7 побутових звичок, які виснажують організм

Деякі люди при постійному відчутті болю весь час відкладають похід до лікаря.

Існують звички, які властиві майже кожній людині, на перший погляд вони здаються абсолютно нешкідливими, але, як виявляється, вони «висмоктують» сили з нашого організму.

Таких звичок фахівці називають сім.

1. Регулярний «недосип». За даними статистики в минулому столітті, наприклад, в 60-е роки в середньому людина приділяв сну близько восьми годин, а в сучасному світі – всього лише шість з половиною. Темп життя сильно прискорився, справ з’являється все більше і більше, а часу більше не стає, тому і доводиться жертвувати сном, із-за чого виникають сонні розлади.

Багато людей намагаються відіспатися на вихідних, наприклад, валяються в ліжку до середини дня, ніж піддаються «сонної булімії». Від цього немає ніякої користі. Дослідники з одного американського університету довели,
57bd
що недосипання, яке накопичується на протязі кількох діб, не можна компенсувати лише за один раз. Брак сну можливо відшкодувати тільки на наступний день, а якщо ж недосип накопичується за кілька діб, то людина від цього стає пригніченим, дратівливим і зростає ризик ожиріння.

2. Постійні дієти. Існує три групи любителів посидіти на дієті. Одні, наприклад, «відсидівши» на дієті певний строк, дійсно позбавляються від зайвих кілограмів. Інші після того, як зрозуміли, що дієта ніяк не позначається на їх вазі, кидають цю справу і просто миряться зі своєю проблемою. А треті ж продовжують підбирати собі дієти без перепочинку. Саме третя група найбільше знаходиться у зоні ризику. У таких людей постійно присутнє відчуття незадоволеності і провини за те, що їх плани по схудненню не виконані. За це вони постійно хочуть себе покарати ще більш строгою дієтою та обмеженнями, а це призводить до постійного відчуття голоду і людина зривається. Тому варто звернути увагу не тільки на дієти, але й на фізичні навантаження, а обмеження в їжі повинні бути грамотними і збалансованими.

3. Хронічні болі. Деякі люди при постійному відчутті болю весь час відкладають похід до лікаря. Хоч болю і можуть тривати роками, вони переростають у хронічні, але кожен раз здається, що все пройде, і що сьогодні начебто «легше». Але численні дослідження показують, що між пацієнтами і посттравматичним синдромом, депресією і хронічним болем є певна зв’язок. Це має назву «дезаптаційна реакція», яка виражається в слабкості м’язів, зниженням лібідо і апетиту, поганий сон, зменшенням фізичної активності, неуважності. Людей з хронічними болями постійно відчуває себе виснаженим і виснаженим, а це впливає на якість життя.

4. Пити багато кави. Чашка кави може підбадьорити, але, грубо кажучи, літр кави кожен день поспіль якраз забирає цю бадьорість. Причини цього прості: звичайне звикання. Для того, щоб бути бадьорим доводиться постійно збільшувати дозу, яку потім вже нікуди збільшувати. І крім цього, вживання кофеїновмісних напоїв провокує зневоднення організму. Ті, хто любить випити багато кави, повинні поєднувати його з таким же рясним питвом. Хоча фахівці і без цього радять пити не менше восьми склянок води в день.

5. Регулярне споживання енергетичних напоїв. Енергетичні напої не можна робити своїй регулярній ранкової звичкою. Коли ви п’єте енергетики, в організм надходить потужна доза таурину, кофеїну та женьшеню. Від цього всі внутрішні резерви мобілізуються, від чого організму потрібен відпочинок і відновлення. Під загрозою особливо знаходиться печінка, серцево-судинна і нервова системи. А якщо приймати енергетики постійно, організм з часом звикає і їх споживання стає вже необхідністю.

6. Недолік кисню. Така проблема властива людям, які постійно знаходяться в задушливих приміщеннях. Нестача кисню викликає уповільнення всіх процесів в організмі, від чого виникає підвищена стомлюваність. Побільше прогулюватися після робочих буднів зможе далеко не кожен. Тому можете спробувати вирішити цю проблему за допомогою кисневих коктейлів або ж змінити техніку дихання. Приділяйте кожен день деякий час для того, щоб продихатися: робіть глибокі вдихи або зверніться до релаксаційної дихальної техніки.

7. Недолік руху. Це, як вам може здаватися, не призводить до того, що ви економите сили, а скоріше, навпаки, м’язи втрачають тонус і тому зникає енергія. Фізично активні люди набагато рідше страждають від серцево-судинних захворювань і депресій. Також, як показали дослідження американських вчених, фізична активність позитивно впливає на тривалість життя: якщо людина багато часу протягом доби активно рухається, він проживе набагато довше.

Источник:Telegraf


Leave a Reply

Your email address will not be published.