Якими бувають наслідки переїдання?

Наслідками переїдання можуть бути збої в роботі печінки, підшлункової залози, кишечника та інших органів, що відповідають за травлення.

Про шкоду переїдання знали ще древні. Надмірне вживання їжі завжди асоціювалося з хворобами, які неодмінно наздоженуть людини, якщо він не вживе заходів. Свято шлунка з часом може обернутися великою неприємністю. Часті переїдання – це велике навантаження на органи травлення і виділення. Чим більше людина їсть, тим швидше «зношується» його організм, тим швидше він старіє. У цій статті ви дізнаєтеся про найбільш поширених наслідки переїдання.

Удар по печінці і жовчному міхурі

Печінка – це лабораторія нашого організму, в якій відбувається понад 500 біохімічних реакцій. Це найбільша травна залоза, яка регулює обмін жирів, цукрів і білків в організмі. Щодня печінка продукує близько 1 літра жовчі, з допомогою якої забезпечується нормальне травлення.

При переїданні навантаження на печінку зростає, що може привести до збоїв у її роботі. Виражатися це може втомою, втратою апетиту, болями в животі або правому підребер’ї, а також пожовтінням шкіри і білків очей. Нерідко після рясного застілля такі симптоми можуть застигнути в нічний час.

Ще однією проблемою, яка може виникнути після свята шлунка, є жовчна коліка. Цей стан характеризується порушенням відтоку жовчі з жовчного міхура. Як правило, у хворого виникає різкий біль в правому підребер’ї, яка часто супроводжується нудотою і зміною стільця. Причиною жовчної кольки можуть бути камені в жовчному міхурі, наявність слизових мас при холециститі або ж порушення скоротливої функції жовчних проток. Рясний прийом їжі (особливо у поєднанні з фізичним навантаженням) може спровокувати розвитку нападу жовчної кольки.

Запалення підшлункової залози

Розщеплення жирів, білків і вуглеводів відбувається за участю ферментів, що виробляються підшлунковою залозою. У нормі ці ферменти знаходяться в самій залоз в неактивному стані. Однак при попаданні в дванадцятипалу кишку ці ферменти активуються і набувають здатність до перетравлювання харчових частинок.

Якщо людина вживає велику кількість їжі, багатої жирами, вуглеводами і білками, то продукція ферментів підшлункової залози істотно посилюється, при цьому сповільнюється їх відтік із залози. У такому разі ці ферменти активуються в самій залозі, що призводить до розвитку в ній запального процесу. Таке явище, як правило, супроводжується нудотою, блювотою і хворобливими відчуттями в області лівого підребер’я.

Симптоми гострого панкреатиту (запалення підшлункової залози) можуть виникати при надмірному вживанні смаженого, м’ясних, жирних продуктів, а також прянощів, особливо якщо таку їжу поєднувати з прийомом алкогольних напоїв. У таких випадках деяким людям доцільно застосовувати ферментні препарати, які дозволять зняти навантаження з підшлункової залози. Перед прийомом таких препаратів обов’язково проконсультуйтеся з лікарем.

Невиразкова диспепсія

Невиразкова диспепсія (або функціональна диспепсія) являє собою нетравлення шлунка, що часто спостерігається при переїданні. При невиразкову диспепсії у людини відзначається надмірне розтягнення стінок шлунку, яке виникає при вживанні важко перетравлюваної їжі. Такий стан супроводжується порушеннями нервової
630d
регулювання, в результаті чого їжа затримується в шлунку і вчасно не потрапляє в кишечник. Таким чином, виникає відчуття важкості в животі, нудота, блювання і печія. Якщо подібні симптоми виникають часто, то підвищується ймовірність розвитку гастриту, виразкової хвороби, езофагіту та інших захворювань травної системи. Якщо ж симптоми невиразкову диспепсії виникли вперше, то достатнім буде зробити правильні висновки і не переїдати надалі.

Источник:Telegraf


Leave a Reply

Your email address will not be published.