Які хвороби серця особливо небезпечні

29 вересня, у Всесвітній День серця, Уляна Супрун нагадала про найбільш небезпечних хворобах серця для профілактики серцевих захворювань.

В топі серцевих хвороб стенокардія – напади раптового болю в грудях, передінфарктний стан, який супроводжується гострим порушенням живлення серцевого м’яза внаслідок спазму і склерозу її артерій.

Другим небезпечним захворюванням є інфаркт (вид локального омертвіння тканин органу).

На третьому місці рейтингу небезпечних серцевих хвороб інсульт – гостре порушення мозкового кровообігу, що спричиняє ушкодження тканин мозку і розлади його функцій.

Серцево-судинні захворювання зазвичай виникають із-за надмірної ваги, цукрового діабету, підвищеного артеріального тиску, куріння і вживання алкоголю, низької фізичної активності, нездорового харчування і сидячого способу життя.

Щоб уникнути і зменшити ризик виникнення серцевих хвороб, лікарі радять чоловікам після 35 років регулярно перевіряти артеріальний тиск і не перевантажуватися.

80% передчасних інфарктів і інсультів можна запобігти з допомогою здорового способу життя та своєчасного звернення до лікаря, – зазначила Уляна Супрун.

Також пацієнти з хронічними серцево-судинними захворюваннями можуть отримувати безоплатно або у рази дешевше ліки за програмою “Доступні ліки”.

Читайте также:  Моз змінює систему виписування лікарняних

Источник

Залишити коментар