Генсек Ради Європи готовий виключити з ПАРЄ

Якщо Росія не почне знову робити внески до бюджету Ради Європи, її участь у цій міжнародній організації опиниться під питанням

Якщо в наступному році Росія не почне знову робити внески до бюджету Ради Європи, її участь у цій міжнародній організації опиниться під питанням. Як пише “Європейська правда”, так заявив генеральний секретар РЄ Турбйорн Ягланд.

Виступаючи на дебатах 10 жовтня, щодо майбутнього Ради Європи, його голова нагадав про те, що дев’ята стаття статуту організації дозволяє Комітетові міністрів виключати з ПАРЄ і самого комітету країни, які протягом двох років не платять свої членські внески.

“Два роки будуть в червні наступного року. І я вважаю, що після цього Комітет міністрів не просто може, а повинен застосувати статтю. Абсолютно неприпустимо терпіти, щоб країна, яка досі тут, не сплачувала внески”, – сказав генсек Ради Європи.

Крім того, він вперше допустив можливість повного виходу РФ з Ради Європи.

Якщо стане ясно, що Росія виходить, то я негайно запропоную Комітету міністрів відкоригований бюджет Ради Європи”, – попередив Він.

Читайте также:  Росіяни просять Путіна не знищувати заборонені в РФ продукти

Нагадаємо, що на початку цього року Ягланд закликав повернути Росію до роботи в ПАРЄ до 2019 року і називав анексію Криму і агресію проти Україні недостатнім приводом для позбавлення країни членства в Раді Європи.

Також ми писали, що протягом року генсек Ради Європи кілька разів літав до Москви, де обговорював з Володимиром Путіним можливість зняття санкцій з Росії.

Источник

Залишити коментар