Як Кремль може “перемогти” на виборах в Україні: названо найбільш вразливе місце

Путін задіює проти України комбінацію роботи хакерських груп та інформаційної підтримки своїх кандидатів

Росія готує масштабне втручання в українські вибори, а одним з головних вразливих місць є соціальні мережі, де Москва спробує вплинути на свідомість виборців шляхом гібридних технологій.

Про це йдеться в матеріалі групи “Інформаційне опір” від військово-політичного оглядача Олександра Коваленка.

Відзначається, що Москва буде підтримувати проросійських кандидатів з допомогою російських ЗМІ, а з допомогою самих ці кандидатів Москва має намір активізувати антиукраїнську частина населення. Росія “буде робити ставку на безпорадність української армії перед агресором через “бездарного керівництва країною”. В тому числі будуть залучатися різні “експерти”, в тому числі закордонні для формування потрібно соціального думки.

Однак один з головних гібридних ударів слід очікувати в Україні з інтернету, а конкретніше – з соцмереж.

“Коли мова йде про кіберзагрози, мається на увазі не тільки горезвісне втручання через хакерські атаки, але і масштабні інформаційно-психологічні операції в соціальних мережах. Уразливість користувачів соціальні мереж полягає в тому, що вони часом не завжди можуть і знають, як себе убезпечити від шкідливого контенту. І якщо вибір телеканалів, газет та радіо надано безпосередньо людині, то в соцмережах реклама або контент може бути йому нав’язана незалежно від його бажання. Практично на всіх ресурсах, які користуються популярністю серед українських користувачів, присутня численна армія так званих “ботів”, тролів, а так само лідерів громадської думки, які використовуються Росією, для популяризації тих чи інших вкидань, фейків чи думок”, – відзначають в ІС.

Читайте также:  Дошка ганьби від Гройсмана, закон для Гонтарєвої і "остання допомога уряду" від коаліції. Як пройшов день в Раді

Коваленко нагадав, як у 2015 році дослідник інтернету Лоуренс Олександр зібрав і візуалізував дані за майже 20 500 прокремлівським акаунтів у Twitter, розкривши величезний розмах спроб маніпулювання інформацією в Рунеті. При цьому 17 590 Twitter-акаунтів мали яскраво виражені ознаки “ботів”.

“В LiveJournal ще в 2013 році в українському сегменті ресурсу стали формуватися проросійські паблики і автори, які дуже швидко набирали популярність за рахунок великого напливу читачів сумнівного походження. І хоча цей ресурс не так популярний серед українського сегмента як Facebook або Twitter, його вигідним для пропаганди якістю є наявність відмінної індексації контенту в пошукових системах”, – розповів експерт.

У підсумку завдяки комбінації роботи хакерських груп та інформаційної підтримки в соціальних мережах, Росія зможе досить успішно здійснювати інформаційно-психологічний вплив на виборчий процес в Україні, надаючи тим самим важливу підтримку своїх кандидатів.

Днями в СБУ розповіли про плани Путіна організувати “керований хаос” в Україні. Заступник голови СБУ Віктор Кононенко пояснив, що Кремль піде по двох напрямках – розпалювання міжконфесійної ворожнечі і натиснути на українську владу “руками українців”. Україну можуть захлеснути акції протесту, якщо не перешкодити російським спецслужбам.

Читайте также:  У Раді сталася бійка, Парубію довелося втрутитися

У свою чергу військовий оглядач, головний редактор сайту “Інформаційне опір” Юрій Карін розповів, що Сурков і ГРУ розробили плани по Україні. Так, помічники президента РФ взявся за українські вибори та просування російських кандидатів, а розвідка має намір влаштувати дестабілізацію ситуації в країні.

Источник

Залишити коментар