Що відбувається з тілом при інтервальному голодуванні

Что происходит с телом при интервальном голодании

Інтервальне голодування – не просто модний тренд, якого дотримуються багато голлівудських «зірок». Це грамотний режим харчування, що має в основі наукове обгрунтування.

Дослідження японського вченого відкрили новий підхід в харчуванні

Есінорі Осумі отримав в 2016 році Нобелівську премію за медичні розробкі процесу аутофагії. У перекладі з грецької це дослівно: сам себе знищую (переварюю). У клітинах вищих організмів (в тому числі і людини) цей процес відбувається постійно, але не активно. Знищуються старі або дефектні структури.

Осумі в своїх експериментах показав, що низькокалорійна дієта або інтервали голодування стимулюють аутофагію. При цьому клітини оновлюються, сповільнюється процес старіння, знижується ризик розвитку деяких захворювань.

А ось часті невеликі прийоми їжі протягом дня, в світлі теорії японського вченого – не мають перспективи оздоровлення організму.

Як це відбувається на практиці

Існують кілька типів інтервального голодування (ІГ), тобто чергування прийомів їжі з певними часовими проміжками утримання від неї. Але кожен з них не виключає споживання води!

Читайте также:
Дуже рідкісні захворювання, але з приємними симптомами

5/2: протягом тижня п’ять днів людина харчується звичним способом, а два дні – споживання калорій знижує до 500-600.

16/8 (або 8/16): період голодування становить шістнадцять годин, а протягом восьми – їжа приймається, наприклад з 10 до 18 годин, або з дванадцяти до двадцяти. Людина може сама вибрати більш зручний для неї варіант.

24/1: передбачає повну відмову від їжі (з питтям води) протягом доби – один раз в тиждень, а решту днів харчування залишається нормальним.

12/12: самий приємлемий тип інтервального голодування, який зазвичай зводиться до того, що після сніданку (приблизно о 10 годині), звичного за часом обіду і вечері о 17-18 годині, людина не їсть до ранку.

Однак потрібно розуміти, що якщо в інтервалах прийому їжі, дозволяти собі будь-які продукти (і шкідливі) і в необмеженій кількості, то результат не буде позитивним для здоров’я. У той же час відсутність строгих заборон допомагає краще адаптуватися до нового режиму.

Що слід враховувати

При переході до нового способу харчування (вибір його типу індивідуальний) потрібно підготувати себе і налаштувати на те, що споживані продукти протягом «харчових вікон» будуть на 70-80% корисними.

Читайте также:
Як вивести зайву воду з організму і схуднути

Необхідно зменшити кількість солодощів, жирної їжі, а обсяг споживаної рідини, навпаки поступово збільшувати (приблизно півтора – два літри).

Напої повинні бути низькокалорійними, наприклад, неміцний чай або кава (без цукру і молока). Можна включати в раціон заспокійливі відвари з трав.

У той же час важливо, щоб людина отримувала все життєво-необхідні поживні речовини. Для цього можна скласти приблизний план продуктів на тиждень і намагатися його дотримуватися.

Переваги інтервального голодування

  1. Прискорення обміну речовин (в середньому на 3,5%) сприяє витрачанню енергії жирових клітин, які починають активно розщеплюватися.
  2. Змінюється кращим чином гормональний фон, так як знижується рівень глюкози в крові.
  3. Незважаючи на певні обмеження в надходженні їжі, почуття голоду не проявляється різко, і притупляється вже на третій – четвертий день. Людина швидко адаптується до нового режиму харчування, не відчуваючи дискомфорту.
  4. Сучасні дієти часто супроводжуються втратою не тільки жирової, а й м’язової маси. В даному випадку, зайві кілограми «йдуть», вага тіла зменшується, але м’язи зберігають свою колишню форму.
Читайте также:
Вітамінні суміші, які захистять від застуди

Кому цей метод протипоказаний

Не слід дотримуватися будь-яких схем ІГ: дітям, літнім людям, при вагітності і грудному годуванні.

Наявність хронічних захворювань (виразка шлунка, жовчнокам’яна хвороба, запалення щитовидної залози, проблеми з серцем) також є причиною для відмови від інтервального голодування.

Не підходить ІГ і для людей зі зниженим тиском і при дефіциті маси тіла.

Помилки новачків

  • – Не треба різко стартувати: переходити до цього типу харчування слід поступово, даючи можливість своєму організму перебудуватися.
  • – Не дивлячись на відсутність обмежень у виборі їжі, краще не вживати фастфуди, гостру, копчену, надмірно жирну їжу.
  • – Результат не буде миттєвим, тому фахівці рекомендують набратися терпіння і «не зриватися».
  • – Необхідно висипатися, тому що недолік сну і втома провокують голод. При недосипанні людина споживає набагато більше калорій, і їй важко утриматися від переїдання.

Пам’ятайте!

Щоб легше переносити проміжки між прийомами їжі, треба уникати стресів, так як вони також провокують бажання «заїсти неприємності».

Мотивуйте себе тим, що наше здоров’я багато в чому залежить від нас самих!

Понравилось
( No ratings yet )
Наталья / автор статьи
Наталья, редактор. Автор рубрики "Здоровье": граммотный биолог, увлекающийся психологией, будет заботиться о вашем здоровье, внешнем виде и внутреннем состоянии души. "Надеюсь мои статьи будут полезны и помогут вам быть здровыми и счастливыми."
Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.

Thanks!

Our editors are notified.