Які лікарські препарати слід пити, щоб поліпшити роботу головного мозку і зміцнити пам’ять

Какие лекарственные препараты следует пить, чтобы улучшить работу головного мозга и укрепить память Здоров'я

Основні функції мозку: сприйняття, зосередження уваги, пам’ять, інтелектуальні здібності – необхідні в повсякденному житті.

Проте з віком люди все частіше «чіпляються» за звичні схеми своєї поведінки, так як розвивається інертність роботи мозку і небажання (іноді неусвідомлене) освоювати щось нове.

Чому це відбувається

Зовні людина може залишатися бадьорою і активною, але вікові зміни зачіпають поступово і мозок, знижуючи пам’ять. Причин для відчаю немає, так як, на думку фахівців, це нормальний процес.

Справа в тому, що після п’ятдесяти років у людини кількість нейронів неминуче скорочується, і потрібні додаткові зусилля, щоб загальмувати цей процес.

Крім того, знижується швидкість обміну речовин, і погіршується кровопостачання головного мозку.

Таким чином, у віці 65-70 років когнітивні розлади (зниження уваги і пам’яті) – вже поширене явище. Але якщо «плисти за течією» і нічого не робити, то становище буде посилюватися.

Зниження пам’яті і розумових здібностей може бути викликано не тільки віковими змінами, але і бути наслідком перенесених травм.

Медики радять вчасно починати лікарську терапію для підтримки когнітивних функцій.

Принцип роботи препаратів для активації діяльності мозку

Фахівці відзначають, що не існує загальноприйнятої класифікації лікарських засобів, які використовують для поліпшення роботи мозку і пам’яті.

Хімічна структура даних речовин різноманітна: амінокислоти, пептиди, активні рослинні сполуки (алкалоїди), екстракти та інші види препаратів.

Але до якої групи ліки не ставилися, – діють вони в різних напрямках.

Перше: вплив відбувається безпосередньо на нервові клітини. Вплив таблеток активізує діяльність нейронів, покращує нервову провідність, підвищує стійкість до нестачі кисню і стресів.

Друге: препарати надають дію не на нейрони, а покращують надходження до нервових клітин необхідних поживних речовин. Стимулюється потік крові по капілярах головного мозку (мікроциркуляція).

Це має велике значення для людей, у яких до вікових змін додаються ще й проблеми з судинами.

Що слід враховувати при виборі препаратів

  1. Перш за все, важлива сама фармакологічна дія ліків (воно зазвичай зазначено в інструкції), і доведена його ефективність.

В даний час для зміцнення пам’яті і мозку пропонується широкий асортимент БАДів, компоненти яких вважаються нешкідливими.

Однак краще віддавати перевагу лікарським засобам, які крім ефективності, мають і перевірену безпеку.

  1. Походження препаратів може бути на основі хімічних або рослинних речовин.

На перший погляд, здається, що другі приймати краще. Але вони частіше є алергенами, ніж синтетичні ліки.

Крім того, багато рослинних компонентів погано поєднуються з найбільш часто прийнятими ліками від гіпертонії, профілактики серцево – судинних захворювань, сечогінними засобами.

  1. При використанні таблеток для поліпшення пам’яті і роботи мозку, потрібно враховувати той факт, що їх дія не моментальне. Буде потрібний час (не менше двох тижнів), щоб проявився бажаний ефект. Тому приймають їх протягом тривалого курсу, в залежності від специфіки проблеми.

Популярні ліки для зміцнення когнітивних функцій

Фахівці рекомендують ноотропи (або нейрометаболические стимулятори), які надають загальну позитивну дію на функції головного мозку.

Одна з їхніх переваг – мінімальні протипоказання.

Ноопепт – лікарський засіб, що відпускається без рецепта. Застосовується як в монотерапії, так і в комплексній. Не викликає відчуття сонливості.

Препарат має різноспрямовану дію, його можна використовувати

  • – для зниження негативних наслідків після черепно-мозкових травм;
  • – при порушеннях роботи мозку, що мають судинне походження;
  • – при астенічних розладах;
  • – при зниженні інтелектуальної спроможності.

Ноопепт не слід приймати людям з вираженою гіпертензією, так як він сприяє підвищенню тиску, вагітним і годуючим жінкам, особам віком до вісімнадцяти років.

Мемоплант – препарат покращує кровопостачання головного мозку, є профілактикою для утворення тромбів, нормалізує циркуляцію крові, і в цілому, позитивно впливає на клітинний обмін речовин.

Всі ці якості допомагають зміцненню пам’яті і здібності до навчання.

Протипоказання: індивідуальна чутливість до компонентів лікарського засобу, проблеми з шлунково-кишкового тракту, проблеми з серцем, вагітність.

Гліцин – відноситься до натуральних амінокислот, тому корисний організму, як матеріал для синтезу білка, а також як речовина, яке регулює активність і взаємодію нервових клітин.

Знижує емоційну напругу, нормалізує сон, підвищує розумову працездатність.

Протипоказаний при вагітності і індивідуальної нестерпності препарату.

Таким чином, при своєчасному лікуванні, вікові зміни, судинні патології, порушення пам’яті – можна полегшити або повністю усунути.

Це важливо:

При виборі ліків, потрібно бути впевненим в їх безпеки і враховувати можливі взаємодії з іншими засобами.

Перед курсом лікування потрібно проконсультуватися з фахівцем, щоб уникнути непередбачених наслідків.

Оцініть статтю
Популярний портал | Proexpress.com.ua | все найцікавіше в Україні

Thanks!

Our editors are notified.