УПЦ КП обговорить підготовку до створення єдиної церкви на Архієрейському соборі

Патріарх Філарет

УПЦ КП збереться на Архієрейський собор 13 грудня для прийняття рішень щодо Об’єднавчого собору, запланованого на 15 грудня.

Про це повідомляє прес-служба УПЦ КП.

“Беручи до уваги благословення Його Святості Варфоломія…для прийняття належних рішень про скликання і проведення 15 грудня 2018 року Надзвичайного Об’єднавчого собору ієрархів Української православної церкви в складі українського єпископату, який у квітні 2018 року звернувся до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням надати Томос про автокефалію УПЦ, керуючись Статутом про управління УПЦ Київського патріархату… – скликати 13 грудня 2018 року в Києві Архієрейський собор Української православної церкви Київського патріархату”, – йдеться у повідомленні УПЦ КП.

Синод доручив патріарху Філарету та уповноваженим постійних членів Священного синоду УПЦ КП у взаємодії з представниками Вселенського патріархату, УАПЦ, залучених в процес єднання ієрархів Московського патріархату в Україні, а також з представниками Української держави продовжити підготовку Надзвичайного Об’єднавчого собору 15 грудня.

“При підготовці регламенту Собору має бути враховано, що це Архієрейський собор єдиної помісної автокефальної Української православної церкви, тому право голосу повинні мати тільки українські ієрархи – члени Собору. Присутність духовенства, монашества і мирян можлива тільки без вирішального голосу”, – уточнили в УПЦ КП.

Читайте также:  ВСУ оприлюднили відео провокації російського Су-27 проти українських кораблів

5 грудня президент України Петро Порошенко повідомив, що Об’єднавчий собор, який повинен проголосити створення Української автокефальної православної церкви, що відбудеться 15 грудня.

Собор, який затвердить статут Української церкви і вибере предстоятеля, відбудеться у Святій Софії.

Вселенський патріарх Варфоломій повідомив, що підписав відповідні листи з запрошеннями ієрархам УПЦ Київського патріархату, УАПЦ та ієрархам УПЦ Московського патріархату прийняти участь у цьому Соборі.

11 жовтня Синод Константинопольського патріархату ухвалив історичне рішення про скасування акта про тимчасову передачу Московському патріархату Київської митрополії, створення в Києві стравропигии і визнанні канонічними предстоятелів УПЦ КП та УАПЦ, що є важливою віхою на шляху надання автокефалії Української церкви.

13 листопада собор єпископів УПЦ МП відмовився визнати владу Константинополя над Київською митрополією і продублював рішення РПЦ розірвати відносини з Фанаром.

Источник

Залишити коментар