Медики назвали продукт, який захищає зуби від карієсу

В ході дослідження індійські медики виявили продукт, який здатний захистити зуби дітей і дорослих від карієсу.

Новий експеримент індійських учених показав, що вживання в їжу твердого сиру запобігає розвитку карієсу у дітей і дорослих.

У даному дослідженні взяли участь 75 добровольців у віці від 12-16 років. Фахівці оцінили рівень кислотності pH в порожнині рота випробовуваних до і після вживання сиру, молока або йогурту без цукру. Рівень pH нижче ніж 5,5 підвищує ризик появи ерозії зубів і руйнування зубної емалі. Якщо ж показник кислотності більше ніж 5,5, на думку вчених, то ризик розвитку карієсу помітно зменшується.

Учасників експерименту розділили на 3 групи, кожній з яких протягом трьох хвилин слід вживати певну категорію продуктів. Перша група їла сир, друга – пила молоко, а третя – несолодкий йогурт. Важливим правилом після їжі було ополіскування порожнини рота водою. Учені вимірювали рівень кислотності у кожного з добровольців через 10, 20 і 30 хвилин після їжі.

У результаті в учасників двох груп, які споживають молоко і несолодкий йогурт, не відзначалося ніяких змін рівня pH, а ось у тих випробовуваних, які їли сир, було виявлено швидке підвищення показників кислотності через 10, 20 і 30 хвилин після їжі. Таким чином було встановлено, що цей твердий сир має
71aa
антикариозные властивості.

Читайте также:
Вчені знайшли секрет щастя

Індійські фахівці звертають увагу, що підвищення рівня кислотності після вживання твердого сиру може бути пов’язано з підвищенням салівації з-за пережовування їжі. І це ще не все, різні сполуки, які містяться в сирі, можуть залишатися на зубній емалі і захищати зуби від впливу кислоти.

Будьте здорові і бережіть зуби!

Источник:Telegraf

Понравилось
( No ratings yet )
Igor / автор статьи
Ігор, Головний редактор. Молодий, креативний фахівець, налаштований на розвиток, і вірний принципам. "Втілює мрію створення інтернет-ресурсу, захоплюючого для всіх поколінь, з пізнавальною і актуальною інформацією."
Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: