Лавров назвав дії Вселенського патріархату “провокацією за підтримки США”

На думку російського міністра, для проведення такої “провокації” привернули дві “розкольницькі церкви”

На думку глави МЗС РФ Сергія Лаврова, дії Вселенського патріарха Варфоломія з надання автокефалії православної церкви України це провокація, яку підтримують Сполучені Штати.

Про це йдеться на сайті МЗС Росії.

“Український патріархат не повертався спиною до Російської православної церкви тому, що Українська православна церква Московського патріархату виступає проти тих провокацій, які зараз затіває патріарх константинопольський Варфоломій при прямій публічної підтримки з Вашингтона”, – обурився Лавров.

На думку російського міністра, для проведення такої “провокації” привернули дві “розкольницькі церкви”, маючи на увазі Українську православну церкву Київського патріархату й Українську автокефальну православну церкву.

“В інтересах цієї провокації, скликавши днями Священний Синод в Константинополі Патріарх Варфоломій визнав канонічними і зняв анафему з двох ієрархів, які очолюють ці розкольницькі церкви”, – додав Лавров.

Фактором на користь теорії про прихильність Вашингтона до нинішніх церковних подій Лавров назвав заяви з цього спецспредставника США з питань врегулювання конфлікту на Донбасі Курта Волкера.

Читайте также:
Зовнішні фактори не вплинуть на ратифікацію Угоди про асоціацію Україна-ЄС – Чалий

Спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер заявив, що США підтримують прагнення України мати власну єдину помісну церкву.

Нагадаємо, президент прокоментував рішення Синоду Вселенського патріархату і заявив, що автокефальної помісної церкви в Україні бути.

Раніше стало відомо, що синод Вселенського патріархату в Стамбулі після триденних консультацій 11 жовтня прийняв рішення надати Україні Томос про автокефалію Православної церкви.

Источник

Понравилось
( No ratings yet )
Igor / автор статьи
Ігор, Головний редактор. Молодий, креативний фахівець, налаштований на розвиток, і вірний принципам. "Втілює мрію створення інтернет-ресурсу, захоплюючого для всіх поколінь, з пізнавальною і актуальною інформацією."
Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: