Як знаходять і розсмоктують тромби?

Как находят и рассасывают тромбы? Здоров'я

Венозний тромбоз щорічно виникає у мільйонів людей. Завдання медиків виявити небезпечні тромби і своєчасно знешкодити їх.

Зробити це зовсім не просто, так як дві третини тромбозів протікають безсимптомно, або вони слабо виражені.

Що являють собою тромби

В артеріях, а ще частіше у венах – формуються згустки крові. Вони спочатку мають для судин захисну функцію: від втрат крові при можливих травмах.

Такі гелевидні згустки називають тромбами, і при пошкодженнях вони закривають рану, яка поступово заростає, а клітини крові розчиняються.

Так відбувається при нормальній ситуації, але нерідко такі кров’яні згустки затримуються в судинах довше. В результаті тромби можуть порушувати процес кровообігу, створюючи людині серйозну загрозу для життя.

Основні причини появи тромбозу:

– зміни властивостей крові або швидкості кровотоку;

– зовнішні впливи на судини;

– серцеві захворювання;

– ожиріння;

– варикозна хвороба вен.

Додаткові фактори, які можуть спровокувати тромбоз: куріння, алкоголь, дію гормональних контрацептивів, вимушений нерухомий стан (наприклад, після операції).

Схильність до тромбозу може бути і генетично обумовленою.

Виявити схильність до даної патології складно. У деяких випадках це можна зробити за допомогою комплексного аналізу згортання крові (коагулограми).

Симптоматика тромбозу

На думку фахівців, все залежить від того, яке місце розташування займає уражена судина. Тому симптоми проявляються по-різному.

Тромбоз верхніх кінцівок

З’являються больові відчуття, що відрізняються за інтенсивністю. Може з’явитися почервоніння, в ділянці якого пальпується вена. Іноді процес супроводжується збільшенням лімфовузлів і підвищенням температури тіла.

Тромбоз нижніх кінцівок

Виникає відчуття скутості і тяжкості в ногах, а також почуття, як ніби м’язову тканину «розпирає».

Якщо венозний проток перекривається, то симптоми стають більш вираженими. У місці закупорки вени з’являється набряклість, і шкіра змінює колір.

Тромбоз глибоких вен

Часто не дає про себе знати до останньої стадії. Тому лікарі радять при перших же відчуттях дискомфорту: набряках, тяжкості в кінцівках, скутості в рухах – звертатися за медичною допомогою.

Якщо не надавати належного значення цим тривожним сигналам, то ускладнення від тромбозу можуть бути дуже небезпечними для організму.

Як усувають тромбоз

В даний час доступним і ефективним методом виявлення тромбів є ультразвукове дослідження (дуплексне сканування вен). Точність цього методу діагностики становить 98%.

Операційне втручання проводять тільки в гострих випадках: проводять перев’язку вен, встановлюють кавафільтр або витягають тромб хірургічним шляхом.

Найчастіше тромбоз лікується амбулаторно при використанні препаратів – антикоагулянтів, які розріджують кров (це необхідно для звільнення просвіту судини).

Потрібно враховувати:

Навіть розсмоктаний тромб не проходить безслідно, так як на стінці і клапанах ураженої вени залишаються незворотні зміни.

Для деяких пацієнтів прийом венотоников стає довічної необхідністю, а флеболог допомагає скласти індивідуальний план профілактики.

Оцініть статтю
Популярний портал | Proexpress.com.ua | все найцікавіше в Україні

Thanks!

Our editors are notified.