В Україні набув чинності закон про амністію самобудів – про що він

В Украине вступил в силу закон о амнистии самостроев – о чем он

В 2018 році Верховна Рада України прийняла новий закон, який амністує власників невеликих споруд, які були зведені починаючи від 1992 року і закінчуючи 2015. Проте дія закону відноситься виключно до тих, хто будував невеликі будівлі: дачі, садові будинки або садиби, в яких люди не живуть на постійній основі. Також дія закону обмежує площу так званого «самобуду». Власники подібних споруд, площа яких перевищує 300 квадратних метрів, не зможуть скористатися механізмом, описаним в даному законі. Вартість послуг з введення будинків в експлуатацію ви можете побачити тут: https://polyakova.biz/ua/< / a>.

На що вплине вихід закону про амністію самобудів

Фахівці стверджують, що глобальних змін на ринку нерухомості України не передбачається. Все дуже просто, раніше люди не узаконювали незаконно побудовані будівлі не тому, що не могли цього зробити, а тому, що не хотіли. Існував, і досі існує досить простий механізм, який переводить подібну власність в рамки закону.

Більшість людей ігнорує таку можливість, оскільки це дозволяє їм уникати сплати податків. Адже якщо будинок не був введений в «експлуатацію», то і насправді його не існує«. Навіть якщо відповідні органи не помітять порушення законів, власникам подібних будинків простіше заплатити одноразовий штраф, ніж постійно платити податки.

< P>однак дія цього закону дозволяє припинити зведення незаконних дачних садиб. Все тому, що на даний момент без відповідних документів, отримати які можна тільки узаконивши будова, практично неможливо організувати підключення до газової системи або електромережі.

Читайте также:
Підсумки 7 травня: Українців доставили з Непалу, Порошенко оголосив демобилизациюСюжет

Механізм роботи закону

Дії, які необхідно зробити для того, щоб узаконити самобуд, не відрізняються особливою складністю. Власнику садиби або будинку достатньо лише подати відповідну заяву до органу державного архітектурно-будівельного контролю, щоб будова офіційно позначилося, як введене в експлуатацію. Даний процес займає не більше 10 робочих діб.

Однозначним плюсом даного механізму є те, що відсутня необхідність в отриманні документації, яка пред’являла мета споруди. Однак після закінчення процесу, власник будівлі зможе отримати саме ці документи, які зможуть перевести його власність в правове поле.

Понравилось
( No ratings yet )
Igor / автор статьи
Ігор, Головний редактор. Молодий, креативний фахівець, налаштований на розвиток, і вірний принципам. "Втілює мрію створення інтернет-ресурсу, захоплюючого для всіх поколінь, з пізнавальною і актуальною інформацією."
Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: