

На обговоренні торкнулися теми контролю коштів, одержуваних майнерами, а також безпеки транзакцій між криптовалютами. На цей рахунок у спікерів було єдине думка, що без регулятора дану діяльність залишати не можна, і навряд чи якась держава підтримає настільки «вільну» фінансову систему. На думку Едуарда Гуриновича проблема високої волатильності та спекулятивному характері криптовалют, в таких умовах можна зробити подібно фиатным валют. «Ми розглядаємо, що вже через кілька років з’являться стійкі кріптовалюти, які не будуть настільки волатильними» – прокоментував Марк Окс-Войси. А значить, не можна відкидати перспективу використання криптовалют в звичайному житті для плати за певні продукти і послуги.

Читайте также:
Високі комісії за транзакції содают невдоволення в співтоваристві

Далі мова пішла про блокчейне, як про технології децентралізованого зберігання даних. Не дивлячись на підтримку інновації усіма речниками, які беруть участь у панельній дискусії, і висловленим думці, що держава повинна займатися впровадженням блокчейна, у деяких з’явилися сумніви, чи все мати доступ до всієї інформації. Європейськими колегами була запропонована ідея – в прозорій економіці, яку дозволяє організувати блокчейн, деякі гаманці зробити приватними, а решта публічними. Тому що, наприклад, як фізична особа не всі захочуть в публічному доступі надавати інформацію про дрібних придбання та витрати. Тоді залишається питання, де буде межа у приватній і відкритою областей.

Брайан Нільсен зазначив, що держава, яка першою придумає сприятливі умови для розвитку і діяльності блокчейна, виявиться на кілька кроків попереду інших.

Едуард Гуринович: «Забороняти блокчейн – все одно, що забороняти користуватися інтернетом».

Відношення всіх спікерів виступили до блокчейну ясна – коли з’являється нова технологія, що дозволяє покращити та спростити існуючі економічні процеси, то від неї не потрібно відгороджуватися, але й застосовувати до всіх областях теж не варто поспішати.

Блокчейн та ЗМІ

У секції Медіа, PR і маркетинг в блокчейне виступили такі відомі діячі, як Джон Ріггінс, Омрі Росс, Дмитро Поляков, Еліна Сидоренко. Вони обговорили теми блокчейна і смарт-контрактів для цифрових видавництв, а також ЗМІ та маркетинг в блокчейне, а також ставлення влади і крипто-спільноти.

Доктор Омрі Росс, який є серійним підприємцем і доцентом по технології блокчейна, розповів про важливість підготовки White Paper проектів, що виходять на ICO. Саме цей документ є ключовим для інвесторів, які розглядають потенційний стартап.

Джон Ріггінс, на сьогоднішній день провідний автор Bitcoin Magazine, одного з найвпливовіших ЗМІ про криптовалютах, зазначив прямий вплив медіа на ставлення людей до розвивається індустрії і важливості правильної підготовки матеріалів та проектів співпраці та засобів масової інформації.

Не можна недооцінювати вплив ЗМІ на людей сьогодні. Найбільші блокчейновые або ICO проекти «вистрілювали» як раз після того, як про них писали світові видання і відомі блогери. Потрібно розуміти, що ці люди не побудують ваш бізнес за вас, але вони можуть допомогти проекту або злетіти, або впасти.

Як підготуватися до ICO

ICO – це технологія, яка швидко розвивається та користується досить великою популярністю. В секторі підготовки до проведення ICO виступили зі своїми презентаціями багато відомих пов’язані з цією галуззю спікери. Так, наприклад, невдалі проекти ICO розібрав австралійський підприємець, засновник Chronobank.io, співзасновник ICOpromo. Сергій Сениенко, а про шлях до ICO з позиції маркетингу розповів віце-президент з блокчейну в Investing.co Адам Філд.

З презентацією на тему огляду можливих моделей структурування токенсейла виступив керівник блокчейн-лабораторії і юридичної практики Делойт, Артем Толкачов, який є головою правління Blockchain Community Russia, експертом ряду громадських організацій, входить до складу робочих груп органів виконавчої влади та провідних комерційних організацій по дослідженню криптотехнологий.

На даний момент існує досить багато невдало проведених ICO, тому важливо мати чітку модель підготовки і проведення такого заходу. Артем Толкачов зазначив, що важливим аспектом є створення саморегулівної організації для розробки стандартів у сфері підготовки звітності, права, оподаткування та бухгалтерського обліку, процедур ідентифікації клієнта і перевірки бізнесу для цілей первинного розміщення токенів (ICO) і блокчейна.

