Меркель визнала, що перемир’я в Донбасі не дотримується повністю

Меркель визнала, що перемир’я в Донбасі не дотримується повністю

На сході України, як і раніше, є поранені і загиблі, зазначила канцлер ФРН

Мінські домовленості залишаються основою для пошуку шляхів мирного врегулювання ситуації в Україні. Про це заявила сьогодні в Берліні канцлер ФРН Ангела Меркель на спільній прес-конференції з президентом України Петром Порошенком перед переговорами.

“Мінські домовленості – це платформа, на підставі якої ми повинні діяти”, – сказала Меркель.

За її словами, режим припинення вогню “ще не повною мірою дотримується”.

“Ми ще не досягли того, чого хотіли б, – сказала Меркель. – Як і раніше, є поранені і загиблі”.

Меркель позитивно оцінила формування робочих підгруп у рамках Тристоронньої контактної групи по врегулюванню ситуації на Донбасі.

“Важливо, щоб вони були не тільки створені, але і приступили до роботи”, – зазначила канцлер.
Крім того, вона назвала відносини Німеччини та України чудовими і підкреслила, що Берлін буде продовжувати надавати допомогу Києву.

У свою чергу Порошенко зазначив, що “альтернативи Мінськими угодами не існує”.

Він також зазначив, що має намір обговорити з канцлером її візит до Москви.

Як відомо, 12 лютого в Мінську відбулися переговори про врегулювання кризи на Донбасі за участю президента України Петра Порошенка, президента Франції Франсуа Олланда, канцлера ФРН Ангели Меркель і президента РФ Володимира Путіна.

За підсумками переговорів затверджено комплекс заходів, спрямованих на імплементацію вересневих Мінських домовленостей. Крім того, прийнята декларація лідерів України, Франції, Німеччини і РФ в підтримку цих заходів.

Серед іншого, нові домовленості, досягнуті “нормандської четвіркою”, передбачають припинення вогню на сході України з 00.00 15 лютого, а також відведення всіх важких озброєнь із української території. Крім того, передбачений обмін і звільнення всіх заручників, у тому числі Надії Савченко та Олега Сенцова.


Источник:    segodnya.ua


Leave a Reply

Your email address will not be published.