Аваков готовий прийняти Шкіряка назад

Аваков готовий прийняти Шкіряка назад

В. о. керівника ДСНС може снувати стати радником глави МВС

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков під час спілкування з журналістами повідомив, що поки ще чинний в. о. голови Державної служби з надзвичайних ситуацій Зорян Шкіряк може знову повернутися в його відомство в якості радника міністра, передає УНН.

“Шкіряк – наш товариш … І буде працювати у відомстві, якщо виявить таке бажання. У нього був функціонал, який він виконував у ранзі мого радника, до того, як був делегований в ДСНС. Я думаю, що цей функціонал нікуди не ділася”, – сказав Аваков.

Міністр зазначив, що як радник Шкіряк був корисний.

Нагадаємо, військовий літак Іл-76 вилетів з Києва в ніч на 30 квітня, щоб забрати з Непалу понад 70 українців, які чекали евакуації після землетрусу. Літак був наданий Міноборони. Політ в. о. голови ДСНС Зоряна Шкіряка спочатку викликав обурення, адже на той момент ще не була згашена пожежа в Чорнобильській зоні, і всі сили рятувальників були кинуті на ліквідацію вогню.

Другий скандал розгорівся, коли опозиціонер Костянтин Стогній опублікував приблизні розрахунки вартості поїздки – близько 6 мільйонів гривень (пізніше виявилося, що Кабмін передбачив на ці цілі 7,3 млн грн.) Та й необхідність екстреної допомоги рятувальників, враховуючи, що вони вилетіли з Києва через 5 днів після землетрусу, що викликало у опозиціонера питання.

Її більше резонансу додало польоту те, що Зорян Шкіряк взяв на борт військового літака свою подругу Катерину Храмова, яка в ДСНС не працює. Сам він пояснив це знаннями Храмової “східних практик” та її “громадянською позицією”.

Скандальності історії надав ще й той факт, що в українського Іл-76 на момент вильоту з Києва не було дозволу на посадку в Катманду раніше 3 травня. Борт сів у Делі, де, по всій видимості, рятувальникам та журналістам належало провести три дні, перш ніж дістатися в Катманду.

Але наступною подією, приковавшим інтерес до польоту, стала поломка одного з насосів-регуляторів літака в аеропорту Делі. З Києва вислали новий насос-регулятор, але спочатку його довго розмитнювали, а потім близько доби проходила налагодження.

Після цього Зорян Шкіряк прийняв рішення летіти в Катманду на звичайному рейсовому літаку. Вже в столиці Непалу виявилося, що у журналістів закінчилися гроші, і вони як громадяни України писали заяви з проханням виділити допомогу. Ночувати довелося на території резиденції українського консула разом із громадянами, що чекали евакуації.

На зворотному шляху, знову в аеропорту Делі, у літака лопнуло колесо, і люди проводили години очікування, лежачи на асфальті неподалік від злітно-посадкової смуги.

Далі шлях пройшов практично гладко: у Баку, де Іл-76 сіл для дозаправки і відпочинку пілотів, українців нагодували і поселили в готелі. Посадка людей перед вильотом до києва, за словами командира екіпажу Олександра Пахольченко, розпочалося з півторагодинним запізненням, але переліт пройшов без екстрених ситуацій. У “Бориспіль” борт прибув близько 4 ранку 7 травня.

12 травня Шкіряк заявив, що звернувся до прем’єра Арсенію Яценюку з заявою про звільнення з посади в. о. голови ДСНС, і що є кандидатура людини, який його замінить.

Як відомо, до того, як Шкіряк почав керувати ДСНС, він був радником глави МВС Арсена Авакова.


Источник:    segodnya.ua


Leave a Reply

Your email address will not be published.