Нардеп Мельничук: Я вже давно міг втекти, але не зробив цього

Нардеп Мельничук: Я вже давно міг втекти, але не зробив цього

Нардеп Мельничук: Я вже давно міг втекти, але не зробив цього

Депутат упевнений, що звинувачення на його адресу безпідставні

Народний депутат України, колишній комбат “Айдара” Сергій Мельничук не боїться зняття з нього депутатської недоторканності і не має наміру залишати Україну. Про це він заявив, відповідаючи на запитання кореспондента “Сегодня.иа”

“Ні, я не боюся. Нехай позбавляють. Я абсолютно відкритий”, – сказав він у кулуарах Верховної Ради.

За словами Мельничука, звинувачення, які висуваються генпрокурором Віктором Шокіним, не мають під собою підстав і є спробою дискредитації добровольчих формувань.

Він зазначив, що злочинна організація, про яку говорить Шокін, – це полк “Айдар”, кримінальні справи порушені відносно більш 400 “айдаровцев”. Мельничук заявив, що вони мають намір судитися і відстоювати свою правоту.

“Якщо б якісь звинувачення проти мене були обґрунтованими, я вже давно міг би втекти, але я це не зробив”, – підкреслив нардеп.

Зазначимо, що сьогодні Мельничук бере участь у пленарному засіданні.

Нагадаємо, що раніше заступник голови фракції БПП Микола Томенко висловив думку, що питання про зняття недоторканності з нардепів Мельничука та Клюєва буде розглянуто лише наступного тижня.

Як повідомлялося, ключова інтрига сьогоднішнього парламентського дня – буде знята недоторканність з двох нардепів – Сергія Мельничука, колишнього комбата “Айдара”, і Сергія Клюєва. Про те, що відповідне подання Генеральної прокуратурою на Грушевського вже направлено, ввечері напередодні повідомив генпрокурор Віктор Шокін.

“Направлено два подання для розгляду на дачу згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата Клюєва Сергія Петровича, який підозрюється в скоєнні злочинів, передбачених ч. 4 і 190 (ошенничество – Ред.) і ч. 5 191. Також направлено подання для розгляду на дачу згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата Мельничука Сергія Петровича”, – сказав Шокін, на брифінгу у вівторок увечері в Києві.

Він зазначив, що немає часу перераховувати всі статті КК України, за якими обвинувачується Мельничук. Разом з тим, за його словами – основна стаття, яку інкримінують екс-комбатові “Айдара” – це створення злочинної організації.

Говорячи про підозру у вчиненні злочинів Клюєвим, генпрокурор зазначив: “Клюєв звинувачується в шахрайстві – разом зі своїм братом Андрієм вони шахрайським шляхом заволоділи фінансовими засобами, а також заволоділи майном підприємств і приватних осіб”.

Разом з тим, він підкреслив, що про арешт Клюєва поки не йдеться. “Поки що немає”, – сказав він, відповідаючи на питання про те, чи буде прокуратура наполягати на його арешт.

Шокін заявив, що статті, за якими звинувачуються парламентарії, передбачають покарання для Клюєва – більше 10 років в’язниці, а для Мельничука – “аж до довічного”.

Разом з тим, генпрокурор зазначив, що йому невідомо про місцезнаходження парламентаріїв.
Шокін також з жалем заявив, що “це не останнє подання про зняття недоторканності – Ред.) стосовно народних депутатів”.

У сьогоднішньому порядку дане питання поки не значиться; хоча першим пунктом також іде вельми цікавий питання – без будь-якої додаткової інформації – “Про дострокове припинення повноважень окремих народних депутатів”.


Источник:    segodnya.ua


Leave a Reply

Your email address will not be published.