10 простих правил для правильного схуднення

Питання, як скинути зайву вагу без шкоди для здоров’я, хвилює мільйони людей.

Безумовно, самий оптимальний спосіб схуднути для кожного індивідуальний, але спільним знаменником неодмінно служать правильне харчування і фізичні навантаження. Здоровий спосіб життя допомагає не тільки прибрати зайві кілограми, але і не обзавестися побічними захворюваннями.

Правило 1

Приступаючи до будь-якої дієти або програмою вправ, проконсультуйтеся з лікарем. Навіть якщо ви впевнені у своєму «залізному здоров’я», ніколи не буде зайвим переконатися в тому, що зміна способу життя не позначиться на ньому в гіршу сторону.

Правило 2

Завжди ставте перед собою індивідуально досяжні, реалістичні цілі. За даними медиків, у людей із зайвою вагою втрата всього лише 5-10 відсотків ваги може значно поліпшити здоров’я в цілому. Той же відсоток маси тіла, втрачений в найкоротші терміни, здатний спровокувати загострення або розвиток ряду захворювань. Почніть з того, що поставте собі за мету втратити кілька кілограмів за місяць, навіть якщо ваш зайва вага вимірюється в десятках кіло. Психологічні переваги при досягненні мети допоможуть вам вагомим стимулом продовжувати далі, а не кидати процес на півдорозі.

Правило 3

Визначте тригери (події або причини, що змушують вас вести себе певним чином), які провокують вас на переїдання або ж ведуть до того, що ви кидаєте вправи. Постарайтеся виключити їх. Приміром, зберігайте здорові закуски в ящику робочого столу, щоб не спокушатися солодким, принесеним колегами на офісну кухню, вибирайте м’які вправи, такі як плавання, якщо ваші суглоби починають боліти від бігу або аеробіки.

Правило 4

Якщо ви раніше харчувалися в ресторанах і кафе або купували напівфабрикати, позбавтеся від цієї звички – навчіться готувати. Це дасть вам можливість експериментувати з різними спеціями, щоб додати аромат до продуктів харчування, а також освоїти низькокалорійні рецепти.

Правило 5

Не вибирайте дієту, а прагнете змінити свої харчові звички. Перегляньте раціон і складіть свій особистий харчової план. Дізнайтеся, скільки порцій кожної групи продуктів необхідно для підтримки вашого здоров’я. Фрукти, овочі, цільні зерна, білки і корисні жири є важливою частиною вашого щоденного харчування – не забувайте про це.

Правило 6

Уникайте таблеток або добавок для схуднення. Дієтичні добавки занадто легко стають важливіше здорового способу життя. Замість них вживайте полівітаміни, які допоможуть забезпечити ваш організм необхідними мікроелементами і мінералами. З їх допомогою ви будете виглядати і відчувати себе краще.

Правило 7

Не пропускайте сніданок – ваше тіло потребує паливі для «запуску», здоровий ранковий перекус дозволить вам почати день «правильно». Їжа поповнить запаси глюкози в організмі і ваші м’язи отримають необхідну енергію.

Правило 8

Їжте менше, але частіше. Таким чином, ваш організм починає прискорювати обмін речовин, спалюючи калорії швидше. Крім цього, міні-порції можуть запобігти переїдання. Їжте не поспішаючи. Доведено, що сигнал про насичення від шлунка до мозку доходить протягом
4e36
20 хвилин.

Правило 9

Намагайтеся внести у своє життя більше рухів, навіть якщо ви регулярно займаєтеся фітнесом в тренажерному залі. Ходіть пішки, танцюйте, катайтеся на роликах, купіть собаку і регулярно гуляйте з нею.

Правило 10

Зважуйтеся і вимірюйте обсяги кожні 15 днів. Це дозволить вам побачити позитивні результати, які можуть бути не настільки помітними, якщо ви будете робити це частіше. Добре також фотографуватися з тією ж періодичністю. Подібні фото – наочні свідчення вашого успіху.

Источник:Telegraf


Leave a Reply

Your email address will not be published.