“Поточну ситуацію можна вирішити”: Україна, Польща і Литва про події в Білорусі

fallback Політика

Насильство на вулицях білоруських міст можна зупинити за допомогою діалогу, вважають дипломати

Поки в Мінську тривали жорстокі побиття людей, міністри закордонних справ Люблінського трикутника (Україна, Польща і Литва) засудили те, що відбувається в Білорусі, закликали до діалогу між протиборчими сторонами і готові допомогти у врегулюванні ситуації.

Реклама

Про це йдеться в спільній заяві, опублікованому на сайті МЗС України.

Глави МЗС України Дмитро Кулеба, Польщі Яцек Чапутович і Литви Лінас Лінкявічюс вважають, що насильство на вулицях білоруських міст можна зупинити за допомогою діалогу.

“Як міністри закордонних справ країн Люблінського трикутника, ми глибоко стурбовані ескалацією ситуації у Білорусі після президентських виборів і закликаємо владу утриматися від застосування сили і звільнити всіх затриманих минулої ночі. Повага до основних свобод і прав людини, включаючи демократію і верховенство права, є необхідним для подальшого розвитку незалежної та суверенної Білорусі, яку ми повністю підтримуємо. Ми впевнені, що тільки шляхом діалогу поточну ситуацію можна вирішити на благо народу і держави Білорусь. При необхідності, ми відкриті до будь-якої допомоги у сприянні цьому діалогу. Благополуччя і процвітання Білорусі та її народу є важливими для всієї Європи і особливо для нашого регіону. Всі ми зацікавлені у продовженні взаємовигідного діалогу, а також співробітництва, заснованого на демократичних цінностях та орієнтованої на створення умов для спільного і стабільного майбутнього”, – йдеться в заяві.

Реклама

Читайте также:
Російські своїх не кидають

Нагадаємо, після закінчення виборів у Білорусі 9 серпня, на яких попередньо віддали перемогу чинного глави держави Олександра Лукашенка, спалахнули масові протести. Були затримані не менше трьох тисяч чоловік, десятки постраждали і один загинув. На Заході і в Україні засудили жорсткі дії білоруських силовиків щодо активістів. Президент Володимир Зеленський у своїй заяві про масштабні сутички в Білорусі закликав відмовитися від насильства та почати діалог між владою і протестуючими.

У свою чергу українські депутати навіть почали збирати підписи за проведення позачергового засідання парламенту, щоб обговорити ситуацію в Білорусі і прийняти офіційну заяву. Читайте також, як відреагували фракції Ради на події в Мінську.

Всі подробиці у спецтемі Вибори в Білорусі

Підпишись на наш telegram

Тільки найважливіше та цікаве

Підписатися

Source
Оцініть статтю
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти

Thanks!

Our editors are notified.