Лавров назвав дії Вселенського патріархату “провокацією за підтримки США”

На думку російського міністра, для проведення такої “провокації” привернули дві “розкольницькі церкви”

На думку глави МЗС РФ Сергія Лаврова, дії Вселенського патріарха Варфоломія з надання автокефалії православної церкви України це провокація, яку підтримують Сполучені Штати.

Про це йдеться на сайті МЗС Росії.

“Український патріархат не повертався спиною до Російської православної церкви тому, що Українська православна церква Московського патріархату виступає проти тих провокацій, які зараз затіває патріарх константинопольський Варфоломій при прямій публічної підтримки з Вашингтона”, – обурився Лавров.

На думку російського міністра, для проведення такої “провокації” привернули дві “розкольницькі церкви”, маючи на увазі Українську православну церкву Київського патріархату й Українську автокефальну православну церкву.

“В інтересах цієї провокації, скликавши днями Священний Синод в Константинополі Патріарх Варфоломій визнав канонічними і зняв анафему з двох ієрархів, які очолюють ці розкольницькі церкви”, – додав Лавров.

Фактором на користь теорії про прихильність Вашингтона до нинішніх церковних подій Лавров назвав заяви з цього спецспредставника США з питань врегулювання конфлікту на Донбасі Курта Волкера.

Читайте также:  За новий склад Кабміну проголосували лише 197 членів нової коаліції

Спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер заявив, що США підтримують прагнення України мати власну єдину помісну церкву.

Нагадаємо, президент прокоментував рішення Синоду Вселенського патріархату і заявив, що автокефальної помісної церкви в Україні бути.

Раніше стало відомо, що синод Вселенського патріархату в Стамбулі після триденних консультацій 11 жовтня прийняв рішення надати Україні Томос про автокефалію Православної церкви.

Источник

Залишити коментар