Депутати пропонують не оподатковувати пенсії ветеранів та інвалідів війни

Депутати пропонують не оподатковувати пенсії ветеранів та інвалідів війни

Зараз податки стягують з пенсії близько 23 тисяч інвалідів війни і близько 7 тисяч учасників бойових дій

Напередодні 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Верховній Раді зареєстрований законопроект 2781 “Про внесення змін до ст. 164 Податкового кодексу України щодо оподаткування пенсій інвалідів війни та деяких інших категорій осіб”.

Коментуючи необхідність прийняття даного законопроекту, один з його авторів, нардеп від “Блоку Петра Порошенко”, член Комітету у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників АТО і людей з інвалідністю Гліб Загорій зазначив, що ветеранів залишилося вже дуже мало, за віком це люди старше 90 років, і їм потрібен постійний догляд і значні кошти на медичне забезпечення.

“Одне із завдань нашого покоління – забезпечити гідну старість тим героям, які захищали батьківщину від нацистів під час Другої світової війни, показали і передали нащадкам – сьогоднішнім захисникам кращий приклад любові та героїзму”, – вважає нардеп Загорій.

Сьогодні оподаткуванню підлягають пенсії понад 400 тис. чоловік, з них близько 23 тис. – інваліди війни, близько 7 тис. – учасники бойових дій. “Якщо пенсія перевищує 3654 грн, людина має заплатити 15% податку. Скасувавши оподаткування пенсій інвалідів війни, держава повинна віддати належне людям, які вже внесли неоціненний особистий внесок у забезпечення майбутнього нашої країни”, – сказав Гліб Загорій.

Законопроектом передбачається звільнення від оподаткування пенсій не тільки інвалідів війни та сімей загиблих військовослужбовців Другої світової війни, але й учасників конфлікту на Донбасі, афганців.


Источник:    segodnya.ua


Leave a Reply

Your email address will not be published.