НАТО може створити нові трастові фонди для підтримки України, але зброю не надаватиме – Клімкін

НАТО може створити нові трастові фонди для підтримки України, але зброю не надаватиме – Клімкін

Міністр повідомив, що за підсумками сьогоднішнього засідання Комісії Україна-НАТО буде прийнято спільну заяву

Міністр закордонних справ Павло Клімкін заявляє, що Організація Північноатлантичного договору (НАТО) не надає Україні зброя, в той же час очікується посилення співпраці України з альянсом з метою зміцнення безпеки держави і посилення боєздатності її Збройних сил. Про це Він сказав журналістам у рамках засідання міністрів закордонних справ країн-членів НАТО.

Міністр повідомив, що за підсумками сьогоднішнього засідання Комісії Україна-НАТО (КУН) буде прийнято спільну заяву.

“НАТО як організація не надає зброю. Ми працюємо в рамках п’яти трастових фондів і ми дуже сподіваємося продовжити цю практику, заснувати нові фонди, які будуть доводити українські Збройні сили, в цілому сектор безпеки, до стандартів НАТО”, – підкреслив Клімкін.

Глава українського зовнішньополітичного відомства зазначив, що учасники засідання Комісії Україна-НАТО обговорять питання про те, яким чином з практичної сторони альянс буде допомагати Україні.

“Заяву буде зроблено таким чином, щоб сфокусуватися на питання і політичної підтримки і практичної допомоги альянсу”, – сказав Клімкін.

Зазначимо, Альянс вже запропонував Україні п’ять нових трастових фондів, кожен з них окремі країни-члени НАТО вклали гроші. Про це заявила нардеп Іванна Климпуш-Цинцадзе, член постійної парламентської делегації.

“Трастові фонди стосуються модернізації системи управління і зв’язку, удосконалення логістики та стандартизації. Окремий фонд з кіберзахисту, окремий – з медичного забезпечення та реабілітації поранених, а також фонд, який мав би займатися удосконаленням системи соціальної адаптації військових”, – уточнила вона.

За її словами, на даний момент з боку України за всім цим фондам не підготовлена договірна та правова база. Таким чином, ці трастові фонди поки не можна використовувати.

Вона зазначила, що цю базу повинні були пропрацювати профільні міністерства, подати в Кабмін і ВР для того, щоб Україна отримала доступ до цих трастів.


Источник:    segodnya.ua


Leave a Reply

Your email address will not be published.