Як какао допомагає при захворюванні артерій ніг

Как какао помогает при заболевании артерий ног

Артерії – це судини, по яких кров транспортується від серця до всіх тканин і органів, забезпечуючи їх не тільки киснем, а й поживними речовинами. На відміну від вен, їх не видно, так як вони розташовані в глибинних шарах шкіри і м’язів. Але якщо в їх роботі виникає збій, то у людини починаються серйозні проблеми.

Що являє собою захворювання артерій нижніх кінцівок

При даній патології, яку називають атеросклерозом, відбувається звуження судин, а це призводить до зменшення припливу крові до ніг. Тобто порушується процес кровопостачання органів, і утворюються атеросклеротичні бляшки.

Крім того, пошкоджуються мітохондрії, а вони є енергетичними центрами в клітині.

Симптоми захворювання проявляються болем і судомами в ногах, здавленостю і дискомфортом при ходьбі. Страждають, перш за все, гомілки і стопи. При прогресуванні процесу знижується швидкість ходьби, і відповідно, коротшає прохідна відстань.

На початковій стадії застосовують консервативну терапію, щоб уповільнити розростання бляшок і запобігти утворенню тромбів.

Читайте также:
Чому в зрілому віці складніше полюбити

Але, як відомо, не існує ліків, які б, не мали побічних ефектів.

Цікавий експеримент

Американські вчені вибрали групу людей (44 чоловік), віком старше шістдесяти років, які страждали хворобою судин ніг. Вони повинні були пити тричі на день какао протягом шести місяців. Інша група людей (контрольна) пила за цей же термін інші напої.

Пацієнти, які вживали какао, поліпшили свій стан. Виявилося, що какао благотворно впливає на кровообіг в кінцівках. Як наслідок: вони менше відчували судоми, слабкість і інший дискомфорт.

Але, головне, ці добровольці, стали краще ходити, і подолали експериментальну дистанцію за менший проміжок часу.

Чим допомогло какао

Фахівці вважають, що речовина епікатехін, яка міститься в какао, посилює активність мітохондрій, а це в свою чергу, стимулює в організмі енергетичні процеси і циркуляцію крові в кінцівках.

Крім того, в какао-продуктах є флавоноїди, які здатні знижувати артеріальний тиск, розширюючи кровоносні судини, завдяки оксиду азоту.

Таким чином, вчені встановили факт того, що вживання какао покращує рухову активність людей, які страждають на атеросклероз.

Читайте также:
Здавлює голову: що робити і чим лікувати

Інші цінні властивості цього напою:

  • – містить вітаміни: А, В9 (фолієву кислоту), Е, РР; мінеральні речовини: калій, кальцій, натрій, залізо, а за кількістю цинку не має собі рівних;
  • – в його складі є корисні антиоксиданти;
  • – швидко відновлює м’язи після навантаження;
  • – знижує артеріальний тиск;
  • – сприяє підвищенню загального тонусу організму;
  • – незважаючи на свою калорійність, не призводить до додатку маси тіла.

Вчені з США мають намір розширити розпочаті дослідження про роль какао для літніх людей, які страждають на атеросклероз.

Але вже зрозуміло, що цей доступний продукт може допомогти в стабілізації кровообігу литкових м’язів у людей з хворобами артерій.

Понравилось
( No ratings yet )
Наталья / автор статьи
Наталья, редактор. Автор рубрики "Здоровье": граммотный биолог, увлекающийся психологией, будет заботиться о вашем здоровье, внешнем виде и внутреннем состоянии души. "Надеюсь мои статьи будут полезны и помогут вам быть здровыми и счастливыми."
Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.

Thanks!

Our editors are notified.