Як потрібно спати, щоб після сну відчувати себе відпочившим

fallback Здоров'я

Коли людина витрачає на сон достатню кількість годин, а вранці у неї болить голова або відчуття «розбитості», – то значить, щось заважає її нормальному сну.

Фактори, що впливають на якість сну

Яку вибрати подушку

На м’якої і тонкої – голова закидається назад або убік. При цьому судини з одного боку перетискаються, а з іншого, відповідно, натягуються.

Сповільнюється венозний відтік, і на ранок можуть бути головні болі.

При використанні високої подушки, голова розташовується вище рівня спини.

Вплив на судини буде несприятливим і порушиться відтік крові від головного мозку.

Таким чином, подушка повинна бути такою, щоб її висота і щільність забезпечували положення голови і відділів хребта в одній площині.

Ортопедична подушка має свої різновиди. Не підходять ті, у яких є опуклість під шиєю.

Навантаження повинне врівноважуватися правильно, а не підтримуватися за рахунок тиску.

Ортопедичний матрац

Він повинен бути жорстким і повторювати всі вигини хребта. Але такий матрац підходить для людей з, практично ідеальною поставою.

Але в реальності таких людей не так багато. Більшість змушені протягом дня перебувати в неправильному положенні через тривале сидячого або стоячого робочого стану.

Тому фахівці рекомендують використовувати напівтверді ортопедичні матраци, які б не повторювали вигини неправильної постави, а сприяли її корекції. Тобто відновлювали нормальне положення хребта.

Чи потрібні в момент сну додаткові подушки?

Якщо у людини немає проблем з опорно-руховим апаратом, то підкладати ще подушки в ноги або в руки – немає необхідності. Організм сам пристосовується до різних положень без будь-яких допоміжних засобів.

Але коли у людини є проблеми з рухами і обмежені резервні можливості, – то неправильна поза може погіршити вже накопичений негатив, і підтримуючи подушки будуть не зайвими.

Пози для сну

Лежачи на животі

У такому положенні відчувають перегинання дихальні шляхи і шийні судини (артерії і вени), так як голова повернута вбік. В результаті порушується кровопостачання головного мозку. Тому така поза не зовсім бажана для сну.

Вона підходить в тому випадку, коли людина не може лежати на боці або на спині через хворобу або травми.

Лежачи на спині

Деякий час можна побути в такому положенні, щоб зняти напругу в опорно-руховому апараті. Але всю ніч спати на спині не варто.

Ця поза може привести до ускладнень з диханням, так як язик в розслабленому стані іноді зміщується до задньої частини глотки.

Лежачи на боці

Фахівці вважають цю позу найвдалішою для сну. Трохи зігнуті руки і ноги дозволяють людині розслабитися.

Краще привчити себе спати на правому боці, так як на лівому – серце і легені піддаються навантаженню.

Поза, коли долоня підкладається під щоку, теж вважається нормальною, незважаючи на вигин в ліктьовому суглобі. Фахівці пояснюють це тим фактом, що в процесі еволюції судини вже адаптовані до такого стану, і кровотік не порушується.

Але для шиї такі згинання можуть привести до розвитку ішемічної хвороби.

Режим сну

Для того, щоб центральна система людини відпочила, – потрібен сон не менше семи – восьми годин. Причому не має значення вихідні дні або будні, тривалість нічного відпочинку повинна бути на тижні однаковою.

Ідеальним для сну вважається період з десятої вечора до шостої ранку.

При засипанні м’язи розслабляються тільки через дві – три години і судини поступово розширюються. Щоб прискорити цей процес можна протягом 10-15 хвилин провести для себе аутотренінг.

Потрібно прийняти горизонтальне положення: розслабити руки, ноги і, головне, звільнити свої думки від будь-якого негативу. Заснути можна вже через годину, і сон буде міцним.

Це важливо

До сну потрібно ставитися серйозно, і створювати для нього, по можливості, комфортні умови. Так як самопочуття людини багато в чому визначається якістю нічного відпочинку.

Оцініть статтю
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти

Thanks!

Our editors are notified.