МЗС: “Паради” на окупованому Донбасі – грубе порушення мінських угод

МЗС: “Паради” на окупованому Донбасі – грубе порушення мінських угод

При цьому Україна закликала світове суспільство “вжити рішучих заходів на підтримку виконання Мінських домовленостей”

Україна розглядає підготовку і проведення 9 травня в Донецьку і Луганську “військових парадів”, під час яких було продемонстровано важке озброєння, як грубе порушення пункту 2 “Комплексу заходів по виконанню Мінських угод” від 12 лютого.

Про це йдеться в заяві МЗС України.

“В дні святкування світом 70-ї річниці Перемоги над нацизмом в окремих районах Донецької та Луганської областей незаконними збройними формуваннями проведена демонстрація важкої військової техніки і озброєння. Розглядаємо підготовку і проведення 9 травня в Донецьку і Луганську т. н. “військових парадів”, під час яких були продемонстровані 155 мм гаубиці 2А65 “Мста-Б”, 122 мм гаубиці 2С1 “Гвоздика”, реактивні системи залпового вогню БМ-21 “Град”, а також інша військова техніка, зокрема, зенітно-ракетні комплекси “Стріла-10”, танки Т-72, БТР-80, БМП-1, як грубе порушення пункту 2 “Комплексу заходів по виконанню Мінських угод” від 12 лютого цього року, – заявили в МЗС.

“Тим самим в черговий раз підтверджено масштабне поставки Російською Федерацією різних типів зброї і надання матеріально-технічної допомоги незаконним збройним формуванням, які орудують на Донбасі”, – йдеться в заяві.

У МЗС підкреслили, що зазначені провокаційні дії відбулися, незважаючи на неодноразові застереження з боку ПММ ОБСЄ в Україні про те, що розміщення будь-яких важких озброєнь в забороненій “Комплексом заходів” зоні або для проведення навчань”, або для демонстрації військової техніки, порушує Мінські домовленості.

“Не може залишатися без відповіді свідомо вчинене незаконними збройними формуваннями чергова провокація, яка поставила під загрозу реалізацію Мінських угод”, – додали в МЗС.

При цьому Україна закликала світове суспільство “вжити рішучих заходів на підтримку виконання Мінських домовленостей”.

“Очікуємо невідкладної реакції з боку ПММ ОБСЄ на факти очевидного повернення бойовиками важких озброєнь в заборонених “Комплексом заходів” зон безпеки. Також закликаємо Російську Федерацію засудити безвідповідальні дії бойовиків, спрямовані на зрив мирного процесу”, – йдеться в заяві.


Источник:    segodnya.ua


Leave a Reply

Your email address will not be published.