Що станеться з вами, якщо ви станете присідати кожен день по 10 разів?

Что произойдёт с вами, если вы станете приседать каждый день по 10 раз? Здоров'я

Різні фізичні вправи допомагають відчувати себе в тонусі, причому це стосується не тільки м’язів тіла, а й загального емоційного стану.

Присідання – простий класичний спосіб підтримки нормальної форми. Вони досить ефективні, а виконувати їх можна в будь-якому місці.

Сутність присідань

Ця вправа полягає в опусканні корпусу при одночасному згинанні колінних суглобів, і є обов’язковою частиною загальної фізичної підготовки. Залежно від постановки стопи, буде здійснюватися дію на проробляються м’язи.

Варіації присідань залежать від поставлених цілей:

 • – опрацювання певних груп м’язів;
 • – набір м’язової маси;
 • – зміцнення нижніх кінцівок і хребта;
 • – поліпшення стану сухожиль і суглобів;
 • – підвищення витривалості; –
 • – схуднення.

Фахівці – консультанти допомагають вибрати вид присідань (від легких до глибоких) і техніку їх виконання (тільки зі своєю вагою, з певним обтяженням і так далі).

Яким чином впливають на організм щоденні присідання

 1. Зміцнюються різні групи м’язів. Ці універсальні вправи зачіпають не тільки м’язи ніг і сідниць, але і прес, і нижній відділ спини.

В результаті сильні м’язи легше утримують рівноважний стан тіла, що має велике значення при переході до зрілого віку, так як допомагає уникати падінь і травм. Таким чином, продовжується термін активного життя.

 1. Виправляється постава. Багатьом людям знайоме відчуття швидкої стомлюваності (а іноді і болю в попереку) через велике навантаження на стегна.

У момент присідань поліпшується гнучкість і рухливість тазостегнових суглобів, а це позитивно позначається на поставі людини і, в цілому, на її витривалості.

 1. Нарощуються м’язові тканини.Присідання призводять до підвищення рівня тестостерону і гормонів росту, які беруть участь в процесі формування м’язів, підживлюючи організм анаболиками.
 2. Поліпшується кровопостачання. Вправи з присідання стимулюють циркуляцію крові. За рахунок цього прискорюється обмін речовин: доставка всіх необхідних поживних елементів до тканин організму і видалення продуктів життєдіяльності.
Читайте также:
Як збити тиск без таблеток швидко

Додатковим бонусом є позитивний вплив на діяльність мозку.

 1. Спалюються жири. При розвитку м’язової тканини – зменшуються скупчення жиру. Це відбувається через витрачання калорій при виконанні вправ.

Так що присідання допомагають позбавитися від зайвої ваги.

Незважаючи на незаперечну користь присідань, вони можуть нашкодити, якщо не враховувати певні нюанси.

Правильна техніка виконання присідань

– Перед початком вправ (приседов) треба підготувати м’язи до даної навантаженні. Для цього робиться розминка, яка допомагає «розігріти» суглоби і сухожилля, розім’яти їх.

Така розминка повинна бути поступовою і не швидкою.

Якщо цього не зробити, то різке активне виконання присідань може привести до розтягування або навіть до розриву зв’язок. Особливо обережними потрібно бути людям похилого віку.

– Спину слід тримати рівно, уникаючи сутулості, щоб корпус був прямим.

Щоб легше було стежити за правильним ходом вправ, не треба поспішати, присідання здійснювати плавно. Можна робити це перед дзеркалом (особливо на перших порах).

– Для фіксації хребта потрібно трохи напружити м’язи живота, це також допоможе і випрямити спину. Руки або схрестити «замочком» на грудях, або витягнути перед собою.

– При виконанні додаткових вправ, присідання краще робити не відразу, а приблизно в середині комплексу.

– Ноги потрібно поставити на ширину плечей. Присідати треба так, щоб коліна були на рівні шкарпеток, і не виходили вперед.

– Основне навантаження переноситься на середину стоп, при цьому не слід: ставати на носки, і відривати ступні від підлоги.

– Кількість вправ збільшувати поступово, спочатку звикнути щодня виконувати не менше десяти присідань.

При використанні ваги, число присідань краще розбити на кілька підходів.

– У разі появи больових відчуттів в спині або колінах – припиняти присідання.

Протипоказання

 1. При наявності захворювань колінних суглобів, так як це може призвести до їх руйнування.
 2. При серцево – судинних патологіях, сколіозі, проблеми з хребтом.
 3. Надмірна вага обмежує можливість присідань, так як вона збільшує навантаження при виконанні вправ.

Важливо враховувати:

Незважаючи на те, що присідання є для людей цілком природними, так як доводиться їх здійснювати, в якійсь мірі, не раз за день – захоплюватися надмірно ними не варто. Кожна людина повинна підібрати для себе оптимальний варіант і кількість вправ.

Оцініть статтю
Популярний портал | Proexpress.com.ua | все найцікавіше в Україні

Thanks!

Our editors are notified.