Які спиртні напої можна пити при підвищеному тиску

fallback Здоров'я

З приводу вживання спиртного при підвищеному артеріальному тиску є дві радикальні точки зору: деякі лікарі настійно рекомендують при такій патології взагалі відмовитися від алкоголю, а знавці “народних методів” пропонують схеми прийому міцного, які нібито стабілізують тиск. Якщо ж не вдаватися крайності, то можна сказати, що вживання алкогольних напоїв при схильності до підвищення тиску допустимо, але, звичайно ж, з урахуванням ряду нюансів.

Що можна, що протипоказано

Гіпертонія далеко не завжди передбачає табу на вживання алкоголю. Але в поєднанні з деякими іншими патологіями вона дійсно привід відмовитися від вживання спиртного раз і назавжди. Стати переконаним непитущим для збереження стерпного самопочуття, нормальної якості життя і гарної її тривалості необхідно, якщо, крім гіпертонії, є ще й такі проблеми:

 • зайва вага і ожиріння;
 • небезпека утворення тромбів в кровоносних судинах;
 • недостатня еластичність стінок судин;
 • проблеми з внутрішньочерепним тиском;
 • схильність до утворення набряків;
 • в крові рівень цукру або холестерину вище норми.

При таких патологіях обов’язковий відмова від напоїв навіть з невисокою градусністю, так як і дуже невелика доза випитого може стати причиною серйозних проблем.
Якщо великих проблем немає, то вживання спиртного при гіпертонії допустимо, але слід прискіпливо ставитися до вибору напоїв. Є серед них такі, вживання яких гіпертонікам категорично протипоказано через їх вкрай негативного впливу на організм. це:

 • горілка;
 • пиво;
 • шампанське.
Читайте также:
Вчені створили знеболюючі, не викликає звикання

Особливо шкідлива горілка через її “бронебійного” впливу на серцево-судинну систему. Пиво негативно впливає на працездатність нирок, яка для гіпертоніка критично важлива. До того ж споживання пива часто супроводжується солоними закусками, які при проблемах з тиском протипоказані. Вуглекислий газ, що міститься в шампанському, підсилює вплив алкогольних градусів, що вкрай небажано при гіпертонії.
А що ж, з якою частотою і в якій дозуванні можна вживати при схильності до підвищення артеріального тиску? допустимі:

 • коньяк;
 • віскі;
 • біле вино;
 • червоне вино.

Але що стосується напоїв, вживання яких дозволено, вкрай важливо дотримуватися певних умов. Добова доза міцного спиртного-не більше 50 мілілітрів (в деяких рекомендаціях вказується максимальна доза в 40 мілілітрів). Якщо це вино, то зазвичай не має негативних наслідків вживання не більше 200-т мілілітрів на добу, тобто, можна, наприклад, випити келишок під час вечері.

Вино має бути, зрозуміло, якісне і вироблене тільки за допомогою природних процесів класичного виноробства, без додавання етилового спирту. Перевагу краще віддавати червоному вину. Воно сприяє виробленню в організмі так званого “хорошого холестерину” або HDL-холестерину, необхідного для нормального функціонування організму.

Читайте также:
Літній педикюр у домашніх умовах

До речі, у Франції, країні з давніми традиціями виноробства і традиціями споживання саме Червоного вина, – один з найнижчих в Європі показників захворюваності серцево-судинними патологіями. Також ця країна-одна з лідерів за кількістю довгожителів серед населення, причому, чимало довгожителів – жителі сільської місцевості, де споживання вина значно вище, ніж у містах.
Зрозуміло, сказане вище – не привід пити вино, як воду. Контроль дозування і частоти споживання спиртного дуже важливі і для здорової людини, а при гіпертонії важливі тим більше.

Коли можна пити, а коли не можна

Регулярне вживання міцного шкідливо для людини незалежно від наявності або відсутності у нього патологій, це – вторована дорога до алкоголізму з усіма його “принадами”, починаючи від колосальної шкоди для здоров’я і до повного розпаду особистості. А для людини, що має певні захворювання, захоплення спиртним – однозначно шлях у прірву.

Якщо говорити про гіпертонії, то хоч в деяких джерелах і містяться рекомендації вживати коньяк або віскі як засіб швидкої допомоги для зниження тиску, але краще до цього не вдаватися, а при наявності можливості скористатися ліками. Справа в тому, що коньяк і віскі дійсно допомагають знизити тиск, але такий ефект від вживання цих напоїв короткочасний. Через приблизно дві години, а, можливо, і раніше тиск знову підвищується, і нерідко – до великих показників, ніж раніше.
Тому якщо хочеться випити, то вживати потрібно виключно допустимі для гіпертоніків напої в допустимих дозах і з допустимою частотою. Що стосується останнього, то міцні спиртні напої бажано вживати не частіше двох разів на тиждень, вино – не частіше трьох разів.

Читайте также:
Як збити тиск без таблеток швидко

Категорично заборонено вживати які б то не було спиртні напої разом з ліками, що знижують тиск. Якщо виникла необхідність прийняти гіпотензивний препарат, то вживання спиртного в той день однозначно протипоказано, оскільки у різних препаратів різний час виводимості лікарських речовин з організму, на що можуть вплинути і індивідуальні особливості людини.

Одночасний вплив спиртного і ліків може мати катастрофічні наслідки для організму аж до гіпертонічного кризу, інсульту або навіть летального результату.
Якщо регулярно приймаються будь-які ліки, що підтримують артеріальний тиск на стабільному рівні, то необхідно ретельно вивчити інструкцію до препарату на предмет наявності там пунктів про його сумісності/несумісності з алкогольними напоями. І також дуже важливо поговорити з лікарем про те, що можна пити, в яких кількостях і як часто. Адже не виключено, що гіпертонія в поєднанні з якимись іншими хворобами взагалі може стати причиною для повної відмови від спиртного.

Оцініть статтю
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти

Thanks!

Our editors are notified.