З-за люстрацію в податковій і прокуратурі утворилася нестача кадрів – заступник голови фракції БПП

З-за люстрацію в податковій і прокуратурі утворилася нестача кадрів – заступник голови фракції БПП

Блок Петра Порошенко виступає за зміни в закон про люстрацію

У податковій службі та прокуратурі не вистачає кадрів з-за люстрацію в Україні. Про це повідомив сьогодні заступник голови фракції “Блок Петра Порошенко” у Верховній Раді Ігор Кононенко.

“У податковій у мене є інформація, що є проблема з кадровим резервом тому, що багато професійні люди потрапили під люстрацію, і це є проблемою. Так само і в ДСНС, така ж ситуація і в органах прокуратури. У мене є інформація по Києву, там близько 40 прокурорів різних рівнів підпадають під люстрацію і серед них дуже кваліфіковані фахівці”, – заявив Кононенко.

При цьому він також зазначив, що БПП виступає за зміни в закон про люстрацію.

“Наша політична сила вважає, що закон про люстрацію сьогодні потребує змін. Це збігається з точкою зору Венеціанської комісії, тому як тільки це буде винесено у зал – будемо визначатися”, – сказав нардеп.

Нагадаємо, 16 квітня Конституційний суд відклав розгляд справи про конституційність окремих положень закону “Про очищення влади” на невизначений період.

“КС прийняв рішення задовольнити клопотання про відкладення судового засідання. Про дату і час наступного засідання буде оголошено пізніше”, – сказав голова Суду Юрій Баулін.

Як повідомлялося, з клопотанням про перенесення слухання справи в КС звернувся народний депутат Леонід Ємець (“Народний фронт”). Своє клопотання він мотивував тим, що у Верховну Раду внесено законопроект про внесення змін у закон про люстрацію, який зніме питання, порушені у конституційних поданнях.

Як відомо Конституційний суд розпочав слухання справи про конституційність окремих положень закону “Про очищення влади”. З поданням з даного питання до КС звернулися Верховний суд України, який подав два подання, і 47 народних депутатів. Всі три подання об’єднано в одне конституційне провадження.

Так, Верховний суд у своїх уявленнях піднімає питання про конституційність положень цього закону, що стосуються заборони для певних осіб, щодо яких здійснюється люстрація, протягом 10 років займати посади.

Мова йде про осіб, які займали сукупно не менше одного року в період з 25 лютого 2010 року по 22 лютого 2014 року посади члена Вищої ради юстиції (крім голови Верховного суду України), члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, голови Державної судової адміністрації України, його першого заступника.

Зазначений заборона застосовується до осіб, які займали ці посади в період з 21 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 року і не були звільнені у цей період за власним бажанням.

Крім того, оспорюються положення цього закону про заборону займати посади для суддів, які винесли рішення проти учасників Евромайдана.

До подання 47 народних депутатів йдеться про конституційність положень закону про заборону займати посади для осіб, які протягом не менше одного року в період з 25 лютого 2010 року по 22 лютого 2014 року займали посади президента, прем’єр-міністра України, членів уряду, голови Національного банку України, керівників силових структур, глави адміністрації президента.

Депутати оскаржили аналогічний заборона щодо осіб, які обіймають зазначені керівні посади в органах влади в період з 21 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 року, а також працівників правоохоронних органів, слідчих, оперативних працівників, працівників органів прокуратури, які брали участь у затриманні осіб, звільнених від кримінальної або адміністративної відповідальності згідно з законами про амністію, складали на них рапорти і протоколи про адміністративне правопорушення.

Нагадаємо, 16 вересня Верховна Рада прийняла закон “Про очищення влади. 9 жовтня президент України Петро Порошенко підписав цей закон.


Источник:    segodnya.ua


Leave a Reply

Your email address will not be published.