Яка норма цукру після їжі при діабеті 2 типу?

Какая норма сахара после еды при диабете 2 типа? Здоров'я

ВООЗ визначає цукровий діабет 2 типу, як епідемію 21 століття, неінфекційного характеру. Це захворювання, подібно радіації незримо вбиває, в той час, як людина ще не підозрює о наявності проблеми.

Основні симптоми діабету:

  1. Млявий стан, втрата робочого тонусу, слабкість і швидка стомлюваність.
  2. Жага і часте сечовипускання.
  3. Уповільнене загоєння ран
  4. Погіршення зору (іноді різке).

У групі ризику опиняються:

  • – люди, за віком старше п’ятдесяти років;
  • – зі спадковою схильністю до діабету;
  • – які мають, підвищений тиск;
  • – з надмірною вагою.

Чи достовірні показники аналізу крові?

Діагностувати діабет не так просто. Медики вважають, що на найпоширеніший аналіз крові натще – далеко не завжди потрібно орієнтуватися. Це пов’язано з тим, що рівень цукру в крові частіше підвищується не до їжі, а після, коли він вже не під контролем.

Читайте также:
Названо продукти, здатні відбілити зуби

Лікарі радять пацієнтам зробити тест на, так званий, глікірованний гемоглобін, що показує середній рівень глюкози за період два – три місяці. Особливо це стосується тих людей, які вже знаходяться в групі ризику.

Як змінюється рівень глюкози після прийому їжі

Фахівці попереджають, що цільові показники можуть бути різними для кожного пацієнта, з урахуванням індивідуальної ситуації і наявності (або відсутності) інших супутніх захворювань.

У жінок в період вагітності (якщо є діабет) через дві години після прийому їжі, рівень глюкози не повинен перевищувати значення 6,5 ммоль / л.

У пацієнтів, недавно хворих на діабет 2 типу, показник може бути 7,5 ммоль / л. У разі ж довгого діабетичного стану (20 і більше років), коли у людини спостерігаються і інші патології: хвороба серця, ниркова недостатність, то цільовий показник досягає 10 ммоль / л.

Слід враховувати також і заняття людей.

При роботі з комп’ютером, без фізичного навантаження – навіть 8 ммоль / л (після їжі) буде вважатися підвищеним, і треба буде коригувати дієту.

Читайте также:
Догляд за ногами при цукровому діабеті

Такий же показник, у людини що працює, наприклад, на будівництві – буде розцінюватися, як невисокий, тому що під час фізичної праці кількість цукру в крові різко знизиться.

Таким чином, який рівень глюкози після їжі буде допустимим для кожного окремого пацієнта при наявності цукрового діабету, необхідно обговорити з лікарем.

У який час краще визначати кількість цукру в крові

Важливо, щоб після прийому їжі, рівень глюкози залишався однаково нормальним, як через дві години, так і через три – чотири години. Різкі коливання небажані.

Але вимірювати цей рівень після всіх прийомів їжі протягом дня – не обов’язково. Просто слід виробити свій конкретний графік, з урахуванням рекомендацій фахівця.

Коливання рівня глюкози зазвичай вважаються нормальними в межах одного – двох ммоль / л. Причому компенсацію цукрового діабету оцінюють комплексно: беручи до уваги: ​​значення, як натщесерце, так і після прийому їжі, і перед сном.

Що впливає на рівень цукру в крові

Найбільше підвищують глюкозу, вуглеводи, що містяться в продуктах. Тому зниження споживаних калорій в цілому, дасть можливість людям з діабетом 2 типу, самим регулювати свій стан.

Це пов’язано з паралельними позитивними ефектами: знижується вага, поліпшуються обмінні процеси в організмі, і власний інсулін використовується більш ефективно.

Дієтологи рекомендують для діабетиків, крім класичної гречки, такі крупи.

Цельнозерновую пшеницю: необроблені зерна зменшують вміст глюкози в крові.

Овес (але не вівсяні пластівці): є довго засвоюваним продуктом, що забезпечує людину енергією, запобігаючи переїдання. Має невисокий глікемічний індекс, що важливо при наявності діабету.

Коричневий рис: містить корисні речовини, що поліпшують метаболізм і знижують сприйнятливість до інсуліну.

Булгур: ця східна крупа цінується за вміст клітковини і білка. Повільно засвоюючись, допомагає контролювати вагу, стримуючи почуття голоду.

Кукурудзяна крупа: поліфеноли, які тут містяться, є антиоксидантами, які захищають від розвитку діабету. Тому, незважаючи на наявний в крупі крохмаль, її потрібно іноді включати в раціон харчування.

Пам’ятайте:

Для людей, які страждають на цукровий діабет 2 типу, крім певних ліків, велике значення має правильне харчування і фізичне навантаження.

Оцініть статтю
Популярний портал | Proexpress.com.ua | все найцікавіше в Україні

Thanks!

Our editors are notified.