Вчителі готуються до страйку. Що вони зажадають

Вчителі готуються до страйку. Що вони зажадають

У Світовому банку вважають, що підвищення зарплати педагогам передчасно навіть у 2023 році

Вчителі готують страйк на 4 жовтня. Працівники освіти назвали вимоги, з якими підуть на акції протесту. Вони проти скорочення виплат за напруженість та престижність професії, повідомив глава Профспілки працівників освіти Києва Олександр Яцунь. Про це – у сюжеті Радіо НВ.

Маленька зарплата

Яцунь зазначив, що дефіцит освітньої субвенції у Києві станом на 1 вересня цього року склав 865 млн грн. Всі столичні педагогічні працівники закладів середньої освіти недоотримають з вересня по грудень цього року надбавку за престижність.

Молоді фахівці повинні отримувати 500 доларів

Він зазначив, що в Києві вона становила 30%, а зараз залишилося тільки 5%. Крім того, повністю зникає надбавка за напруженість праці, яка становила 20%.

Це означає, що з 1 вересня молоді вчителі і вихователі недоотримають 1,5 тис. грн до своєї зарплати, а вчителя вищої категорії – 2 тис. грн. Крім того, столичні педагоги вимагають виконання статті 61 нового Закону про освіту вже з 1 січня наступного року, а не з 2023 року, як заплановано.

Читайте также:  НАТО створює унікальне представництво в Україні – МЗС

Згідно з цим пунктом документа, вчителі повинні отримувати 900 доларів, а молоді фахівці – 500 доларів. Зате середня зарплата вчителя в Україні зараз становить 6 тис. грн, а молоді вчителі і вихователі отримують лише 4 тис.

Рекомендація Світового банку

Представництво Світового банку в Україні стверджує, що підвищення зарплати для всіх педагогів, відповідно до статті 61, передчасно навіть у 2023 році. На їхню думку, треба підвищувати виплати, коли відбудеться вся реформа освіти.

Державна аудиторська служба перевірить, як влада на місцях використовує закладені гроші на освіту

Щоб підвищити зарплати вчителям вже в наступному році, як цього вимагають педагоги, з бюджету-2019 треба виділити близько 110 млрд грн, заявила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

За її словами, це неможливо, оскільки це була б дуже значна частина всього освітнього бюджету країни.

Вона також зазначила, що наступного року всі педагогічні працівники отримають підвищення зарплати на 9%.

Гриневич додала, що прем’єр-міністр Володимир Гройсман доручив Державній аудиторської службі, щоб вона перевірила, не затримує влада на місцях зарплати вчителям і як вона використовує гроші, закладені на освіту.

Читайте также:  Підсумки 24 жовтня: Передвиборчий "день тиші", під обстріл ДонецкомСюжет

Спільнота працівників освіти вже два десятки років бореться за те, щоб принцип нарахування зарплат для педагогів було змінено, зазначила голова профспілки працівників освіти Подільського району міста Києва Галина Ткач. За її словами, необхідно створити сітку окладів, збільшити їх і відмовитися від надбавок, якими можна маніпулювати.

Источник

Рейтинг
( No ratings yet )
Igor / автор статьи
Игорь, Главный редактор. Молодой, креативный специалист, настроенный на развитие, и верный принципам. "Воплощаю мечту создания интернет-ресурса, увлекательного для всех поколений, с познавательной и актуальной информацией. "
Сподобався цей пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.