ГПУ не дала приватизувати 735 картин, включаючи Пікассо і Далі

Акціонерне товариство намагалося через суд повернути колекцію картин, якій погасило заборгованість перед Нацбанком у 2005 році

Генеральна прокуратура України не дозволила вивести з державної власності унікальну колекцію картин, в яку входять полотна всесвітньо відомих художників Сальвадора Далі, Пабло Пікассо, Василя Кандинського та сучасних художників України Володимира Бовкуна, Олега Тістола. Про це повідомляє прес-служба відомства.

Всього в колекцію 735 картин загальною вартістю понад $5 млн. Полотна були передані АКЦІОНЕРНОГО товариства Градобанк у 1996 році в заставу Національному банку України в якості забезпечення виконання кредитного договору. Взяті на себе зобов’язання товариство не виконало і Верховна Рада в 1998 році прийняла постанову про заборону продажу колекції та її включення до Музейного фонду України.

У 2004 році прийнято закон, за яким колекція картин була визнана об’єктом національного культурного надбання та передбачена передача її на постійне зберігання в Національний художній музей України в Києві. Між Міністерством культури, Національним художнім музеєм України та АКЦІОНЕРНОГО товариства Градобанк у 2005 році було укладено договір, згідно з яким заборгованість останнього перед НБУ погашається за рахунок бюджетних коштів в обмін на передачу у державну власність колекції.

Незважаючи на це, товариство звернулося в суд з позовом про повернення картин, у зв’язку з чим прокуратура вступила у справу для захисту публічних інтересів. Вищий господарський суд України, розглянувши 15 квітня 2015 скаргу Градобанку, погодився з доводами Генеральної прокуратури України і залишив у силі відмову акціонерному товариству в поверненні картин.

Источник:Liga.net


Leave a Reply

Your email address will not be published.