Що таке скейлінг у стоматології?

Зондування пародонтальних кишень Здоров'я

Скейлінг (англ. scaling) — професійне видалення з емалі затверділого нальоту. У домашніх умовах впоратися із зубним каменем проблематично. Для цього потрібне спеціальне обладнання. Воно є тільки в медичних установах.

У “Клініці естетичної стоматології” для видалення твердих нашарувань різної локалізації застосовують ультразвуковий скейлер і ручні інструменти. М’який наліт усувають за допомогою повітряно-абразивної системи Air Flow.

Ультразвуковий метод обробки зубів має безсумнівні переваги перед ручним:

 • є можливість проникнути в анатомічно складні зони;

 • завдяки безконтактному впливу знижується ризик травматизації тканин ясен;

 • гігієнічні маніпуляції проходять швидше.

Під час процедури лікар максимально наближає насадку апарата до поверхні зуба. З отвору в наконечнику подається вода. Одночасно пристрій випускає ультразвукові хвилі. У рідині утворюються бульбашки повітря з великим енергетичним потенціалом. Під впливом коливань кальцієві відкладення руйнуються.

Після глибокого очищення зуби стають злегка шорсткими. Для додання емалі блиску і гладкості стоматолог робить шліфування і полірування особливими пастами та щітками. Така маніпуляція не тільки повертає усмішці естетику, а й уповільнює повторне утворення нальоту.

Зміст
 1. Коли не можна робити чищення зубів?
 2. Чи можна робити чищення зубів при пародонтозі?
 3. Чим відрізняється пародонтологічна чистка від звичайної?
Читайте также:
Чим краще снідати

Коли не можна робити чищення зубів?

Головним показанням до скейлінгу є наявність у порожнині рота зубного каменю. Як правило, відкладення формуються з внутрішньої сторони в зонах, які погано самоочищаються в процесі жування.

Стоматологічна процедура допомагає позбутися нашарувань у важкодоступних місцях. Крім того, професійне чищення потрібне під час підготовки до шинування, протезування, дентальної імплантації, встановлення брекетів, відбілювання.

Але є низка випадків, коли скейлінг небажаний або протипоказаний:

 • наявність глибоких каріозних порожнин, патологічних процесів, що руйнують зуб у ділянці кореня, — перед чищенням треба вирішити основну проблему;

 • підвищена чутливість ясен — щоб уникнути дискомфортних відчуттів під час процедури варто заздалегідь поспілкуватися з лікарем-пародонтологом;

 • зниження згортання та інші порушення крові — є ризик виникнення кровотечі, тому не можна вдаватися до скейлінгу без попередньої медичної консультації;

 • ортодонтичне лікування з використанням брекет-системи — ультразвук здатний пошкодити клей, який тримає пластинки, у цьому разі професійне чищення обмежене областю ясенних кишень і заднього боку зубів.

Чи можна робити чищення зубів при пародонтозі?

Під пародонтозом мають на увазі хронічний генералізований пародонтит важкого ступеня. Захворювання характеризується зниженням висоти щелепної кістки, розхитуванням і випаданням зубів.

Читайте также:
Як добитися ідеальної фігури всього за місяць?

Що таке скейлінг у стоматології?

Відмінність здорового зуба від органа, ураженого пародонтозом

Джерело: https://kes.com.ua/

Прогресування процесу можна уповільнити за допомогою регулярної гігієни ясенних кишень.

Коли потрібна професійна процедура?

Зверніться до пародонтолога, якщо вас турбують:

 • постійна кровоточивість під час чищення зубів;

 • набряклість, зміна кольору ясен (почервоніння, зайва блідість);

 • застрявання їжі в міжзубних проміжках;

 • неприємний запах з рота (галітоз);

 • рухливість, випадання зубів.

Зовнішні відкладення можна легко помітити, а підясневі приховані всередині пародонтальної кишені. Наявність зубного каменю виявляють за допомогою зонда. За результатами огляду фахівець вирішить, чи варто робити під’ясенний скейлінг, чи достатньо комплексної гігієни порожнини рота.

Чим відрізняється пародонтологічна чистка від звичайної?

Професійним чищенням зубів займаються гігієніст і пародонтолог. У першому випадку лікар прибирає зовнішні м’які та затверділі нашарування, пігментацію від всіляких харчових барвників. Сфера інтересів фахівця обмежується коронковою частиною зуба.

Робота пародонтолога відрізняється тим, що всі маніпуляції спрямовані на область під яснами. Прикореневі відкладення більш щільно фіксуються до поверхні зуба, іноді на досить великій глибині. Для їх ліквідації потрібні спеціальні ручні інструменти (кюрети тощо), насадки для ультразвуку, особливі порошки.

Читайте также:
Медики виявили причину, чому дієта може не працювати

Що таке скейлінг у стоматології?

Зондування пародонтальних кишень

Джерело: https://kes.com.ua/

Якщо пародонтологічне чищення зубів проведено якісно, можуть не знадобитися будь-які додаткові маніпуляції. При грамотній професійній гігієні та правильному домашньому догляді у пацієнтів настає ремісія.

Source
Оцініть статтю
Популярний портал | Proexpress.com.ua | все найцікавіше в Україні

Thanks!

Our editors are notified.