Оливкова олія захищає від хвороби Альцгеймера

fallback Здоров'я

Хвороба Альцгеймера відома ще з давніх-давен, але до сих пір медицина не може остаточно побороти її. На даному етапі фахівці різних країн продовжують дослідження, що допомагають загальмувати розвиток патології.

Особливості захворювання

Основними проявами хвороби Альцгеймера вважаються: ослаблення пам’яті і в цілому зниження мозкової діяльності людини. Причому, традиційно це пояснюють віковими змінами.

Але вчені стверджують, що не тільки вік є винуватцем погіршення стану. Відбуваються фізіологічні порушення в мозкових тканинах, де поступово відкладається органічний комплекс з білків і полісахаридів. Ці сполуки перестають активно витрачатися і брати участь в обміні речовин, що призводить до закупорки клітин.

Існує кілька гіпотез про причини розвитку патології: холинергическая, амілоїдна, тау – гіпотеза. Медики не виключають також і спадковий фактор (збої в хромосомах), хоча захворювання вважається придбаним.

В даний час хвороба Альцгеймера повністю не виліковується, але фахівці спрямовують свої зусилля на пом’якшення її симптомів і пошуків способів уповільнення її прогресування.

Читайте также:
Як приймати холодний душ

Крім основних терапевтичних і психологічних методів в боротьбі з хворобою, фахівці приділяють увагу продуктам, які допомагають навіть у похилому віці зберігати ясний розум. Одним з них є оливкова олія – ​​улюблений продукт Середземномор’я, де налічується великий відсоток довгожителів.

Оливкова олія – ​​«рідке золото»

Таку назву дали йому стародавні греки і єгиптяни. Його вважали ліками, подарованими природою і даром богів.

Людина здатна майже на сто відсотків засвоювати корисні компоненти, що містяться в оливковій олії. Особливо важливі для профілактики хвороби Альцгеймера жирні кислоти: омега – 3, – 6 і – 9. А також вітаміни: Е, А, К і антиоксиданти. Весь цей набір омолоджує організм, перш за все, за рахунок підтримки в нормальному стані судин.

При розвитку захворювання в нейронах головного мозку відбувається накопичення білкових бляшок. Речовини, що містяться в оливковій олії, очищають мозок.

Останні дослідження

Вчені з Італії та США в ході своїх незалежних експериментів прийшли до одного і того ж висновку. А саме: при регулярному вживанні піддослідними мишами оливкового масла, в їх мозку не були виявлені нейрони, уражені хворобою Альцгеймера.

Читайте также:
Варикоз: неявні симптоми і методи лікування

Ця обставина пов’язана зі значним зменшенням утворення тау-білка і амілоїдних бляшок. Завдяки цінним компонентам оливкового масла, в організмі мишей запустилися процеси аутофагії: автоматичного знищення клітин мозку, пошкоджених хворобою.

Дані результати підштовхнули вчених до подальших досліджень. Ведуться пошуки біологічних механізмів, які задіюються в людському організмі при вживанні оливкової олії.

Це важливо:

Тільки якісний продукт може принести користь. Не слід також переборщувати: масло достатню калорійне, а у деяких людей може викликати ще й алергію.

У помірних дозах оливкова олія може служити хорошою профілактикою від хвороби Альцгеймера.

Оцініть статтю
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти

Thanks!

Our editors are notified.