5 найдорожчих ліків в світі

5 самых дорогостоящих лекарств в мире Здоров'я

Вартість певних лікарських препаратів знаходиться на рівні, а іноді навіть перевищує, ціни на квартири і дорогі автомобілі. Далеко не кожна людина може собі їх дозволити.

Цінність цих ліків позначають компоненти, що входять до їх складу. Але, крім того, на думку експертів, проблема ускладнюється тим, що поки для них немає належної конкуренції.

Рейтинг найдорожчих ліків

Глібера (Glybera)

Даний препарат (виробництва Голландії) застосовують при дефіциті липопротеиновой ліпази. Але його ефективністю можуть скористатися одиниці, так як вартість річного курсу лікування в 1,21 млн. доларів (одна ампула коштує 53 тис. євро), переводить його в розряд недоступності для більшості людей з таким діагнозом.

Застосовують Гліберу тільки в Європі (в США поки не схвалили), але потрібні це ліки, за даними медичної статистики, більше одного мільйона людинам по всьому світу.

Терапевтична дія ліків заснована на знятті набряклості підшлункової залози, а також при нестачі липопротеиновой ліпази, у хворих може статися закупорка кровоносних судин.

Читайте также:
10 наукових фактів користі цикорію для здоров'я, і можлива шкода

Компанія UniQure використовувала методи генної терапії, але через дорожнече лікування, препарат не може пройти необхідне випробування на більшій кількості пацієнтів.

На даний момент вигоду не отримують не тільки хворі, які потребують ці ліки, а й самі компанії виробники.

Соліріс (Soliris)

Цей препарат лідирує в списку найдорожчих (вартість річного курсу лікування становить 440 тис. доларів США). Крім того, Соліріс претендує на один з найбільш ефективних засобів проти рідкісного захворювання – пароксизмальної нічної гемоглобинурии.

Суть даної патології полягає в розладі імунної системи, коли у людини під час сну, починають руйнуватися червоні кров’яні тільця. Це загрожує утворенню тромбів, і поступової відмови роботи таких органів, як серце, нирки, легені.

Якщо не вжити відповідних лікувальних заходів, то хворий може не витримати більше десяти років. Препарат дозволяє пригальмувати цей процес. Так як людей, які страждають цим захворюванням близько двадцяти тисяч осіб (по всьому світу), то стає зрозумілою вартість препарату від нього.

Наглазим (Naglazyme)

Основне застосування препарат отримав для лікування, так званого, синдрому Марото-Ламі, який вражає сполучні тканини. У людей, які страждають на дану патологію, неправильно розвиваються м’язи і суглоби, порушується ріст тканин.

Читайте также:
Боремося з підвищеною пітливістю простими порадами

Ліки швидко дають позитивні результати, стимулюючи рухливість суглобів, і запобігаючи супутнім негативним наслідкам (ураження серця і головного мозку). Вартість річного курсу лікування становить 385 – 480 тис. доларів.

Елапраза (Elaprase)

Препарат у вигляді розчину для внутрішньовенного лікування синдрому Хантера. Це одне з рідкісних спадкових захворювань, при якому загальмовуються функції мозку, що неминуче призводить до неповноцінного фізичному розвитку.

У світі приблизно дві тисячі людин зіткнулися з такою патологією, яка частіше зустрічається в дитячому віці.

Лікарський засіб вироблено на основі ДНК-технологій, вводять його поступово протягом трьох годин.

Річний курс лікування – 375 тисяч доларів.

Фолотін (Folotyn)

Препарат (виробництво Франція) застосовують для лікування рідкісного агресивного виду раку, що вражає лімфовузли. Повноцінний курс проводять протягом шести тижнів, який за вартістю становить 320 тисяч доларів.

Для багатьох пацієнтів Фолотін стає останньою надією, шансом зупинити хворобу.

Зазвичай це засіб використовують в тих випадках, коли інші ліки вже не ефективні.

Перераховані дорогі препарати може використовувати незначна частина людей, що потребують них. Але якщо вони допоможуть їм продовжити життя – то їх виробництво вже виправдовує себе.

Оцініть статтю
Популярний портал | Proexpress.com.ua | все найцікавіше в Україні

Thanks!

Our editors are notified.