Заява місії: Спостерігачі ОБСЄ потрапили під обстріл на Донбасі

Глава наглядової місії Ертугрул Апакан висловив глибоку стурбованість з приводу посилення обстрілу поблизу патрулів.

Патрулі потрапили під обстріл на Донбасі. Про це йдеться в прес-служби ОБСЄ в суботу, 2 травня.

Відзначається, що найбільш серйозний інцидент стався в другій половині дня в Широкіно. Патруль місії був обстріляний зі стрілецької зброї, в результаті інциденту ніхто не постраждав.

Також у суботу патруль СММ обстріляли з мінометів в районі аеропорту Донецька, в Пісках. Відзначається, що в той момент в районі не відбувалося ніяких бойових дій і ситуація в цілому була спокійною. Менш ніж через дві години той же патруль потрапив під перехресний вогонь в Авдіївці. Обстріл вівся з 152-міліметрових артилерійських установок, використання яких заборонено у відповідності з мінськими домовленостями. В обох випадках ніхто не постраждав.

Глава наглядової місії Ертугрул Апакан висловив глибоку стурбованість з приводу посилення обстрілу поблизу патрулів.

“Спеціальна моніторингова місія – це неозброєна громадянська місія. Для того, щоб у повній мірі виконувати завдання, покладені на неї згідно з мінськими угодами 57 державами-учасниками, їй необхідний необмежений, і, саме головне, безпечний доступ до всіх районах зони конфлікту”, – заявив він.

Апакан знову закликав всі сторони проявляти максимальну стриманість і поважати безпеку членів спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на сході України. Він зазначив, що СММ продовжує переглядати свої заходів з безпеки у відповідь на події.

Нагадаємо, раніше міжнародні спостерігачі повідомили, що бійці батальйону Азов .

Источник


Leave a Reply

Your email address will not be published.