Як сповільнити старіння: пояснення вчених

Джанет Лорд, професор Бірмінгемського університету пояснила, що потрібно робити, щоб у молодому віці призупинити процес старіння.

Британська дослідниця, разом з професорами Бірмінгемського університету та професором Стефаном Герриджем з Королівського коледжу Лондона поставили перед собою завдання зрозуміти, які аспекти людського старіння неминучі, а які є результатом сучасного способу життя, а, значить, можуть бути контрольовані.

Вчені відзначають, що доісторичні племена мисливців і збирачів були активними і багато часу та енергії витрачали на пошук їжі. Якщо вони не досягали успіху в цьому, то проводили день з обмеженою кількістю їжі або взагалі без неї. Але наше суспільство малоактивне. Одне з досліджень Фонду серця показало, що більшість дорослих щодня проводять 15 годин в сидячому положенні. Якщо додати до цього 8 годин сну, то на фізичну активність залишається всього годину.

З віком рівень активності падає ще нижче. У своєму дослідженні вчені спробували визначити, наскільки низький рівень фізичної активності сприяє старінню різних систем нашого організму, зокрема, м’язів, кісток та імунної системи. Вони досліджували 123 велосипедистів, чоловіків і жінок, у віці від 55 до 79 років, які підтримували високий рівень активності у дорослому житті. Вони не були олімпійцями, але дуже активними велосипедистами, здатними проїхати 100 км менше ніж за 6,5 годин у разі чоловіків і 60 км менше ніж за 5,5 годин у випадку жінок.

Щоб досягти результату, вчені вивчали системи організму, які з віком приходять в занепад. Це, наприклад, м’язи і кістки. В середньому віці люди починають втрачати м’язову масу і ваги зі швидкістю 1-2% в рік. Це ускладнює звичну активність і навіть підніматися по сходах стає важче. Наші кістки також стають тонше, що може призвести до остеопорозу. Дослідники виявили, що з віком велосипедисти не втратили м’язову масу, а їхні кістки стали лише трохи тонше. Також вчені вирішили дослідити імунну систему, яка не була так очевидно пов’язана з фізичною активністю.

Дослідники зазначають, що з віком імунна система також приходить в занепад, що робить літніх людей більш вразливими до інфекцій кшталт грипу і пневмонії. Також вони гірше реагують на вакцини. Коли вони порівняли імунну систему велосипедистів з іншими людьми старшого віку, що не тренувалися регулярно, а також з 20-річними, то з’ясували, що їхня імунна система більше була схожа на імунну систему молодих.

Зокрема, вчені виявили, що в організмі велосипедистів раніше проводилося багато Т-лімфоцитів. Їх виробляє орган під назвою тимус, який, як правило, починає зменшуватися після досягнення статевої зрілості. Тимус велосипедистів у віці виробляв стільки ж Т-лімфоцитів, як тимус молодих людей. Схоже, тривала прихильність до велосипедів сповільнила старіння їх імунних систем.

У велосипедистів в крові спостерігається високий рівень гормону інтерлейкіну 7, а це запобігає зменшення тимуса. Інтерлейкін 7 виробляється безліччю клітин організму, зокрема, м’язовими клітинами. Тому вони вважають, що активні м’язи виробляють більше цього гормону і бережуть молодість імунної системи.

Джанет Лорд вважає, що повернути контроль над своїм тілом і запобігти його знос цілком реально. А британський лікар Саллі Девіс радить робити не менше 150 хвилин аеробних навантажень на тиждень. Невідомо, чи цього достатньо, але це точно буде непоганим початком. Наш рівень фізичної активності починає скорочуватися в 25-річному віці, тому не варто відкладати вправи на старість. Починайте прямо зараз.

Источник

Залишити коментар

Adblock detector
Читайте ранее:
Фахівці спрогнозували майбутні тренди порно

Модератори порталу "для дорослих" YouPorn опублікували можливий список трендів в порноіндустрії на 2018 рік. Свій прогноз компанія склала на основі...

Закрыть