Що робити, якщо болить підйом стопи

Что делать, если болит подъём стопы

Болі у верхній частині ступні доставляють значний дискомфорт, особливо при ходьбі. Найчастіше вони виникають раптово, а проблемні місця червоніють і опухають. В основі цих патологій лежать певні захворювання, від правильної діагностики яких буде залежати ефективність лікування.

Причини, що викликають болі у верхній частині стопи

 1. Перенапруження м’язів, пов’язане з фізичним навантаженням або носінням незручного взуття і каблуків.
 2. Наявність вроджених або придбаних деформацій в нижніх частинах ніг.
 3. Запальні процеси в суглобах: артрит і артроз, при якому страждають також і м’які тканини.
 4. Варикозне розширення вен – застій крові в нижніх кінцівках призводить до розтягування вен і, відповідно різним патологіям.
 5. Поява діабетичної стопи, як одне з ускладнень цукрового діабету, при якому пошкоджуються судини, і порушується живлення тканин.
 6. Розвиток облітеруючого ендартеріїту, який супроводжується болями при ходьбі. Можуть виникнути оніміння стопи, її набряк і кульгавість.
 7. Подагра: відбувається накопичення сечової кислоти, і її відкладення в суглобах і кістках. Дискомфорт проявляється не тільки під час ходьби, але і в стані спокою.
 8. Інфекційні хвороби, викликані патогенними бактеріями або кліщами: бруцельоз, кліщовий бореліоз, псевдотуберкульоз. Сюди ж можна віднести і гнійні запалення, в основі яких також задіяні різні інфекції.
 9. Поява «шишок», частіше відбувається при запаленні суглобової сумки (бурсит) внаслідок скупчення в ній надлишку рідини. Призводить до болів і набряклості суглобів. Провокувати цей стан може скупчення кристалів солі, частіше в області великого пальця.
 10. Травми різного роду, наприклад, при розтягуванні щиколотки розвиваються вивихи дрібних кісточок стопи. В результаті виникають болі зверху стопи, що охоплюють і пальці.
Читайте также:
Група крові впливає на характер і світосприймання людини

Методи лікування

Захворювання, що викликають больові синдроми стопи настільки численні і різноманітні, що не існує їх єдиної схеми лікування.

При патологіях типу артриту і артрозу, лікування проводять консервативно за допомогою препаратів: протизапальних, знеболюючих, а також відновлюють хрящові тканини.

Варикозне розширення вен вимагає застосування венотоников (прописаних лікарем). При наявності опухлости стопи зверху, – вони покращують кровотік і зміцнюють стінки судин.

Курс антибіотиків прописують для лікування інфекційних патологій.

Щоб позбутися від подагри, прийом ліків потрібно поєднувати зі спеціальною дієтою.

М’язові спазми знімають мінерально-вітамінними комплексами.

У разі одержання травм фіксуються кінцівки, і обмежуються руху.

Для лікування деформацій стопи (вроджених або придбаних) необхідний тривалий час з використанням ортопедичних, терапевтичних методів, а іноді хірургічного втручання.

Застосування фізіотерапії

Фізіопроцедури мають важливе значення в проведенні комплексного лікування.

Ударно-хвильові і магнітно-резонансні способи допомагають рятувати від болю, знімають почервоніння і набряклість шкіри, відновлюють рухові функції.

Для профілактики ускладнень використовують ультразвукову терапію, масажі, грязьові ванни, бульбашки з льодом.

Оздоровча гімнастика для стоп

 • – Стоячи, підніматися на «шкарпетки» і триматися в такій позі десять секунд;
 • – У тому ж положенні, відривати пальці ніг вгору, залишатися так кілька секунд, а потім повертатися у вихідну позицію;
 • – Стоячи, намагатися повернути стопи всередину (зробити 20 разів);
 • – Перебуваючи в положенні сидячи на стільці, підняти ногу і робити кругові рухи однією ногою, потім іншою;
 • – У тому ж положенні, підняти дві ноги, а потім посилено тягнути носки на себе, затримуючись на кілька секунд, і повторювати 15-20 разів.
Читайте также:
Як какао допомагає при захворюванні артерій ніг

Дані вправи підвищують якість кровотоку в ногах, допомагаючи усувати патології.

Важливо враховувати!

При самостійному лікуванні стопи дуже легко помилитися при з’ясуванні причини, так як багато захворювань мають схожі ознаки. Щоб не погіршити становище – краще встановлювати діагноз за допомогою фахівця, а потім чітко виконувати рекомендації медиків.

Понравилось
( 1 , average 5 from 5 )
Наталья / автор статьи
Наталья, редактор. Автор рубрики "Здоровье": граммотный биолог, увлекающийся психологией, будет заботиться о вашем здоровье, внешнем виде и внутреннем состоянии души. "Надеюсь мои статьи будут полезны и помогут вам быть здровыми и счастливыми."
Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.

Thanks!

Our editors are notified.