Як фотоапарат прославив сліпого Піта Еккерта на весь світ і допоміг знайти себе

Культура

Как фотоаппарат прославил слепого Пита Эккерта на весь мир и помог обрести себя

Піт Еккерт і припустити не міг, що коли-то не просто буде займатися фотографією, але ще й стане відомим фотографом. Поки не сталася біда, і він не почав втрачати зір. Однак якщо деяких людей ця страшна хвороба змушує піти в себе і перервати всі зв’язки із зовнішнім світом, то для Піта Еккерта вона стала своєрідним важелем, вхопившись за яку, він зміг перевернути все своє життя.
Не маючи можливості бачити і використовуючи лише власні відчуття, цей чоловік став фотографом, зачаровують роботи якого облетіли весь світ і не тільки принесли йому справжню славу, але і допомогли віднайти себе.

Страшна хвороба

У Піта були великі плани на майбутнє. Він навчався скульптурного мистецтва і промислового дизайну. Збирався продовжити навчання в Університеті р. Єль на факультеті архітектури. Але раптом став помічати, що втрачає зір. Молодий чоловік пройшов медичне обстеження і почув невтішний діагноз: пігментний ретиніт. А через деякий час, подивившись телевізійне шоу Діна Еделя, Еккерт дізнався, що хвороба його вважається невиліковною, а це значить, що сліпоти уникнути не вийде. Щоб усвідомити і прийняти цей сумний факт, хлопцеві знадобилося близько двох років.
Еккерт віддавав собі звіт в тому, що через сліпоту він буде змушений багато від чого відмовитися. Залишилася в минулому і будівництво, на якій хлопець працював до хвороби. З постійно погіршується зором залишатися там було небезпечно.
Піту довелося переїхати до матері в інший штат. До речі, вирушив туди він не один, а з подругою Ені, яка не покинула коханого в біді і незабаром стала його дружиною.

Читайте также:
Як виглядають зараз популярні телеведучі з 1990-х, яких знає вся країна

В пошуках роботи

Как фотоаппарат прославил слепого Пита Эккерта на весь мир и помог обрести себя
У 30 років Піт повністю осліп

До того моменту, як хлопець почав занурюватися в повну темряву, він встиг отримати диплом магістра і стати володарем чорного поясу з тхеквондо.
До речі, Піт Еккер настільки досяг успіху в оволодінні технікою бойових мистецтв, що деякий час після отримання чорного поясу працював тренером з тхеквондо. Його учні і спаринг-партнери відмовлялися вірити в те, що майже сліпа людина може бути серйозним супротивником у спортивних змаганнях. Але в процесі того, як Піт демонстрував свої здібності, недовіра поступово змінювалося подивом, а потім і повагою. Пізніше Еккер поділився секретом успіху. Він говорив, що перемагати в спарингах йому допомагало вміння орієнтуватися на звуки. І це чуття заміняло йому зір.
Але все це не могло допомогти йому отримати нормальні гроші, і Піта постійно мучило одне питання: як прогодувати сім’ю?
Слід сказати, що у Эккера з’явилося неймовірна тунельне бачення. Тому, вже будучи сліпим, він був у стані читати. Молодий чоловік пробував влаштуватися на роботу в який-небудь банк, але йому скрізь відмовляли, як тільки дізнавалися про хвороби.
Зіткнувшись з проблемою, Еккерт був обурений тим, як в його країні поводяться зі сліпими громадянами, яким, здавалося б, уряд повинен надавати допомогу. Насправді ж роботи для інвалідів по зору практично не було. Про це говорять і цифри – рівень безробіття у людей з порушенням зору на той момент становив 85%.
Коли Піту було трохи більше двадцяти, він з ранку до ночі робив графітні картини і займався різьбою по дереву. Дружині постійно доводилося бути поруч і оцінювати якість його роботи. Ця діяльність була суцільною мукою для обох. Крім того, вона не забезпечувала гарного доходу, і їм доводилося, що називається, зводити кінці з кінцями. А в 1996 році, коли Піту виповнилося 30 років, пропало і тунельний зір – він повністю осліп.

Фотограф-самоучка

Как фотоаппарат прославил слепого Пита Эккерта на весь мир и помог обрести себя
Робота Еккерта

Піт не міг сидіти без діла і не полишав надії роздобути гроші. І ось в один прекрасний день, розбираючи коробку зі старими речами своєї матері, чоловік натрапив на фотоапарат. Це був старий екземпляр 1950 року випуску. Витягнувши раритет з коробки, Піт умовив дружину допомогти йому навчитися ним користуватися. Це було в 2000 році, коли цифрові апарати ще не встигли витіснити плівкові. До хвороби Эккерту не доводилося займатися фотографією і, зрозуміло, він в цьому абсолютно нічого не тямив. Однак це не завадило молодій людині закупити все приладдя для фотографування. Більш того, він щодня відвідував магазин фототоварів і задавав питання продавцям. Таким чином чоловік осягав ази мистецтва фотографії.

