Ногу звело: що робити, коли виникають м’язові судоми

fallback Здоров'я

Стан, при якому різко і мимоволі відбувається скорочення м’язів – знайоме багатьом людям. Супроводжується воно неприємними відчуттями і викликає навіть страх, так як судома не піддається свідомому контролю.

Що потрібно робити для зняття м’язового спазму

Так як існують різні типи судом і ступінь їх впливу на м’язи, то можна спробувати кілька варіантів їх швидкого усунення.

  • – Іноді досить просто потягнути до себе носок ноги, і постаратися утримати його в такому положенні декілька хвилин.
  • – Кращий ефект буде, якщо сидячи обхопити руками пальці стопи, тулуб нахилити уздовж ноги, і тягнути носок на себе, як би «розтягуючи» його.
  • – Під час судоми (і після) можна помасажувати м’яз ноги легкими погладжуючими рухами.
  • Особливо це допомагає при нічних судомах.
  • – Потім м’язам треба забезпечити спокій: укутати ногу чимось теплим і покласти під неї невелику подушку або валик, щоб кілька хвилин вона побула в піднятому положенні.
Читайте также:
Як приймати холодний душ

Це важливо:

Фахівці не радять використовувати шпильку для зняття судоми, незважаючи на те, що цей народний метод вважається поширеним. Больовий імпульс від різкого уколу дійсно допомагає розслабити м’яз, але шпилькою можна занести інфекцію, що тільки додасть проблем.

Коли судоми ніг виявляються рідко – епізодично, то не варто «бити на сполох», але якщо це неприємне явище повторюється все частіше, то треба вживати заходів. Перш за все, слід з’ясувати причину, а потім намагатися її усувати.

Чому бувають судоми?

Вплив способу життя

Існує певний парадокс. Судоми можуть однаково турбувати людей, які мало рухаються і не перетруджуються фізично, і тих, хто активно займається спортом і має надмірні навантаження.

Це пояснюється тим, що і в першому, і в другому випадках – порушується кровообіг в ногах. М’язові тканини відчувають нестачу кисню, і, як наслідок, виникають судоми.

Що ж робити? Дотримуватися правила «золотої середини»: активний рух на свіжому повітрі і помірні фізичні навантаження повинні поєднуватися з повноцінним відпочинком.

Читайте также:
Поради по догляду за волоссям з різних країн

Дефіцит деяких вітамінів і мікроелементів

Кальцій відіграє провідну роль у передачі сигналів, що викликають скорочення м’язових волокон. Тому його недолік може провокувати «готовність» м’язів до судом.

У свою чергу, кальцію зазвичай не вистачає в організмі при дефіциті вітаміну «Д», який регулює його обмін.

На появу судом також впливає недостатня кількість магнію.

Період вагітності

Жіночий організм перебудовується, змінюються фізіологічні процеси, які налаштовуються на розвиток плода.

На тлі цих змін нерідко відчувається дисбаланс життєво важливих речовин, а це призводить до дисфункції в роботі м’язів, і появи судом.

Прийом лікарських препаратів

Ефект багатьох сечогінних засобів заснований на виведенні з організму натрію. Але разом з ним часто «йдуть» інші необхідні елементи: калій і кальцій, що відбивається на стані м’язів, які стають більш сприйнятливими до спазмів.

Взагалі, тривале застосування будь-яких ліків може бути однією з причин судом.

Хронічні захворювання

При наявності будь-яких патологій: цукровий діабет, варикоз, панкреатит, гормональні зміни і інші – в організмі порушується природний баланс. На його тлі виникають різного роду побічні ефекти, одним з яких є судоми.

Читайте также:
Зелений чай знижує або підвищує тиск

Важливо розуміти:

Якщо людина відчуває частий судомний дискомфорт – то необхідно звернутися, перш за все, до терапевта, який проаналізувавши ситуацію, підкаже які подальші обстеження і у яких фахівців – потрібно зробити.

Медики радять не запускати ситуацію, поки вона не переросла у великі проблеми зі здоров’ям!

Оцініть статтю
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти

Thanks!

Our editors are notified.