Припинено другий етап кібератаки Petya – Аваков

Киберполицейские у вівторок, 4 липня, припинили другий етап атаки вірусу Petya.

Спеціальні агенти департаменту кіберполіції, разом з фахівцями СБУ та міської прокуратури припинили другий етап кібератаки Petya. Про це повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков на своїй сторінці в Facebook.

“Пік атаки планувався на 16.00 (вівторка, 4 липня – ред.). Стартувала атака о 13.40. До 15.00 киберполиция заблокувала розсилку й активацію вірусу з серверів інформаційної системи М. Е. Doc”, – написав глава МВС України.

За словами Авакова, атака була зупинена.

“Вилучені Сервера, разом зі слідами впливу кіберзлочинців з очевидними джерелами з Російської Федерації. Спасибі спецагентам за службу!” – додав міністр.

Глава МВС зазначив, що зараження інформаційних систем українських компаній вірусом Petya сталося через оновлення програмного забезпечення призначеного для звітності та документообігу – M.E.Doc. При цьому зловмисники втрутилися в роботу одного з персональних комп’ютерів компанії-розробника зазначеного програмного забезпечення – ТОВ ” Інтелект-Сервіс.

“Отримавши доступ до вихідного коду, вони в одне з оновлень програми вбудували бекдор (virus) – програму, яка встановлювала на комп’ютерах користувачів “M.E.Doc” несанкціонований віддалений доступ. Таке оновлення програмного забезпечення ймовірно відбулося ще 15.05.2017 року”, – повідомив Аваков.

Читайте также:  У Криму кілька сіл залишилися без світла через аварію ЛЕП

За словами міністра, представники компанії-розробника M.E.Doc знали про наявність вразливостей в їх системах антивірусними компаніями, але проігнорували цю інформацію, а також заперечують проблеми з безпекою назвавши це збігом.

В рамках розслідування кібератаки були проведені обшуки і вилучені сервери компанії M.E.Doc.

Слідство також опрацьовує версію, згідно з якою справжніми цілями кібератаки були стратегічно важливі для держави компанії, атаки на які могли дестабілізувати ситуацію в Україні.
 

Нагадаємо, глобальна хакерська атака вірусу-здирника Petya 27 червня вразила IT-системи компаній України і низки інших країн, більшою мірою торкнувшись Україну. Атаці піддалися комп’ютери нафтових, банківський, енергетичних, телекомунікаційних, фармацевтичних компаній, сайти держорганів. 1 липня СБУ заявила, що встановила причетність спецслужб Росії до атаки вірусу.

Кібератака в Україні

Источник

Залишити коментар