В Україні може бути декілька церков, і в цьому немає нічого поганого – протоієрей

Коваленко: ми повинні навчитися поважати один одного і співпрацювати

Георгій Коваленко, протоієрей і ректор Православного Університету Святої Софії-Премудрості заявив в ефірі Радіо НВ, що в Україні може бути декілька церков, і в цьому немає нічого поганого.

“Я думаю, що Україна може собі дозволити мати декілька церков, і в цьому немає нічого поганого. Ми живемо в плюрально світі, ми повинні навчитися поважати один одного, ми повинні навчитися співпрацювати, незалежно від того, об’єднуємося ми в одну структуру, один у нас начальник”, – заявив він.

За словами Георгія Коваленка українські віруючі повинні поступово позбавлятися від “тоталітарних схем, де тільки один приймає рішення, а не враховується думка більш широкого кола єпископату, товариства, духовенства”.

Протоієрей висловив надію на те, що вдасться розвивати модель, яка буде по-справжньому соборній”.

“Як держава потребує демократії, так церква потребує соборності. В державі існує громадянське суспільство, так і в церкві існують інститути, які як раз і є механізмами діалогу і любові”, – підсумував він.

Читайте также:
Буцефал в дії. Військові випробували український БТР в зоні ООС на Донбасі

Нагадаємо, Синод Константинопольського патріархату скасував лист Синоду від 1686, після якого Київська митрополія потрапила під юрисдикцію Москви, відновив канонічний статус предстоятеля Української православної церкви Київського патріархату Філарета і предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія. Процес надання томосу про автокефалію Української православної церкви триває.

За словами глави УПЦ КП Філарета, томос буде отриманий після обрання предстоятеля патріархату на “об’єднавчому соборі”, в якому візьмуть участь архієреї Київського патріархату, Української православної автокефальної церкви і Московського патріархату.

Представник УПЦ МП архієпископ Климент заявив, що єпархії Московського патріархату не мають наміру брати участь в об’єднанні українських церков.

За словами президента України Петра Порошенка, деякі представники УПЦ МП готові прийняти участь у створенні єдиної Української церкви під зверхністю Константинополя.

Источник

Понравилось
( No ratings yet )
Igor / автор статьи
Ігор, Головний редактор. Молодий, креативний фахівець, налаштований на розвиток, і вірний принципам. "Втілює мрію створення інтернет-ресурсу, захоплюючого для всіх поколінь, з пізнавальною і актуальною інформацією."
Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: