Як за один місяць знизити рівень холестерину вдвічі

Как за один месяц понизить уровень холестерина вдвое

Поняття «холестерин» за останній час все частіше обговорюється, і вже ясно, що ця речовина не однозначно за своєю роллю для людини. Розглянемо всі «за» і «проти» його впливу на організм. Чим загрожує підвищений рівень холестерину, і як його знизити.

Холестерин – друг чи ворог?

Швидше і те, і інше, так як холестерин, в залежності від хімічного складу, має свої особливості. Цей спирт не розчинний у воді, але розчиняється в жирах (ліпідах). У чистому вигляді він, практично не існує, а вступає в комплекс з білками і ліпідами, тобто утворюються ліпопротеїни.

Приблизно дві третини цієї жироподобної речовини утворюється в печінці (і інших органах), і одна третина надходить в організм з їжею.

Холестерин необхідний для організму:

 • – бере участь в синтезі жовчної кислоти, яка є важливою для травлення;
 • – сприяє виробленню вітаміну «Д»;
 • – потрібен для виробництва статевих гормонів і гормонів надниркових залоз;
 • – активізує роботу мозку, забезпечуючи його антиоксидантами.
Читайте также:
7 порад довголіття від 105-річної жінки-йога

У той же час, підвищення рівня холестерину загрожує появі, так званих, атеросклеротичних бляшок. Вони утворюються на стінках судин, і можуть згодом призвести до таких серйозних захворювань, як інсульт та інфаркт.

Різні типи холестерину

Поділ цієї речовини на «поганий» і «хороший» холестерин – вельми умовно, і базується на різній його щільності. Три основні показники: ЛПВЩ, ЛПНЩ і ЛПДНЩ – визначають загальний вміст холестерину в крові. Саме від їх співвідношення залежить стан і робота систем організму.

ЛПВЩ – ліпопротеїни високої щільності або «хороший» холестерин, який володіє перерахованими раніше позитивними якостями.

ЛПНЩ – ліпопротеїни низької щільності або «поганий» холестерин, осідає на стінках судин. Але має і позитивне властивість: може нейтралізувати небезпечні для людини токсини.

ЛПДНЩ – ліпопротеїни дуже низької щільності, найбільш негативний вид холестерину, який є головним винуватцем утворення бляшок на судинах.

Що означає рівень холестерину в крові

Цей показник визначається комплексним дослідженням – ліпідограмой. У бланках за біохімічним аналізом крові виділяють загальний холестерин і його основні форми: ЛПВЩ, ЛПНЩ і тригліцеридів, що, те ж саме, що ЛПДНЩ.

Читайте также:
Надійні засоби для очищення нирок

Які ж допустимі норми холестерину?

Показник 3,5 – 5,3 ммоль / л вважається нормальним, але незначно варіює залежно від віку, стану людини і його статі, а також наявності деяких захворювань.

Підвищені значення холестерину (або гіперхолестеринемія) бувають такі:

5,2 – 6,8 ммоль / л – незначне збільшення;

6,9 – 7,8 ммоль / л – помірне збільшення;

Більш 7,8 ммоль / л – важка ступінь збільшення.

Для людей, які страждають на ішемічну хворобу, цукровий діабет, стенокардією, а також після інфаркту і інсульту – рівень холестерину не повинен перевищувати показник 4,5 ммоль / л.

Для того щоб тримати в нормі рівень холестерину – потрібно знати, що сприяє зростанню цього показника.

Основні причини підвищеного холестерину

 1. Генетична схильність;
 2. Шкідливі звички: куріння і алкоголь;
 3. Побічний ефект від прийняття деяких медикаментів;
 4. Наявність надмірної ваги;
 5. Неправильне харчування;
 6. Малорухливий спосіб життя;
 7. Порушення обміну речовин і інші захворювання (печінки, нирок, діабет).

Що потрібно робити для зниження холестерину

 1. Генетична схильність;
 2. Шкідливі звички: куріння і алкоголь;
 3. Побічний ефект від прийняття деяких медикаментів;
 4. наявність надмірної ваги;
 5. Неправильне харчування;
 6. Малорухливий спосіб життя;
 7. порушення обміну речовин та інші захворювання (печінки, нирок, діабет).
Читайте также:
Самі шкідливі поєднання продуктів

Що потрібно робити для зниження холестерину

Найлегше і швидше досягти потрібного ефекту за допомогою спеціальних лікарських препаратів (сатинів). Але медики не радять йти таким шляхом. Справа в тому, що медикаменти впливають не тільки на ліпопротеїни низької щільності. Іншими словами: знижуючи рівень шкідливого вигляду холестерину, можна значно знизити і кількість корисного. Так як в організмі все взаємопов’язано, то це може привести до серйозних порушень в його роботі.

Якщо не брати до уваги генетику (це не залежить від людини), а проаналізувати фактори, що призводять до підвищення цієї речовини, то можна виробити альтернативне поведінка, основу способу життя, що дозволить знизити рівень «поганого» холестерину.

 1. Кидайте курити

Це не тільки знизить рівень холестерину на п’ять – десять відсотків, але і зміцнить здоров’я: знизиться тиск, зміцниться серце, очистяться легені.

 1. Регулярно займайтеся фізичними вправами

Потрібно почати з невеликих навантажень, поступово збільшуючи їх тривалість до тридцяти хвилин в день. Щодо комплексу вправ можна порадитися з лікарем.

Але обов’язковою буде ходьба, так як рухи необхідні для нормалізації рівня холестерину.

 1. Слідкуйте за своєю вагою
Читайте также:
Кокосове масло сприяє схудненню

Кожні три-п’ять кілограм, від яких вийде позбутися-знизять холестерин на вісім відсотків. Різко худнути не потрібно, намагайтеся поступово зменшувати вагу, а паралельно і холестерин.

 1. Обмежте споживання продуктів, що містять трансжири

До них відносяться: різні види магазинної випічки, фастфуди, гамбургери, чіпси, напівфабрикати. Вони не тільки призводять до підвищення «поганого» виду холестерину, але і знижують «хороший», який необхідний для організму.

 1. Обов’язково споживайте крупи, овочі та фрукти

Вівсянка, бобові, чорнослив, яблука – все, що містить багато клітковини (або грубих харчових волокон). Крім користі, вони ще зберігають надовго відчуття ситості.

 1. Включайте в раціон харчування горіхи і спеції

У складі будь-яких видів горіхів містяться спеціальні речовини, що знижують холестерин. Але не забувайте про їх високу калорійність.

Часник ефективно діє на нормалізацію рівня холестерину: один – два зубчики кожен день – знижує його на десять відсотків.

Сприятливо впливають такі приправи до страв, як кориця, куркума, імбир, чорний перець.

Понравилось
( 2 , average 5 from 5 )
Наталья / автор статьи
Наталья, редактор. Автор рубрики "Здоровье": граммотный биолог, увлекающийся психологией, будет заботиться о вашем здоровье, внешнем виде и внутреннем состоянии души. "Надеюсь мои статьи будут полезны и помогут вам быть здровыми и счастливыми."
Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.

Thanks!

Our editors are notified.