Кріптовалюти і криптотрейдинг

На сьогоднішній день криптотрейдинг – одна з найбільш обговорюваних тем у фінансовому світі, ні одні фінансові інвестиції не принесли таких “іксів” в такий короткий час. У цій секції обговорювалися питання: чи можна буде заробити на цьому в наступному році? На яких біржах і чому варто грати? У цій секції виступили представники найбільших за оборотом азіатських криптобирж – Binance і Bitflyer, а також відомі крипто-комерсанти — Пітер Сін та Ештон Еддісон.

Читайте также:
Фінансовий регулятор Сінгапуру: биткоин нікуди не зникне

Роль криптовалют на світових біржах розібрав Тед Лін, який займається розвитком ринків Binance – однієї з найбільших криптобирж Азії на сьогоднішній день. На даний момент на ринку вже існує більше 1300 монет (токенів), і з такої пропозиції тільки 3% є привабливими для придбання.

«Капіталізація на ринку буде рости, тому що кількість криптовалют збільшується». Зрозуміло, що для такого стрімко зростаючого нестабільного ринку потрібен інструмент, що дозволяє користувачам безпечний і зручний сервіс обміну цифрових валют.

«Якщо вибрати правильну криптовалюту, то можна за короткий термін наростити дуже великий капітал. Ми забезпечуємо ліквідність більше 50%. Технологія швидко розвивається, саме цим ми і керуємося, щоб стати лідером галузі. Ми будемо далі розвиватися і дотримуватися державне регулювання, щоб в максимальній мірі забезпечувати інтереси наших інвесторів. Таким чином, криптовалютная галузь буде розвиватися здоровим і стійким чином», – говорить Тед Лін.

При виборі біржі для торгівлі варто звертати виймання на високу ліквідність, а головне безпека, яка частково характеризується правильною добіркою криптотокенов.

Тед Лін сміливо позначив свою позицію: «Думаю, що вже до 2019 року кріптовалюти завоюють весь світ». На сьогоднішній день дивно малу кількість людей володіє криптовалютами, всього кілька мільйонів, але якщо продовжиться експонентний ріст ринку, то ця ситуація швидко зміниться.

Саймон Діксон – один з найбільш відомих експертів, засновник платформи BnkToTheFuture.com, який інвестував понад $190 млн в фінтех-компанії, розповів, чому вважає область криптовалют на стільки перспективною. «Чому биткоин перевищив 15к і не зупиниться на цій позначці? Збільшується попит з усіх країн світу і поки що не всі охочі придбати його, зробили це». На думку Саймона, біткойн є єдиною криптовалютой у світі, яка не контролюється ким-то, має розумну грошову політику і забезпечена найбільшою в світі мережею комп’ютерних потужностей. Поточний курс кріптовалюти за словами криптоинвестора є прямим доказом неконтрольованість биткоина. Грошова маса зростає разом із зростанням попиту.

Також, Саймон відзначив недосконалість нинішньої фінансової системи: «Причина того, що у нас є фінансові проблеми в тому, що ми потрапили в кілька десятиліть схеми Понці, де для того, щоб мати розвинену економіку, ми повинні мати більше боргів».

Отже, сучасні гроші – це борг, і для більшого стимулювання економічної активності, уряду необхідно взяти на себе ще більше боргів, приватні особи повинні взяти на себе ще більше боргів, компанії також повинні брати на себе ще більшу боргову навантаження. Інновація блокчейн може стати вирішенням проблеми подвійної витрати і боргів. «Щоб мати стійку і вільну від боргів економіку потрібно користуватися децентралізованої валютою, наприклад такий як биткоин» – стверджує Саймон Діксон.

Тему токенів на базі активів розкрив Тобіас Рейхмут, який з пристрастю відноситься до блокчейну і криптоактивам і твердо вірить у силу ICO проектів, які змінять нинішній спосіб отримання доступу до фінансування компаній. І незважаючи на те, що Тобіас вірить у тривале зростання биткоина, відзначає високі ризики криптовалют, і його ідеєю є стабілізація галузі, але не регулюванням, а створенням диверсифікованого фонду, який заснований на індексі криптовалют і «інвестує в найбільші за ринкової капіталізації та ліквідності віртуальні валюти».

Така диверсифікація призведе до більш низьких рівнів волатильності при збереженні переваги, що витягається з високих темпів зростання вартості криптовалют.

Ще одним цікавим питанням, порушеним у даній секції, стало «Регулювання ICO через SEC», в рамках якого адвокат, що спеціалізується в цінних паперах США – Катріна Арден – пояснила тонкощі регулювання продажу квитків в США.

