Коли потрібно видаляти зуби мудрості

Когда нужно удалять зубы мудрости Здоров'я

Зуби мудрості для багатьох асоціюються з болем і необхідністю проводити видалення. Однак це не правило. У багатьох все моляри відмінно вписуються в зубний ряд і не викликають ніяких проблем. Якщо за ними правильно доглядати, регулярно обстежитися у стоматолога, то в майбутньому вони можуть стати в нагоді, наприклад, якщо буде потрібно поставити протез. В такому випадку вісімка стане опорою для ортопедичної конструкції.

Ускладнення при прорізуванні

Проблеми з третіми молярами з’являються в декількох випадках:

  1. Недолік місця в зубному ряду.
  2. Вроджені аномалії зубощелепної системи.
  3. Відсутність гігієни.

Розглянемо дві поширені проблеми, з якими стикаються стоматологи, коли мають справу з зубами мудрості. Це дистопія і ретенція.

Дистоповані зуби

Дистоповані моляри-зубні одиниці з неправильним нахилом, положенням. Проблема в тому, що моляр впирається в сусідній зуб, повільно, але вірно зміщуючи зубний ряд. Це загрожує порушенням прикусу. Крім того, в області зіткнення зубів істотно підвищується ризик розвитку карієсу.

Ретиновані зуби

Ретинованим називають зуб, який з певних причин прорізується тільки частково або ж повністю прихований під яснами.

Саме восьмі зуби на нижній і верхній щелепі частіше бувають дистопованими і ретинованими. У багатьох випадках це показання до видалення, але іноді такі моляри можна врятувати, вдавшись до хірургічного та/або ортодонтичного лікування. Такі зуби раціонально рятувати в тих випадках, коли їх відсутність ще гірше позначиться не в змозі. Наприклад, якщо відсутні середні або планується протезування. Крім того, їх видалення також може привести до зміщення зубного ряду, тому кожен випадок розглядається індивідуально.

Читайте также:
Вчені рекомендують харчуватися 9 разів в день

Показання до видалення

Треті моляри видаляються за тими ж показаннями, що і інші зуби.

Екстракція зубів мудрості виконується при таких захворюваннях і станах:

Рецидивний перикороніт. Це запалення ясен над коронкою зуба. Слизова постійно травмується і запалюється, тому доводиться регулярно проводити лікування, що не завжди має сенс.

  1. Ретиновані і дистоповані зубні одиниці.
  2. Неможливість провести якісне терапевтичне і ендодонтичне лікування через складний доступ і особливостей кореневої системи.
  3. Сильне руйнування коронкової частини.
  4. Маленька щелепа, що не дає зубу нормально прорізатися, не викликаючи проблем.
  5. Необхідність проведення ортодонтичного лікування.

Страх перед видаленням зубів, а тим більше мудрості, поширена проблема. Тому екстракція може проводитися під седацією, що повністю виключає будь-які неприємні відчуття.

Оцініть статтю
Популярний портал | Proexpress.com.ua | все найцікавіше в Україні

Thanks!

Our editors are notified.