Як дізнатися чи є в нозі тромб?

fallback Здоров'я

Венозний тромбоз виникає в процесі життя у мільйонів людей. Але у одних згустки крові поступово розсмоктуються, а у інших наслідки цього стану призводять до ускладнень зі здоров’ям, аж до летального результату. Як розпізнати виникнення тромбозу, і що потрібно робити?

Що являють собою тромби

У кровоносних судинах (частіше у венах) формуються згустки крові. У зв’язку з цим, розрізняють тромбоемболію (тромбоз легеневої артерії), тромбоз судин, що охоплюють шлунково-кишковий тракт, а також тромбоз нижніх кінцівок (глибоких вен), який буде розглянуто в даній статті.

Якщо утворюється згусток крові, то він вже заважає нормальному кровотоку в організмі. Але особливо він небезпечний, коли його розмір досягає такої ж величини, як судина: в такому випадку тромб може повністю перекрити кровотік.

Причини утворення тромбів

Ця патологія може виникати під впливом різних факторів: ожиріння, зневоднення, тривале перебування в одному положенні. При комплексному їх впливі ймовірність захворювання зростає.

Однією з причин появи тромбу в нозі може стати травма стінки судини. У цьому місці формується згусток крові, який потім переростає в цілий тромб.

Читайте также:
Як вибрати найбільш корисні і смачні банани

Недостатньо гарна згортання крові також може спровокувати тромбоз.

Тромби, як «міни» уповільненої дії, найчастіше з’являються при застоях крові в нижніх кінцівках, при тривалій відсутності руху.

Причому, хвороба не виявляє себе відразу (в чому і полягає небезпека), а коли досягається критичний стан, то може вже бути загроза для життя. Тому медики радять періодично проходити необхідну діагностику.

Чи можуть тромби повністю розсмоктатися?

Велика частина венозних тромбозів має невиражені (стерті) симптоми або взагалі проходять безсимптомно. У людей можуть бути помірні болі в нозі, супроводжувані незначним набряком. Але, як правило, ці відхилення не так сильні, щоб відразу звертатися до лікаря. Умовно можна констатувати факт, що з трьох випадків прояву тромбозного стану – тільки один прогресує, а в двох інших випадках – згустки розсмоктуються.

Однак це все рівно не проходить безслідно. На клапані і стінках вени, яка була вражена, розвивається хронічна венозна недостатність. При процедурі сканування судин, фахівці спостерігають тромботичні зміни глибоких вен у людей, які не діагностували у себе даного захворювання.

Як виявити тромбоз на ранній стадії

Перш за все, повинна насторожити припухлість. Починаючись в венах гомілки, цей стан не дає різкого больового ефекту.

Читайте также:
Як вибрати функціональну інвалідну коляску?

Далі тромб, збільшуючись в розмірі, залучає до процесу і вени стегна, і малого таза. Це призводить до таких наслідків:

  • – набряк стає більш масивним;
  • – спостерігається почервоніння шкіри;
  • – турбує розпираючий біль в нозі;
  • – набухають підшкірні вени.

З моменту появи таких симптомів до звернення до фахівця, зазвичай проходить п’ять – десять днів. Але ігнорувати даний стан не можна, так як захворювання почне прогресувати. Візуально це буде виглядати так: шкіра нижніх кінцівок набуває синюватого (іноді червонуватого) відтінка, а також виникає сітка з поверхневих вен. Може підвищитися локальна температура: шкірні покриви стануть теплішими на дотик.

Які тромби більш небезпечні?

Великі вени з великими згустками крові – найімовірніше приведуть до тромбозу. Вважаються в зоні ризику тромби, розташовані ближче до центру тіла: в венах стегна і таза.

Однак загрозу можуть представляти і порівняно невеликі периферійні тромби, наприклад в гомілках. Вони можуть мігрувати в легеневі артерії, а потім порушити рух крові.

Дуже небезпечний тромб, що відірвався, якщо він з кров’яним струмом потрапляє в одну з важливих артерій або в мозок. Симптоми такого стану не виявляються, поки не виникне напад.

Читайте также:
Як виявляють і розсмоктують тромби

При відриві тромбу в нижньої кінцівки і закупорці судини, можуть спостерігатися такі ознаки: різке зниження артеріального тиску, біль в грудях і часте серцебиття, складності при ковтанні, втрата свідомості. У таких випадках потрібна негайна медична допомога.

Як лікувати тромбоз

При відриві тромбу в лікарні проводиться хірургічна процедура лізірованіє ембола, яка займає за тривалістю дві – три години, з подальшим відновленням нормального стану пацієнта.

При хронічній формі тромбозу, лікування – амбулаторне. Лікар здійснює первинну діагностику, а потім призначає препарати для розрідження крові, щоб звільнити просвіт ураженої судини.

Слід враховувати, що прийом спеціальних лікарських засобів: тромболітиків і антикоагулянтів – потрібно робити тільки за рекомендацією фахівця.

Самолікування неприпустимо, так як можуть виникнути негативні наслідки!

Оцініть статтю
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти

Thanks!

Our editors are notified.