Читайте также:
Резервний банк Індії: кріптовалюти не несуть загрози для глобальної фінансової стабільності

Відомо, що американська Комісія з бірж і цінних паперів (SEC) 25 липня 2017 року дала свою офіційну оцінку ICO. На думку регулятора на токени мають поширюватися правила, дійсні для звичайних акцій компаній при їх виході на біржу. Катріна пояснила, що не всім стартапам варто побоюватися SEC в Америці, тому що не всі токени проектів, що виходять на ICO володіють однаковими властивостями, що потрапляють саме під їх юрисдикцію, правда вже були випадки, коли SEC домагалися повернення повної суми зібраних коштів інвесторам. Головне бути обережними при випуску, так званих security токенів, а також з дотриманням всіх правил при створенні White paper та проведенні ICO.

Завданням будь-якої держави, так чи інакше, є захист громадян. Тому, якщо в якійсь області інвестори починають втрачати великі кошти, то уряд не залишає це без уваги.

На думку всіх виступили в даній секції спікерів майбутнє за криптовалютами і блокчейном, але для впровадження і освоєння нових технологій потрібно час. Поки не буде єдиний механізм регулювання галузі, основна частина населення не буде задіяна в криптоэкономике, але темп, яким кріптовалюти захоплюють ЗМІ і фінансовий сектор, говорить сам за себе.

Стартапи на конференції

Переможцем конкурсу стендів, проведеного в рамках конференції, сал проект AvatarNetwork.io. Команда представлена платформу, що дозволяє: залучити інвестиції для реалізації проекту через ICO і краудфандінг, управління проектом, використовуючи вбудовані смарт-контракти і цифрову документацію, оформлення ДНК-паспорта, зареєстрованого в блокчейне, щоб організувати реєстри права власності, відкрити мультивалютний криптокошелек і управляти рахунками через мобільний додаток.

Також, варто відзначити, що на конференцію приїхала велика кількість російських стартапів, які вже проводять ICO. Серед таких проектів можна відзначити кілька найбільш цікавих ідей.

  1. Проект «Crypterium» – це мобільний криптобанк, що дозволяє здійснювати проводити платежі через смартфон і розплачуватися криптовалютами за реальні речі по всьому світу. Проект співпрацює з найбільшими банками. Мета проекту – зробити доступними і зручними миттєві платежі криптовалютой без обмежень, а також кредити в будь-якій точці світу Додаток оснащено внутрішньої біржею для підвищення ліквідності і зниження ризику. Офіційний продаж квитків починається 31 жовтня і закінчується 13 січня 2017 року.

  2. Проект FinTab – це аналітична система, в основі якої стоїть сервіс з фінансового обліку криптовалют. Окремо розроблені адаптації для фондів, трейдерів та інвесторів, що включають різні можливості. Старт ICO призначений на 14 грудня 2017 року

  3. DEEX – майданчик для торгів і обміну криптовалютами. Команда планує до 2019 року зробити DEEX повнофункціональної децентралізованої екосистемою включає в себе: криптовалютную біржу, захищений месенджер платформу для проведення ICO з децентралізованим ескроу, крипто-карти і систему банкоматів. Проект показав непогані результати зборів на presale, склали 3 410 ETH.

На конференції також були присутні підприємці в області розвитку і удосконалення майнінгу, одного з найважливіших аспектів розширюється криптовалютной галузі. Одним з таких проектів можна відзначити BitCluser. Компанія пропонує адаптовану майданчик для роботи майнер, а також надає в оренду обладнання.

Підсумки конференції

Cryptospace стала однією з найбільш масштабних конференцій цього року, проведених у Росії. Кількість учасників конференції стало прямим доказом високого інтересу інвесторів, уряду, великих і дрібних організацій до нових технологій та індустрії, що зароджується.

CMO KickICO Юрій Парсамов розповів, що головною метою конференції було об’єднання людей, що по суті дозволяють зробити блокчейн і кріптовалюти.

«Відсутність кордонів політичних, економічних — ДНК кріптовалюти. Я не кажу, що не потрібно регулювати криптовалюту і повністю забути про роль держави в житті людей. Майбутнє полягає саме у співпраці держави і нашої індустрії. Сутність технології, яку ми зараз обговорюємо — справедливий алгоритм консенсусу, який буде досягнутий, якщо в блокчейне будуть присутні представники різних країн» — позначив позицію Юрій Парсамов.

Источник

Понравилось
( No ratings yet )
Igor / автор статьи
Ігор, Головний редактор. Молодий, креативний фахівець, налаштований на розвиток, і вірний принципам. "Втілює мрію створення інтернет-ресурсу, захоплюючого для всіх поколінь, з пізнавальною і актуальною інформацією."
Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: