Чи можна їсти яйця при високому тиску

fallback Здоров'я

Приблизно третина населення планети страждає на гіпертонію. Для таких людей обов’язковим вважаються певні обмеження в харчуванні: зниження солоних, жирних продуктів, і більше споживання рослинної їжі. Недотримання раціону неминуче призводить до погіршення стану.

Об’єктом суперечок довгий час були яйця: як вони впливають на гіпертоніків.

Міфи навколо курячих яєць

Одні фахівці стверджують, що наявний в цьому продукті, холестерин негативно позначається на тиску, підвищуючи його. Інші вважають, що калорійність яєць сприяє набору зайвої ваги, а це в свою чергу, посилює навантаження на серце.

У той же час цей продукт засвоюється людським організмом майже на сто відсотків, і багатий різними мінеральними речовинами і цінними амінокислотами, необхідними для нормального його функціонування.

Що стосується холестерину: за сучасними уявленнями, в яйцях міститься не той вид цієї речовини, який осідає на стінках судин, а, так званий, – «хороший» холестерин.

Результати досліджень вчених

Повну реабілітацію яйця отримали в експериментах канадських і китайських фахівців. Вони спростували міф про те, що яйця піднімають артеріальний тиск. Виявилося, що навпроти, вони запобігають розвитку гіпертонічної хвороби. Відбувається це за рахунок речовин, подібних за своєю дією на лікарські препарати від тиску.

Читайте также:
Червоне м'ясо викликає передчасне статеве дорослішання у дівчаток

Білки являють собою довгі ланцюжки з амінокислот. Але в організмі людини засвоюються коротші уривки ланцюга – пептиди, які утворюються завдяки ферментам, які їх розривають.

Саме ці пептиди (з трьох – п’яти кілець) мають судинорозширювальний ефект, який аналогічний поширеним лікам при гіпертонії. Крім того, відбувається блокування АПФ – головного ферменту, що регулює тиск, що призводить до його зниження.

Як краще вживати яйця

Виявилося, що метод приготування страв з яєць також впливає на їх користь. Виявився парадокс: на першому місці по «корисності» займає яєчня. Тільки потрібно смажити її на рослинній олії, а не на салі або беконі. Такий ось смачний засіб для підтримки нормального тиску.

Далі слідують варені яйця, які не слід поєднувати з вершковим маслом. Переважно будуть яйця приготовані «всмятку», так як вони перетравлюються в два рази швидше, ніж зварені «круто».

Можлива шкода від яєць

Обережно цей продукт потрібно вживати алергікам і людям, у кого камені в печінці.

Абсолютно всім необхідно остерігатися сальмонельозу. Цю інфекцію викликають сальмонели, які заводяться на шкаралупі, а не всередині яєць. Але прийом сирих яєць також може бути небезпечний.

Читайте также:
Які спиртні напої можна пити при підвищеному тиску

Тому перед приготуванням страв слід ретельно промити шкаралупу, а також купувати яйця у перевірених продавців.

Не слід забувати і про термін придатності продукту: не більше 60 діб при зберіганні в охолодженому місці (до 10 градусів). Не дотримання цих вимог може призвести до отруєння.

Перевищувати дозу вживання яєць також не слід (не більше 2-4 яєць на добу), інакше замість користі можна отримати зворотний ефект.

Це важливо!

Гіпертонікам можна їсти яйця, вони будуть корисні для підтримки нормального тиску, але не замінять повністю застосування лікарських препаратів!

Слід враховувати ступінь наявної гіпертонії, і дотримуватися комплексу лікувальних заходів.

Оцініть статтю
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти

Thanks!

Our editors are notified.