ЄС вже підготував для Росії посилені санкції – Єлісєєв

ЄС вже підготував для Росії посилені санкції – Єлісєєв

Вони стосуються фінансовій, енергетичній, оборонній і торговельної сфери, зазначив посол

У Євросоюзі вже підготовлений до застосування пакет посилених санкцій проти Росії. Ключовим фактором для їх застосування розглядається можлива атака на Маріуполь. Про це заявив представник України при ЄС Костянтин Єлісєєв, передає “Укрінформ”.

“Я хочу запевнити, що в ЄС пакет додаткових санкцій проти Росії вже напрацьовано, всі розрахунки проведені. Але ми виходимо з того, що європейська сторона на певному етапі повинна чітко продемонструвати їх з тим, щоб країна-агресор зрозуміла, яку ціну вона повинна заплатити”, – заявив посол.

Він уточнив, що посилені санкції стосуються фінансовій, енергетичній, оборонній та торгівельної сфери.

“Ключовим тригером, стимулом для їх застосування може стати атака на Маріуполь. Але ми хочемо зараз ці тригери розширити і чітко зафіксувати, на якому етапі ЄС має стукнути по столу і підкреслити готовність введення пакету додаткових санкцій”, – зазначив Єлісєєв.

Як відомо, саміт ЄС у березні вирішив продовжити економічні санкції проти Росії до кінця 2015 року і прив’язати питання санкцій до виконання мінських угод.

Поточна санкційна політика ЄС передбачає, що санкції можуть бути повністю зняті лише в разі скасування анексії Криму. За умови виконання мінських угод санкції будуть ослаблені.

А у разі їх невиконання (навіть при збереженні поточної ситуації безпеки) санкції повинні бути посилені.

Міжнародне співтовариство ввело санкції проти Росії після анексії нею Криму в березні 2014 року. Після перших обмежувальних заходів їх кілька разів посилювали.


Источник:    segodnya.ua


Leave a Reply

Your email address will not be published.