Робота Піта Еккерта

Читайте также:
Справджене пророцтво в життя Марка Шагала: Три жінки, одна з яких – незвичайна

Піт Еккер придбав собі вівчарку-поводиря Узу і ходив з нею на вечірні прогулянки. До речі, Узу був не тільки хорошим поводирем, але і відважним захисником. Саме пес одного разу врятував життя Эккеру, захистивши його від хуліганів, які побачили в сліпій людині легку мішень.
У перший час новоспечений фотограф знімав статуї. Але через деякий час почав шукати теми цікавіші. Йому хотілося показати іншим людям, що являє собою світ сліпих.
Успіх
Через деякий час у Эккера набралося вже так багато робіт, що можна було організувати першу виставку. Фотографа чекав успіх – його твори хвалили і навіть купували для своїх колекцій.
У житті Піта Еккерта, нарешті, почалася біла смуга. Роботи почали приносити дохід, і вже через двадцять років після настання повної сліпоти він зміг стати досить затребуваним фотографом. Незвичайні і в той же час дивовижні фотографії привернули увагу видавців Playboy, і Эккеру замовили серію еротичних фотографій, виконаних у його стилі. Виглядали вони, чесно кажучи, трохи моторошно, але замовники були в захваті.

Как фотоаппарат прославил слепого Пита Эккерта на весь мир и помог обрести себя
Піт Еккерт працює

Читайте также:
Чому на вулицях міста Вроцлава так багато гномів і при чому тут політика

Затребуваність Піта Еккерта зростала з кожним днем. У 2013 році його послугами вирішила скористатися компанія Swarovski, запропонувавши зробити фотографії прикрас, створених дизайнерами компанії для виставки на саміті відомих ювелірів в Австрії. І знову замовники залишилися задоволені виконаною роботою.
Ще один великий замовлення Піт Еккерт отримав від рекламного агентства Grabarz and Partner, яка від імені компанії Volkswagen запропонувало Эккеру зробити фотографії для реклами свого нового автомобіля. Він погодився. Еккерт до цього ніколи не фотографував автомобіль так, як він бачив його сам.

У чому секрет?

Как фотоаппарат прославил слепого Пита Эккерта на весь мир и помог обрести себя
Робота Пітта Еккерта

«Як може сліпий фотограф робити такі знімки?» – запитують деякі. Справа в тому, що майстер воліє працювати при інфрачервоному освітленні і практикує довгі витримки. Крім того, він, немов летюча миша, використовує власний голос в цілях вивчення об’єкту зйомки. Фотограф спочатку уважно слухає, а потім стосується предмета рукою. Такий прийом допомагає йому відчути зв’язок між фотографованим предметом і звуком. Еккер говорив, що будь-який, навіть самий нерухомий об’єкт наділений власним звуком, поєднанням специфічних вібрацій, які ні з чим іншим сплутати неможливо.
За словами самого Еккерта, він бачить «світло», що виходить від нього самого. Таке відчуття буває у людей з ампутованими кінцівками. Вони ніби відчувають відняту ногу або руку. Фотограф впевнений, що цим відчуттям він зобов’язаний своїм постійним зусиллям, які докладає для того, щоб навчитися сприймати навколишній світ.
Багато свої шедеври Піт Еккерт створив у своїй домашній студії. Але є і такі фотографії, мабуть, самі захоплюючі, які об’єднують незвичайні фігури з фоном міських вулиць або природних пейзажів.

Читайте также:
Кохані чоловіки Алли Борисівни: Як Примадонна відвоювала право жити за власними правилами

Как фотоаппарат прославил слепого Пита Эккерта на весь мир и помог обрести себя
Пітт Еккерт

Відомо також, що Піт Еккер займався і фотографічної журналістикою. Наприклад, в альбомі, який автор назвав «Автобусна серія», Еккерт наочно демонструє, з якими труднощами доводиться стикатися сліпих і погано бачать людям в міських видах транспорту. «Мої роботи з’єднують світ бачать зі світом сліпих», – сказав Еккерт.
Згадуючи прожиті роки, Піт Еккер зізнається, що вони були для нього важкими. Сліпому фотографу довелося подолати багато труднощів. Але він зумів з ними впоратися і заявити про себе всьому світу.
Своїми роботами автор ніби продовжив импрессионистское рух, яке існувало дуже багато років тому. Історії відомо, що в деяких художників-імпресіоністів були проблеми з якістю зору, і вже тоді вони намагалися показати суспільству інший спосіб бачення звичайних предметів. Тому сьогодні ми можемо впевнено заявити, що сліпа фотографія – це ще один етап у розвитку даного виду мистецтва.

Source
Оцініть статтю
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти

Thanks!

Our editors are notified.